Fallen Dreams
<<================== 1 Grudzień ==================>>
Ostatnio w prawie każdym śnie występuje element tematyki przebudzenia. Jak nie w fabule, to w elemencie psychiki.
Mimo, braku potrzeby regeneracji, zasnąłem dosyć szybko. Ale jednak odbiło się to na śnie.


Tak jakby obudziłem się w półśnie. W ostatnim wątku gadałem z kimś i najpierw mi mówił jakie on ustanowił "podsumowanie" przebudzenia po 2000 dniach albo godzin medytacji (coś koło tego), a następnie jakie ustanowił jakiś medytujący po 3000 godzin albo dni.
Podsumowanie tego bardziej doświadczonego brzmiało mniej więcej:
Oni bez ciebie są jak płatki śniegu
Ty ich napełniasz


Od jakiegoś czasu w tym półśnie odczuwałem lekkie wibracje, które oczywiście w półśnie nie uznałem za wibracje bo były za niskie. Ale kiedy odzyskałem pełną świadomość ustały.
Do budzika zostały mi jeszcze ponad 2h, ale już nie usnąłem.
<<=========================================>>
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
<<================== 6 Grudzień ==================>>
Wymyślono muzykę, która może poprawić nasze zdrowie. Dla przykładu lektor wspominał o deszczu w jesienny dzień. Mózg się wtedy niepokoi, a my puszczamy sobie piosenkę "Jesień" ze specjalnej płyty i nie przeziębimy się ._.
<<=========================================>>
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
https://www.youtube.com/watch?v=2UVy5Z-AAAo
tą? ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Heh, raczej nie :P Miałbym beke, jakby na końcu było "jesień...jeśień... a nie kur** wiosna" :)
Chyba inkubacja tym, tak lookłem co to jak czytałem trip jakiegoś pisarza, he he :)
<<================== 8 Grudzień ==================>>
Właściwie może zaczęło się od FA. Myślałem, że jestem spóźniony do sql, ale okazało się, że właściwie nie. Myślałem czy iść na pierwszą godzinę, niemiecki, a jednak okazała się to być godzina wychowawcza. Temat lekcji brzmiał "Drzemki. Dlaczego śpimy za długo". Pomyślałem, że nie opuszczę takiej lekcji. Siadłem w trzeciej, pustej ławce, ale później zostałem przesadzony do pierwszej i usiadłem na niej a nie na krześle. Nauczycielka gadała wstępnie o temacie, a ja paliłem się do powiedzenia czegoś o tym. Gdy nauczycielka poszła do pokoju obok, poszedłem za nią i spytałem się czy będzie moment na zadawanie pytań bo chciałem powiedzieć coś o drzemkach od strony fizjologicznej, powiedziała, że jak najbardziej. Zostałem przesadzony do kolegi w drugiej ławce. Nie mogłem się doczekać aż zostanę dopuszczony do głosu. W międzyczasie myślałem o swojej zmianach w psychice, nowego podejścia do swojego introwertyzmu itp. tak jak jest to ostatnio na jawie. Myślałem też, że to dziwne, że to nie sen. Jakiś koleś pojawił się i mówił, że jak w moich snach pojawia się motyw wyskakiwania przez okno to zwiastuje to jakąś chorobę psychiczną (której podał nazwę). Myślał, że to pojawiło się w moim śnie, ale mylił się. Jeszcze przez chwilę nad tym myślałem, bo sam nie byłem pewny czy się mylę.
<<=========================================>>
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Hehe jak się patrzy na większość twoich snów, to wygląda jakby podświadomość wszelkimi sposobami podpowiadała ci, że śnisz, a ty ciągle tego nie łapiesz :) No ale trudno robić TRy za każdym razem, kiedy pomyśli się o śnie, skoro myśli się o tym 100 % dnia :)
Motyw wypoczynku nocnego i snów świadomych zawładnął tobą i wywołuje w tobie duże emocje, więc nawet jak pojawi się we śnie, twoja świadomość ma tendencje spadkową - ciągle kierują tobą jakieś uczucia. Ciekawość, fascynacja, a w powyższym śnie - duma z posiadanej wiedzy. Myślę, że to jest powód dla którego częstotliwość twoich LD spadła.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Dzięki za ciekawe uwagi jednak myślę, że nie do końca masz rację.
Motyw LD zdarza się ostatnio rzadko, a w dzisiejszym śnie nie do końca to była podpowiedź podświadomości. Sen był po prostu taki płytki, że wpadła mi taka myśl. Wstyd, że się w takiej sytuacji nie uświadomiłem. No i nie myślę o snach cały czas, nawet nie często, na pewno nie ostatnio. Ostatnio moją uwagę zajęła inna część mojego wnętrza (głównie emocje) a jeszcze wcześniej nie było miejsca na sny w mojej głowie przez sytuację zewnętrzną i nieopanowany natłok myśli, więc sny zeszły trochę na bok, stąd ostatnio licho w dzienniku :P Ale staram się wrócić na dobry tor, jednocześnie biorąc się za medytację :)
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
<<================== 10 Grudzień ==================>>
Nic nazbyt ciekawego, ale zapisuje bo zauważyłem, że pamięć w końcu się poprawia. Choć co ciekawe sporo motywów LD.

Byłem w domu forum I-sen, jaskrawy kolor ścian, chyba żółty albo zielony. Przyszli tu pracownicy z działu, w którym mam teraz praktyki. Szedłem sobie i jakiś telefon zaczął dzwonić, chyba któregoś z pracowników. Mi też powinna grać ta melodia, ale nie grała. Jakiś czas później i mój telefon zadzwonił, ale z inną melodią , doszedłem do wniosku, że coś mi nie działa. Zacząłem szperać w telefonie i coś zmieniłem, odtworzyła się inna melodia (nie wykluczone, że to był dźwięk budzika z jawy). Pytałem taty i siostry, ale wynikła z tego mała kłótnia. Poszedłem do innego pokoju i zobaczyłem, że cały czas krwawił mi ząb. Wycierałem go, ale on nie chciał przestać krwawić. Wtedy chyba myślałem coś w stylu, że nie wierzę, że to jakieś przesłanie senne. Myślałem też, że zaraz pójdę spać.
<<=========================================>>
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
<<================== 12 Grudzień ==================>>
Jestem Bardzo mile zaskoczony tą nocą :) Udało mi się w miarę wcześnie iść spać (23:45), ale miałem wątpliwości bo miałem niedobór snu. Ustawiłem budzik na 5:00 i powiedziałem sobie, że obudzę się chwilę przed budzikiem.

Chodziłem z bratem po bazarze na otwartym powietrzu i kupiłem tam coś w rodzaju deski grawitacyjnej.
Siedzę sobie na dworze na huśtawce i obczajam zakup. Po krótkiej zabawie okazało się, że pękł plastik od tej deski (taka podstawka). Przyszedł mój tata z kimś i chcieli wziąć stół przede mną. Chciałem zrobić TR, ale zamiast tego z impetem wywaliłem stół i dostałem OPR od taty.
Budzę się wyspany, za pare sekund dzwoni budzik :)
Planowałem zrobić WBTB a w czasie rozbudzania medytować. Jako, że byłem wyspany, udało się oprzeć dalszemu spaniu i wstałem. Rozbudziłem się na szybko i usiadłem do medytacji. Planowałem medytować 15 minut, ale medytowałem 10 (Ale zamierzam się zabrać do codziennej dłuższej medytacji). W czasie medytacji nie mogłem zatrzymać myśli mimo, że nie miałem jakichś problemów nad którymi miałbym rozkminę, kiedy to medytując przed snem w miarę udaje mi się skupić na oddechu zamiast myśleć. Wtedy było to bardzo ciężkie. Myślę, że to z powodu wysokiej świadomości jaką dała mi pobudka alfa-budzikiem. Może tak być ?
Nie miałem problemu z zaśnięciem, podczas niego powtarzałem afirmację, ale nie na długo bo zasnąłem.


Chodziłem po kuchni, w głowie miałem motywy WBTB. Jak wróciłem do pokoju to pod jakimś impulsem pomyślałem, że to sen, ale nie konkretnie, tylko myśląc o jakimś obudzeniu. I obudziłem się a po chwili płynąłem na ścianę. Ogarnąłem, że to sen, po chwili pojawiłem się znowu w pokoju. Ucieszyłem się, że w końcu się uświadomiłem. Otworzyłem szafkę i wyleciały z niej małe czarne pudełka świąteczne. Wyszedłem z pokoju, poszedłem korytarzem i stałem przed pokojem z dawnego domu. W pokoju była choinka i ozdoby. Nie obchodzę świąt i miałem to w świadomości, jednak przemykały mi się przez myśli jakieś wspomnienia z atmosfery świątecznej. A to było samo poniesienie się tej atmosferze. Wróciłem do pokoju (znowu byłem w aktualnym domu) i chciałem sprawdzić te pudełka, jednak przeszkodziło mi znajome uczucie w brzuchu gdy obawiam się wywalenia (a właściwie to nawet jak o nim nie myślę). I mnie wywaliło.

Fragmenty ze snów, których pogubiłem kolejność.

- Było rano i myślałem, że dzisiaj praktyki mam godzinę później. Zastanawiałem się czy jeszcze iść spać. Poszedłem do pokoju i przyszedł brat z narzeczoną. Pomagałem im coś włączyć albo zmienić na laptopie albo telefonie.
- Rozmawiałem z siostrą i opowiadałem jej o poprzednim LD, np. o tym uczuciu w brzuchu.
- Wszedłem do pokoju i zobaczyłem przez okno[/color], że biegnie w jego stronę kolega. Otworzyłem okno, ten w panice szybko wszedł do środka. Mówił, żebym szybko je zamknął. Tak chciałem zrobić, ale na złość zamek szwankował i nie mogłem zamknąć okna. Zobaczyłem, że coś do nas biegnie, jakieś zwierze na czterech łapach. Wybiegliśmy z pokoju, ja za chwilę wróciłem. Wiedziałem, że to sen, ale to było takie płytkie, że nie wiedziałem czy to jeszcze sen czy jakiś półsen lub wizualizacja. W pokoju było tygrysiowe coś i próbowałem to usunąć siłą woli wiedząc, że zaraz się wybudzę.
Ostatni fragment i któryś z poprzednich był w następnym śnie. Inny w kolejnej drzemce po drugim budziku.
<<=========================================>>
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Skoro nadmiar myśli uniemożliwiał ci uważność, uwaga była nadmiernie przerzutna i nie mogłeś utrzymać skupienia na oddechu, to należy podejrzewać przymgloną świadomość, a nie wysoką. Szybkość myśli nie ma tu znaczenia. Byłeś jeszcze zmęczony lub otumaniony po wypoczynku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
A czy opanowując skupienie w takich warunkach medytacja może przynieść lepsze efekty?
Wiesz może czemu szacuje się wschód słońca do najlepszej pory na medytację? (Bytof tak mówił i tak też zaczął przygodę z LD, od nieświadomych WBTB)
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dreams.tar.bz2 cosmic. 30 6,362 25-04-2023, 11:29
Ostatni post: cosmic.
  夢 Skipper's dreams 夢 Skipper 68 64,553 19-08-2022, 22:08
Ostatni post: Isabela
  Magic dreams notepad. AstroHunter 50 5,848 01-06-2022, 01:09
Ostatni post: AstroHunter
  My Dreams waldek5 5 2,760 13-06-2018, 14:38
Ostatni post: waldek5
  Vyper's dreams RedVyper91 8 2,958 28-04-2018, 23:16
Ostatni post: RedVyper91

Skocz do:

UA-88656808-1