Zer0's Dreams
#1
Postanowiłem nauczyć się świadomego śnienia i pierwsze nad czym chcę popracować to pamięć snów, którą mam bardzo słabą, więc zakładam dziennik na forum. Będę starał się go uzupełniać systematycznie. Na początku sny będą zapisywane w niewielkich ilościach (w sensie, że ile zdołam zapamiętać) oraz mało szczegółowo, ale myślę, że pamięć snów stopniowo się poprawi.

Legenda:
Niebieski - sny nieświadome.
Zielony - sny świadome.
Między gwiazdkami będę zpisywał przemyślenia, a poza nimi normalnie opisywał sen.

20/21.03.2014 Turniej TF2
Śniło mi się, że grałem turniej Team Fortress 2 organizowany przez pewien serwer na którym ciągle gram. Sniłem z perspektywy postaci z gry, a nie tak jak bym siedział przed komputerem. *Pierwszy problem lub wątpliwość jaką mam po obudzeniu się i przypomnieniu sobie snu to to, że śnię z trzeciej osoby, a nie pierwszej, albo poprostu jestem obserwatorem który nie ingeruje w sen. Tak jak bym oglądał film.* W rozgrywce grałem inżynierem co jest dziwne, bo rzadko co grywam tą klasą. Dźgał mnie nożem od wszystkich stron Szpieg. W chwili nieuwagi udało mu się dźgnąć mnie w plecy i zabić na hita. Później grałem Demomanem (człowiekiem demolką) strzelałem z broni, która strzela kulami armatnimi, ale była jakaś dziwna, bo kule nie wybuchały tylko upadały i leżały na ziemi co mnie bardzo irytowało. Poza tym miała nieskończoną amunicję i kule leżały na całej mapie.
Podsumowanie: Sen był dziwny i nietypowy, bo nigdy mi się nie śniły sny o grach. Możliwe, że przyczyną tego jest to, że ostatnio dużo gram w TF'a, ale ja na nic nie narzekam, podobał mi się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
21/22.03.2014 Brak
Nie wiem jak to jest, ale dzisiaj kompletnie nie mogę sobie przypomnieć co mi się śniło. Powtarzałem sobie przed zaśnięciem afirmację "zapamiętam sen" i wierzyłem w to, ale bez skutku. Mam jakieś przebłyski z któregoś snu, przybliżam je sobie i wizualizuję, ale dalej nie mogę sobie przypomnieć co mi się śniło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Nie przejmuj się tym, ja mam tak, że średnio potrafię zapamiętać 2 sny z każdej nocy, ale jest to bardzo nieregularne. Ogl. pamięć snów jest nieregularna, bo tak jak wczoraj zapamiętałem 4, to dzisiaj żadnego :D Ćwicz dalej i nie zniechęcaj się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Fajny sen, dzisiaj też miałem sen związany z grą, tylko że z gta san andreas multiplayer :P
Powodzenia życzę!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Dziękuję za motywację panowie :)

22/23.03.2014 Plaga
Była jakaś rewolucja wszystko się paliło, a ludzie protestowali. Jakiś koleś stał na podwyższeniu i mówił, że protesty nic nie dadzą, bo i tak zniszczy Ziemię. Wyleciała skądś plaga pszczół lub czegoś podobnego i poleciała na ludzi wszyscy uciekali. Nagle znalazłem się w swoim domu, wyjżałem za okno i zobaczyłem, że chmara pszczół szarżuje prosto na mój dom. Szybko pobiegłem na koniec swojego domu i wyskoczyłem przez okno. Spadłem nie pamiętam w jaki sposób, a pszczoły przeleciały nade mną. Później pokazała mi się mapa gdzie ludzie pochowali się po ataku plagi. Przeniosłem się do pewnego domu. Była tam jakaś kobieta. Mówiła, że zaprasza na górę. Wszedłem, ale okazało się, że dzrzwi są zamknięte. Szybko zszedłem na dół, schody były strasznie długie i kolorowe. Wszedłem do dosyć sporego pomieszczenia. Grał tam na fortepianie lub pianinie dość starszy mężczyzna. Wyglądał jak Roy z R.I.P.D. Siadłem na ławkę i patrzyłem jak gra. Zobaczyłem, że obok leży jego kowbojski kapelusz. Facet powiedział, że mam go nie ruszać, bo mnie zabije. Później zapytał czy mogę podać mu ten kapelusz, ale ja powiedziałem, że miałem go nie ruszać, a on powiedział, że jestem bystry. Później zobaczyłem pewną saperkę, która leżała na tej ławce na której siedziałem. Wziąłem ją w rękę trzymając ja za rączke. Na tej metalowej części do kopania miała oczy i zęby. Mówiła, że chce coś nam powiedzieć, ale ma coś między zębami. Wydłubałem z dużej przerwy między zębami małą grudkę złota i pokazałem ją temu facetowi. On ugryzł ją i powiedział, że to prawdziwe złoto po czym wsadził sobie tą grudkę to ust pogryzł kilka razy i połknął (WTF?!). Zapytałem się jak się ta saperka nazywa. Ona mówiła różne bezsensowne wyrazy, a ja z tym facetem przedżeźnialiśmy się jej też mówiąc co nam na język przyjdzie jakieś głupie, bezsensowne wyrazy. Później przeszedłem z tym mężczyzną wgłąb pomieszczenia w, którym się znajdowaliśmy. Pokój nagle się skurczył. Z wielkiej hali zrobił się nagle zwykły domowy salon. Było przyjęcie, na stole stała cola, a dla mnie nie było miejsca przy stole. Po tym sen już się skończył, bo się obudziłem.
Podsumowanie: Sen ogólnie był bekowy. Moja podświadomość jest dziwna. Dobrze go zapamiętałem, bo chyba bezpośrednio z niego się obudziłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
23/24.03.2014 Znowu nic
Mimo, że wczoraj dosyć dobrze zapamiętałem ostatni sen to dzisiaj zmowu mam pustkę jak przedwczoraj. Chyba przestanę stosować WBTB, bo jak się budzę w nocy to wyłączam budzik i idę spać i nie mam siły oraz chęci do czytania lub cokolwiek robienia w nocy. Gdy poprawię pamięć snów to wrócę do WBTB i próbowania wywołania LD jakąś techniką, bo LD które słabo zapamiętam raczej nie będzie zbytnio satysfakcjonujące. Narazie ograniczę się do robienia RC za dnia, dalszego pisania dziennika i satysfakcji z dobrze zapamiętanego snu/snów nieświadomych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
24/25.03.2014 Przejażdżka samochodem
Śniło mi się, że jechałem starym samochodem mojego taty - polonezem. Mimo iż jest stary to jechało się nim niesamowicie (jedynie tylko w śnie). Czułem jak by ważył bardzo mało przez co jazda nim też wydawała się taka "lekka". Ciężko opisać to jak się nim jechało. Tak jakby nie przyciągała grawitacja do ziemi tylko jakbym jechał minimetr nad ziemią. Podczas przejażdżki nie było czuć dużego ciężaru jaki jest w rzeczywistości. Jeździłem nim po miejscowości jaką zamieszkuję. W pierwszej kolejności miałem rondo, obok którego niedaleko mieszkam i które zawsze mijam gdy jadę gdzieś z tatą. Jedynie to miejsce zapamiętałem dokładnie później raczej jeździłem przez wyimaginowany świat snu. Cały czas jeździłem na jedynce chociaż jachałem z większą prędkością niż taką którą umożliwia ten bieg. Używałem tylko gazu i kierownicy, ponieważ na ulicy nie było żadnych samochodów, a na każdy, nawet najostrzejszy zakręt wjezdżałem z łatwością, bez potrzeby zmniejszenia prędkości.
Podsumowanie: Mimo, że to był kolejny nieświadomy sen to i tak był bardzo przyjemny i ciekawy. Myślę, że jutro również uda mi się zapamiętać sen, zaprzeczając mój naprzemienny system zapamiętywani snów (jednego dnia pamiętam, kolejnego nie). Wiem, że kiedyś zapamiętałem dwa sny codziennie, ale myślę, że z czsem uda mi się odzyskać tą zdolność, a może i nawet poprawić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
25/26.03.2014 Dziwna noc
*Dzisiaj miałem okropną noc. Położyłem się spać o północy, ale nie mogłem usnąć. Po dłuższym, nieokreślonym czasie w końcu zasnąłem. Obudziłem się o 3:50, ale w ogóle nie czułem senności. Byłem tak rozbudzony jak np. w środku dnia. Wydawało mi się to trochę dziwne, bo tym razem nie nastawiałem budzika i jeszcze ten brak senności. Zrobiłem RC spoglądając jeszcze raz na zegarek w telefonie, (dalej 3:50) a dla dodatkowego upewnienia zatkałem nos, nie mogłem oddychać, a kataru lub zatkanego nosa na 100% nie mam. Czyli była to rzeczywistość, a przypuszczałem, że FA. Znowu nie mogłem usnąć i w końcu obudziłem się rano zmulony na fulla.*
Przez tą bezsenność (której zazwyczaj nie mam) bardzo słabo zapamiętałem sen. Śniło mi się, że na lekcjach dodatkowych, przygotowujących do egzaminu gimnazialnego z historii pisaliśmy jakiś testowy sprawdzian. Później staliśmy na korytarzu czekając na wyniki. Byłem tylko ja, kolega i dwie koleżanki, bo praktycznie nikt na to nie chodzi. Wyszła nauczycielka na korytarz i powiedziała, że koleżanki napisały bezbłędnie i mogą już iść do domu, a ja z kolegą zrobiliśmy dużo błędów i musimy sobie jeszcze z nią przypomnieć materiał.
Nie pamiętam co było dalej, bo chyba skończył się już sen.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#9
26/27.03.2014
*Powoli robię postępy. Z rana dość dobrze zapamiętałem sen. W szkole na WOSie miałem lekcję o Unii Europejskiej. Gdy była omawiana waluta w Unni Europejskiej (€) zacząłem sobie wymieniać waluty jakie znam. Wśród nich był japoński jen. Od razu przypomniał mi się drugi sen w którym byłem w Japonii.*
Ile to będzie na złote?
Byłem w japońskim sklepie. Był on trochę dziwny, ale nieważne, wszystko we śnie jest dziwne :D. Oglądałem mangi, jedna kosztowała 1300 jenów. Odwróciłem się i zobaczyłem kolegę, którego bardzo pasjonuje Japonia. Zapytałem się go ile to będzie na złote. Mój mózg raczej tego nie wiedział, więc kolega mi nie odpowiedział. Później poszedłem dalej patrzeć co jest w tym sklepie. Zobaczyłem półkę pełną napojów w puszkach. Nigdy nie próbowałem Pepsi Max, więc pomyślałem, że sobie kupię. Zobaczyłem, że na puszce naklejona jest cena 2,20zł co minie trochę zdziwiło. Po pierwsze, miałem tylko 2zł, a po drugie w japońskim sklepie polska waluta? Mimo, że brakowało mi dwudziestu groszy to sprzedawczyni sprzedała mi ją. Nic więcej z tego snu nie pamiętam.
Ble. Znowu szkoła.
Siedziałem na lekcji i notowałem coś w zeszycie. Niby miałem się zwolnić w trakcie lekcji i nauczycielka wysłała mnie do dyrektora. Przyszedłem do niego z jakąś kartką, napisał mi coś na niej, pokazał na niej jakieś miejsce i powiedział, że na jutro ma tam mi się rodzic podpisać. Wróciłem na lekcję, siadłem do ławki i znowu zacząłem coś notować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#10
Skoro pamiętasz, że w treści snu się zdziwiłeś, to znaczy że był on optymalnie płytki, żeby sie w nim uświadomić. Po prostu zawsze rób TR jak ci coś nie pasuje ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Fallen Dreams Fallen Leaf 725 400,299 10-12-2018, 21:14
Ostatni post: Fallen Leaf
  夢 Skipper's dreams 夢 Skipper 43 8,040 28-08-2018, 12:39
Ostatni post: Skipper
  My Dreams waldek5 5 1,086 13-06-2018, 14:38
Ostatni post: waldek5
  Vyper's dreams RedVyper91 8 873 28-04-2018, 23:16
Ostatni post: RedVyper91
  Travel through my dreams. Dryadaliss 1 776 31-08-2017, 17:22
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1