Moje sny są nudne
#1
Prawie wszystkie dotyczą codziennych
sytuacji z życia. Żadnych ciekawych miejsc, żadnej akcji. Moje sny są strasznie mało intrygujące :/
Chciałabym mieć czasem taki w którym coś się dzieje akcja, silne emocje...Mógłby to być nawet straszny sen gdzie np. uciekam przez las w nocy i goni mnie jakiś potwór.
Czy moje sny tak wyglądają, bo moje życie jest niesamowicie monotonne? 
Znacie jakiś sposób na ciekawsze sny?
A jakbym obejrzała horror? Należę do ludzi, którzy nie trawią tego typu filmów, więc możliwe że po nim przyśniłoby mi się coś mocniejszego?

Przepraszam że tak napisane, ale jestem na telefonie i miałam trochę problemów ze stworzeniem tematu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Spisz na prawym czy lewym boku? Możesz spróbować  spać na lewym boku, wtedy  szansa na koszmary jest największa.
Informacje w linkach  na polskiej  i  angielskiej stronie.

http://www.everydayhealth.com/sleep/can-...reams.aspx


http://odkrywcy.pl/kat,111396,sort,16,ti...aid=6191c2

Wracając do koszarów  sennych to na youtube  znalazłem takie pliki muzyczne które  po ich wysłuchaniu mogą przyczynić się  do nocnych koszmarów. Nie wierzyłem zanim nie  sprawdziłem sam.Nie wiedziałem że ktoś może w przyszłości szukać takich wrażeń.Mogę  ich  poszukać.
Możesz  też posłuchać przed snem pliku muzycznego z linku niżej. Może  taka muzyka działa tylko na mnie ale  po wysłuchaniu tego pliku miałem dziwny sen...Leże przy samochodzie ranny.Widzę tylko czarne mundury kilku gestapowców.Jeden z nich podchodzi do mnie i strzela mi w głowę z pistoletu.Gdy strzelił mi w głowę, chciał strzelić jeszcze raz ale już obudziłem się.Takie sny się pamięta po przebudzeniu

http://chomikuj.pl/CzyToSen/M+u+z+y+k+a+...mp3(audio)

Jeśli chcesz spróbować szybko uzyskać świadomy sen, możesz np połączyć sposób który dotyczy szybkiego zasypiania
4-7-8 . Opis w linku w wątku niżej , ten sposób jest prosty ale skuteczny, sprawdzałem.. wdech powietrza przez 4 sekundy, wdychasz powietrze,odliczasz 101,102,103,104.
Wstrzymanie oddechu(7 sekund) , 101 do 107
Wydech(8 sekund) , 101 do 108.
Powtórzyć trzy razy. Na tym koniec, tzn zasypanie powinno być szybsze niż normalnie. Co zrobić aby uzyskać świadomy sen .
Wybierasz jakiś punkt pod powiekami i wpatrujesz się.Nie myślisz o niczym, tylko punkt i terazniejszość. powinny pojawic się kolorowe plamy czyli Hipnagogi a pozniej sceny ze snu.Opis prosty, czy skuteczny na uzyskanie LD? można sprawdzić , u mnie dość dobrze działa ale w ciągu dnia, gdy jest jasno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Na brzuchu, kiedyś przeczytałam że właśnie ta pozycja ma wywoływać koszmary. Cóż, u mnie nie zadziałała ani razu. -,- Dzisiaj będę spać na lewym boku i zobaczę czy coś to da. 
Muzyka? Hm o tym nie pomyślałam. Może to lepszy pomysł, szczerze mówiąc średnio podoba mi się perspektywa oglądania horrorów...
Jeśli masz gdzieś te pliki to chętnie skorzystam i dzięki za link też do niego zajrzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Nie mogę odszukać plików muzycznych po  wysłuchaniu których miałem koszmary.
Lepiej posłuchać  przed  snem ciekawszej muzyki.Np z linków  niżej.

https://www.youtube.com/watch?v=WIJaD623dy0
https://www.youtube.com/watch?v=-0Ec-zGQ6Zs
https://www.youtube.com/watch?v=TAhrdRJ-4ac
https://www.youtube.com/watch?v=nIq-W32JVH8
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Ciekawy temat :) Ja zawsze myślałem, że mało odbiegające od rzeczywistości sny charakteryzują ludzi z wysoką trwałością uwagi i konserwatywnym stylem budowania skojarzeń podczas nauki. Ekspozycja na jakiś fantazyjny materiał filmowy czy literaturowy mogła by prawdopodobnie po jakimś czasie rozszerzyć zakres motywów we śnie.

Jednak intryguje mnie twoje pytanie o zależność prostych snów od monotonności życia. Odpowiedź na to pytanie przybliży nam się, jak zastanowisz się, czy w twoich snach na pewno nie ma żadnych emocji ? W końcu trywialne sytuacje z życia też mogą budzić silne odczucia, np szkoła czy sąsiedzkie konflikty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Zaryzykuję stwierdzenie, że nudne życie=nudne sny.
Wysłane z mojego Commodore 64


Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
Nie, tutaj nie chodzi o nudne życie. Swego czasu miałem wiele snów wizyjnych, a wówczas moją najczęstszą aktywnością poza granicami domu była codzienna, samotna wycieczka rowerowa. Istotą jest zapewne sposób postrzegania świata. Czy żyjesz tak jak koń wyścigowy z klapkami na oczach, czy też zwracasz uwagę na każdy szczegół otaczającej cię rzeczywistości?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1