Stanowisko religii wobec LD i OOBE
#1
Kościół katolicki zakazuje eksterioryzacji (OOBE), ponieważ wierzy w jej istnienie. Jest to z resztą dość logiczne - wierząc w istnienie nieśmiertelnej duszy, wiadome jest, że nie jest ona związana z ciałem na zawsze. Przy spełnieniu określonych warunków można opuścić ciało za życia. Ponieważ kościół zaś wierzy w nadprzyrodzone siły nieczyste - wierzy, że mogą pomóc opuścić ciało za życia i później do niego wrócić. Kontakt z siłami nieczystymi jest grzechem ciężkim, tak samo jak i cała ezoteryka. Ponadto - w biblii jest fragment opisujący ezoterykę i wszelkie takie próby. Więc w zasadzie to kościół nie zakazuje, a wypełnia pismo, w którym jest to zakazane :) I jeszcze dalej - sama intencja opuszczenia ciała przez dusze w teorii też może być uznana za grzech - ponieważ grzeszyć można myślą, mową i uczynkiem. Gdy w biblii tekst mówi, iż nie wolno człowiekowi przechodzić do miejsc niedostępnych mu za życia a naszą intencją jest owo przejście - jest to grzech. Tak tylko tłumaczę postawę kościoła :P Na obronę niektórych powiem, iż nieświadomy grzech nie jest grzechem.

LD nie jest grzechem, ponieważ to zwykły sen ze świadomością. Ale już to co robicie w tym LD grzechem może być. Jeśli świadomie śnisz o tym jak bijesz brutalnie kogoś albo rozbijasz kierunkowskazy w napotkanych autach - jest to grzech. To też tylko takie wytłumaczenie postawy kościoła :p
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Hrislay napisał(a):LD nie jest grzechem, ponieważ to zwykły sen ze świadomością. Ale już to co robicie w tym LD grzechem może być. Jeśli świadomie śnisz o tym jak bijesz brutalnie kogoś albo rozbijasz kierunkowskazy w napotkanych autach - jest to grzech.
Rozmawiałem o tym kiedyś z księdzem, prawił to samo. Także można te informacje zaliczyć do "kościelnego kanonu" :D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
z tego wiem to ojciec Pio miał LD i wielu innych świętych.
nie wierzę w OOBE jako stan niezależny od LD uważam że OOBE jest formą LD(czyli świadomym snem)
nawet bytof o tym mówił.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1