Zamknięte oczy a pamięć snów + deild
#1
Tak jak w temacie, ostatnimi nocy budzę się z zamkniętymi oczami. Wiem, że już nie śpię (bardzo długo - dosłownie kilka lat mam tak, że budzę się jakoś pomiędzy 2-4 w nocy, najczęściej jest to 3 ale bywa różnie.
Od 3 nocy używam alfabudzika, ponieważ na zwykły nie mogę sobie pozwalać a wiem że i tak się w nocy obudzę ale ustawiam go tak aby było te 4-5h snu. 
Idąc w stronę tematu. Ustawiam alfa budzik wizualizując siebie jak budzę się o tej godzinie, biorę do ręki telefon i idę do łazienki posiedzieć na kibelku i przy tym spisać sny. XD
Budzę się o tej godzinie - mam zamknięte oczy i nie pamiętam nic... dosłownie pustka w głowie... leżę tak 2-3 minuty i nic... biorę telefon, idę do łazienki i nagle pamiętam sny (tak dosłownie 3 noc z rzędu), dziś wyjątkowo dużo (ok  5-8, niektóre to tylko krótkie scenki, ale pamiętam). 

Czy to normalne, że jak daję sobie autosugestię że pamiętam sny, ale zapisuję je w WC to dopiero sobie je przypominam? Czy powinienem je pamiętać od razu po wstaniu? Moja autosugestia to bardziej wygląda że wstaje, pamiętam i je spisuje w tym miejscu a nie przypominam.  *gówniane problemy*  :))
(Obudziłem się po 6, a jeden sen - dosłownie krótką scenkę, przypomniałem sobie po 7 będąc na balkonie i paląc fajkę.) 


Teraz zastanawiam się nad techniką DEILD - kiedyś kilka razy udało mi się wykonać tą technikę i wejść w LD ale nie wiem czy czasem po prostu nie wildowałem bez wbtb. Wchodziłem w sen, ale nie po LD a po zwykłym śnie. 
Tutaj akurat widzę że nie mam problemów, z tym że no... chciałbym zapisać te sny a niby deild polega na pobudce (tylko nie wiem czy po zwykłych snach - których jeszcze nie pamiętam bo muszę iść do wc, chociaż to powrót do snu więc i tak bym go nie zapisał) czy tylko po LD. 
Tak jak wspomniałem, kilka razy wyszło, ale chciałbym dobrze wykonywać te techniki, żeby działało wszystko jak najlepiej. 

Dzięki za podpowiedzi :)
Zrób TR, wydaję mi się że śnisz :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Hehe dość unikalny problem :). Zazwyczaj po pobudce, kiedy jeszcze nie otworzy się oczu, jest się jeszcze w stanie onirycznym, emocje ze snu są żywe, i to bardzo ułatwia przypomnienie sobie tego najświeższego snu. Otwarcie oczu przynosi otrzeźwienie, które często wyraźnie odgranicza niedawne przeżycia senne od rzeczywistości, zagrzebując je głębiej w pamięci. Potem w ciągu dnia można przypomnieć sobie te sny za pomocą losowych skojarzeń, które są kotwicą łączącą pamięć rzeczywistą z tą senną. Być może losowe bieganie myślami po skojarzeniach jest twoim naturalnym stanem umysłu podczas defekacji :D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
(14-09-2020, 12:28 )incestus napisał(a): Być może losowe bieganie myślami po skojarzeniach jest twoim naturalnym stanem umysłu podczas defekacji :D

:> Tak może być, aczkolwiek nigdy tego nie miałem. To tak ostatnio, może sprawa minie. Powiedz kierowniku jak to jest z tym deildem, poprawna poprawność to tylko po LD czy mogę śmiało jechać jak się obudzę w nocy po zwykłym śnie?
Dzisiejsza sytuacja, budzę się w nocy po tym alfa budziku. Nic nie pamiętam, myślę o tych snach i nic. Mogłem w sumie robić deilda bo śmiało bym odleciał, ale przypomnienie tych snów było dla mnie priorytetem ponieważ z tym LD aż tak mi się nie spiszy, po co mi on skoro mogę go jeszcze nie pamiętać  yea Taka czysta ciekawość, wg kursu i-senu na YT oraz według technik powinno się go wykonywać jako kontynuacja do wcześniejszego LD, ale ja widzę DEILDA trochę jak WILDA dla leni, dodatkowo bez WBTB, podobno problemem jest to aby nie otwierać oczu - ja tego nie robię, ale śni mi się zwykły sen, nie LD. Kiedyś się udało, ale tak jak wspomniałem wyżej - być może to za sprawą WILDA bo skupiałem się na oddechu, przeszedłem przez hipnagogi i paraliż po czym wstałem z łóżka już we śnie - ale to było mniej więcej tak że obudziłem się po śnie i myślę a sobie spróbuję "deilda?" i taka sytuacja. Pogmatwanie konkretne.
Zrób TR, wydaję mi się że śnisz :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Chcialbym coś dodać od siebie.

Z przypominaniem sobie co się nam śniło bywa różnie. Mam kolegę, który potrafił sobie przypomnieć swój sen dopiero po dwóch dniach, po tym jak  usłyszał z moich ust jakieś słowo kluczowe  :))

W moim przypadku wygląda to tak, że zaraz po obudzeniu pamiętam zazwyczaj tylko część swoich snów, a resztę przypominam sobie już po paru minutach. (oczywiście wszystkie zapisuję, ale tylko w formie  słów kluczowych, aby nie tracić czasu). Niekiedy przypomnę sobie sen za dnia bądź też jakiś bardziej lub mniej istotny szczegół do któregoś z już zapamiętanych. Nie jest tak oczywiście zawsze. Czasami tak jak ty potrafię przypomnieć sobie sen dopiero po 10 minutach, ale wynika to raczej z moich złych nawyków typu chodzenie spać o bardzo późnych godzinach czy przemęczenie.
Od kiedy wstałem, nie śpię już! 
Zalewa mnie ocean mórz!
LD 11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Ja się nie znam na tych wymyślnych technikach cośtamILD . Jak LD skończy się przewcześnie, to po prostu łatwo do niego wrócić bez otwierania oczu. Z kolei sen zwykły rzadko kończy się przedwcześnie - jak się kończy, to znaczy koniec REM. Chyba, że coś spłyciło sen aż do pobudki. Wtedy teoretycznie mógłbyś wbić się z powrotem już świadomie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
(14-09-2020, 19:11 )incestus napisał(a): Ja się nie znam na tych wymyślnych technikach cośtamILD . Jak LD skończy się przewcześnie, to po prostu łatwo do niego wrócić bez otwierania oczu. Z kolei sen zwykły rzadko kończy się przedwcześnie - jak się kończy, to znaczy koniec REM. Chyba, że coś spłyciło sen aż do pobudki. Wtedy teoretycznie mógłbyś wbić się z powrotem już świadomie.

Wszystko jasne ;) dziękuję  :)
Zrób TR, wydaję mi się że śnisz :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziwna pamięć snów. WolfiePL 1 254 04-03-2020, 09:09
Ostatni post: incestus
  Mleko a pamięć snu Matkox 8 1,390 13-07-2018, 23:39
Ostatni post: Freskum
  pamięć snów xToSieK 8 4,298 01-05-2015, 14:03
Ostatni post: Fallen Leaf
  Niedobór snu, a pamięć snu Fallen Leaf 2 2,424 11-10-2013, 18:26
Ostatni post: Memory

Skocz do:

UA-88656808-1