Odpowiedz 
KURS 1 ::::: 01.04-28.04.2011 :::::
#21
Tydzień 3 Dzień 6 20.04.2011

"Czy tak jesteśmy stworzeni, iż śmierć musimy przyjmować w codziennych małych dawkach, gdyż w przeciwnym razie życie stałoby się nieznośne?"
Virginia Woolf



Cytat:Nauka a LD
Sceptrycy
Do lat 70 XX wieku naukowcy byli sceptycznie nastawieni do perspektywy kontrolowania snów. Badacze nie wierzyli, że możliwym jest spanie i bycie w tym samym czasie świadomym. Świadome sny były odrzucane jako fantazje lub krótkie przebudzenia, podczas których wydaje Ci się, że śnisz, ale jesteś w rzeczywistości przebudzony przez bardzo krótki czas.

Pierwsi naukowcy
W drugiej połowie XIX wieku Marquis d'Hervey de Saint Denis opisał swoje świadome doświadczenia w książce zatytułowanej "Sny i jak nimi kierować". Opisał jak w przeciągu 20 lat nauczył się przywoływać swoje sny i jak nauczył się stawać świadomym w tych snach, aby je kontrolować. Naukowcy niezbyt entuzjastycznie i sceptycznie przyjęli jego rewelacje i jego praca została odrzucona.

W roku 1913 duński pisarz i poeta Frederik van Eeden przedstawił swój referat "A Study of Dreams" Brytyjskiemu Stowarzyszeniu Badań Fizycznych, w którym opisał ponad 350 swoich świadomych snów, zapisanych przez okres 14 lat. W tym właśnie referacie wprowadził termin świadomych snów.

Dowód naukowy
Stephen LaBerge zmienił opinie naukowców. Jako pierwszy z nich doświadczalnie dowiódł istnienia świadomych snów. Był swoim pierwszym obiektem badań. Podczas świadomego snu przy użyciu śniącego się palca poruszał gałki oczne - powoli w górę i w dół. Wzór, który nimi wtedy wykonał wyraźnie pojawił się w wynikach urządzeń pomiarowych. Wykonał kilka eksperymentów na świadomych snach przy użyciu metody sygnalizującej ruchami oczu, demonstrując interesujące połączenia między śnionymi akcjami i fizycznymi reakcjami.

Stephen LaBerge jest założycielem Instytutu Swiadomości (Lucidity Institute). Na stronie tego instytutu znajdują się informacje o eksperymentach i odkryciach związanych ze świadomym śnieniem.

Jakie przeprowadzono badania?
Poniżej znajdują się opisy kilku eksperymentów LaBerge'a i jego ekipy związanych ze świadomym śnieniem, przeprowadzonych w jego instytucie.

Kiedy świadome sny mają miejsce?
Odnotowuje się, że świadome sny najczęściej występują dość późno w cyklu snu. LaBerge testował swoją hipotezę w przypadku 12 podmiotów badań, dzieląc noc na dwa etapy, w których całość czasu faz REM w obu etapach była równa. Wszyscy poza jednym z przypadków mieli więcej świadomych snów w drugiej połowie czasu REM, niż w pierwszej.

Jak długo trwają sny?
Badane osoby zostały poproszone o oszacowanie około dziesięciosekundowych odstępów czasu (przez liczenie tysiąc jeden, tysiąc dwa, tysiąc trzy, i tak dalej) podczas ich świadomych snów. Sygnały zaznaczające początek i koniec subiektywnych odstępów czasu. We wszystkich przypadkach, poczucie czasu podczas snu niemal całkowicie odpowiadało prawdziwemu czasowi pomiędzy sygnałami.

Śledzenie palców
Dwie osoby śledziły powolny ruch końców palców z lewej do prawej w czterech warunkach:
- Jawa, oczy otwarte
- Jawa, oczy zamknięte (wyobrażenie mentalne)
- Świadomy sen
- Wizualizacja (senne oczy zamknięte) podczas świadomego snu

Badane osoby wykazały skokowe ruchy w obu przypadkach wizualizacji i płynny ruch oczu podczas rzeczywistego ruchu, lub ruchu widzianego we śnie.

Eksperymenty z oddechem
Troje świadomie śniących zostało poproszonych o bardzo gwałtowne oddychanie lub wstrzymanie oddechu podczas ich świadomych snów, zależnie od tego, co robili w śnie. Poddani eksperymentom wykonywali zadania w sumie dziewięć razy i w każdym przypadku sędzia był w stanie ocenić, który scenariusz wybrali tym razem, na podstawie nagrań wykrywacza kłamstw. Na przykład - oddychano szybko, sen był o pływaniu, a kiedy oddychano miarowo i wolno, sen był o grze w szachy.


PODSUMOWANIE:
1. Wykonuj TRy co 10 min plus przy doświadczeniu Znaku Sennego.
2. Zastanów się kilka razy w ciągu dnia nad swoimi przeszłymi snami jak i tymi, które zapamiętasz tej nocy.
3. Zasypiając dokonaj Afirmacji w celu nastawienia podświadomości do zapamiętania snów.
4. Spróbuj za dnia techniki relaksacyjnej lub techniki z żonglowaniem, by dodać "kopa" Afirmacji.
5. Zwiększaj świadomość na jawie.
6. Przed snem przeczytaj to co zapisałeś w dzienniku snów. Po zapisaniu snów poddaj je analizie.
7. Jeśli tylko znajdziesz na to czas -pomedytuj.
8. Jeśli czujesz się na siłach, wykorzystaj technikę WBTB + MILD / VILD.

BONUS NA DZIŚ: Nagranie wspomagające -Synchronizacja półkul mózgowych
Znajdź wszystkie posty użytkownika
#22
Tydzień 3 Dzień 7 21.04.2011

"Sny rodzą rzeczywistość."
Monteskiusz


1. Test Rzeczywistości 6 Ostatnia prosta przed zakończeniem kursu -przedostatni tydzień dobiega końca. Testy co 5 minut -to wasz nowy priorytet. Wykonujcie je skrupulatnie, a efekty będą naprawdę zadowalające.

2. Enigma Wyjmij z schowka swój tajny kod i przeczytaj go kilka razy, połóż go gdzieś przy łóżku zanim pójdziesz spać. Zasypiając afirmuj sugestię w stylu "przyśni mi się kod któregokolwiek z uczestników kursu". Chciej tego i wizualizuj sobie jednocześnie ten sen -nie skupiaj się jednak na cyfrach, nie chcemy przecież mechanicznej inkubacji. Rano, jeśli będziesz pamiętał jakieś cyfry (a jeśli nie są Twoje) to zapisz je w dzienniku -nie ujawniaj ich jednak tutaj na forum.


Cytat:LD sposobem na horror
Wielu ludzi oczekuje snu bo jest to chwila spokoju i odpoczynku od świata realnego. Inni jednak boją się snu z prostego powodu - koszmary.

Świadomy sen może grać ważną rolę w pokonywaniu koszmarów. Za pomocą kontroli snu możemy go łatwo zniwelować. Nawet bez pełnej kontroli świadomość śnienia jest niewyobrażalnie pomocna: wiedza o tym, że sytuacja nie dzieje się na prawdę pomaga zredukować strach. Świadomy sen jest w stanie kompletnie zniszczyć koszmar i mógłby być wykorzystywany jako metoda leczenia ponieważ daje możliwość stanięcia twarzą w twarz ze strachem co nie jest zwykle możliwe w świcie realnym. Świadomy sen pomaga zrozumieć, że nie ma się czego bać i dodaje pewności siebie w realnym życiu.

Jeśli zdarzają Ci się koszmary, możesz przezwyciężyć je przez świadome śnienie. Jeżeli odkryjesz, że śnisz, będziesz mieć pewność, że nie ma się czego bać.

Spójrz w oczy wrogowi
Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, jest zobaczenie swojego wroga. Jeżeli coś Cię goni, odwróć się i spójrz na to. Czasami tylko tyle wystarczy, aby coś strasznego zmieniło się w rzecz, której w żadnym wypadku bać się nie będziesz.

Kiedy przeciwnik wciąż nie ma zamiaru ustąpić, zapytaj go, co robi w Twoim śnie i pokonaj go. Poczuj, że wiesz, iż jest on tylko twoim wyobrażeniem, które możesz kontrolować. On musi się ciebie słuchać bo to TWÓJ sen!

Przytul go
Innym rozwiązaniem jest przytulenie swojego wroga. Wszystkie części twojego koszmaru są rzeczami, których się boisz. Zobaczysz, że jeśli przytulisz to, czego się boisz to twój strach zamieni się w miłość i wróg zniknie.

Zażądaj daru
Kiedy wróg jest pokonany, zażądaj jakiegoś prezentu. Celem tego jest zamiana czegoś negatywnego w rzecz pozytywną. Zawsze dostaniesz prezent. Są bardzo zaskakujące i dają ci niesamowite uczucie. Raz jako prezent dostałem piękną muzykę, którą nadal słyszałem nawet po przebudzeniu. Innym razem policjant za złapanie zbiega wręczył mi specjalną broń przeciwko atakom złych typów. Od św. Piotra dostałem... Klucze do bram Nieba!

Jeśli użyjesz tej techniki podczas koszmaru, nie nawiedzi cię on ponownie - gwarantuje.

Praktyczny przykład:
Relacja pewnej osoby: raz śniło mi się, że gonił mnie żołnierz z drugiej wojny światowej, aby mnie uwięzić lub coś w tym rodzaju. Zbiegłem z mostu i ukryłem się w rogu. Po czym zorientowałem się, że to sen.

"Chcę wiedzieć, kto to, i dlaczego to robi", powiedziałem do siebie.
"Tu jestem!", zawołałem. "Chodź tu i złap mnie!"
Wtedy przyszedł. Ale strasznie wyglądający żołnierz zmienił się w młodą kobietę.
Zapytałem, "Kim jesteś?"
Odpowiedziała, "Jestem twoim strachem przed nieznanym."
Był to bardzo emocjonalny moment tego snu, i płacząc, przytuliłem ją.
Odkryłem, że mój "strach przed nieznanym" spowodował, że "uciekałem" w sytuacjach rzeczywistego życia.



PODSUMOWANIE:
1. Wykonuj TRy co 5 min plus przy doświadczeniu Znaku Sennego.
2. Zastanów się kilka razy w ciągu dnia nad swoimi przeszłymi snami jak i tymi, które zapamiętasz tej nocy.
3. Zasypiając dokonaj Afirmacji w celu nastawienia podświadomości do zapamiętania snów.
4. Spróbuj za dnia techniki relaksacyjnej lub techniki z żonglowaniem, by dodać "kopa" Afirmacji.
5. Zwiększaj świadomość na jawie.
6. Przed snem przeczytaj to co zapisałeś w dzienniku snów. Po zapisaniu snów poddaj je analizie.
7. Jeśli tylko znajdziesz na to czas -pomedytuj.
8. Jeśli czujesz się na siłach, wykorzystaj technikę WBTB + MILD / VILD.
9. Dokonaj afirmacji w celu wydobycia dodatkowego kodu ze snu. Jeśli się uda, rano zapisz go w dzienniku.

BONUS NA DZIŚ: Nagranie wspomagające -Świadome Sny
Znajdź wszystkie posty użytkownika
#23
Tydzień 4 Dzień 1 22.04.2011

"Można powiedzieć, że z chwilą narodzin człowieka powstaje w nim popęd do porzuconego życia wewnątrzmacicznego, a popęd ten jest popędem snu. Sen jest takim powrotem do łona matki"
Zygmunt Freud



Cytat:Utrzymywanie świadomości w LD
Zachowaj spokój
Jedną z najczęściej spotykanych rzeczy, która powoduje przebudzenie, jest zbytnia ekscytacja. Zaraz po odkryciu tego, że śnisz, możesz się bardzo podekscytować. Staraj się pozostać spokojnym przez głębokie oddechy i powtarzanie czegoś w stylu "jestem świadomy i pozostanę w śnie".

Obracanie

Jeżeli czujesz, że sen odchodzi, użyj tego sposobu. Obróć się wokół własnej osi (nie zakręci ci się w głowie) i powtarzaj: "Kiedy stanę spokojnie, nadal będę we śnie". Rozłóż ręce, kręć się szybko, poczuj ruch - to powinno zakotwiczyć cię we śnie.

Potrzyj ręce
Pocieranie rękami da Ci poczucie poruszania i tarcia. Podczas pocierania rąk, powiedz do siebie: "Jestem w moim śnie" lub coś, co pomoże Ci pozostać w śnie. Osobiście odkryłem, że mocne pocieranie rękami zwiększa intensywność snu - kolory stają się głębsze, zapachy ostrzejsze...

Popatrz na ręce
Inną techniką stabilizującą jest koncentracja na stałym punkcie snu, takim jak Twoje ręce lub ziemia.

Złap się za coś
Kiedy czujesz, że sen odpływa, złap się za coś, co Ci się śni. Chwyć coś takiego jak trawa, podnieś jakiś przedmiot w zasięgu ręki, złap jakąś postać we śnie. Podczas trzymania tego przedmiotu, powiedz że chcesz pozostać w śnie.

Wykrzycz to!

Kiedy czujesz, że tracisz świadomość, krzyknij: "więcej świadomości!" lub "świadomość 1000x!" albo "ostrość snu! CHCE MIEĆ JESZCZE OSTRZEJSZY SEN!".

Lista rzeczy do zrobienia
Nie wiedząc, co zrobić podczas świadomego snu można łatwo odpłynąć w zwykły sen. Sporządź listę, na której umieścisz rzeczy do zrobienia podczas świadomego snu. Po czym przed snem wybierz dwie rzeczy z tej listy, które chcesz zrobić tej nocy. Pamiętaj o nich, kładąc się spać.

W ten sposób, kiedy odzyskasz świadomość, będziesz dokładnie wiedzieć, jaki jest Twój cel. Dzięki temu nie będziesz tracić cennego czasu.



PODSUMOWANIE:
1. Wykonuj TRy co 5 min plus przy doświadczeniu Znaku Sennego.
2. Zastanów się kilka razy w ciągu dnia nad swoimi przeszłymi snami jak i tymi, które zapamiętasz tej nocy.
3. Zasypiając dokonaj Afirmacji w celu nastawienia podświadomości do zapamiętania snów.
4. Spróbuj za dnia techniki relaksacyjnej lub techniki z żonglowaniem, by dodać "kopa" Afirmacji.
5. Zwiększaj świadomość na jawie.
6. Przed snem przeczytaj to co zapisałeś w dzienniku snów. Po zapisaniu snów poddaj je analizie.
7. Jeśli tylko znajdziesz na to czas -pomedytuj.
8. Jeśli czujesz się na siłach, wykorzystaj technikę WBTB + MILD / VILD.
9. Dokonaj afirmacji w celu wydobycia dodatkowego kodu ze snu. Jeśli się uda, rano zapisz go w dzienniku.

BONUS NA DZIŚ: Nagranie pod afirmację 1
Znajdź wszystkie posty użytkownika
#24
Tydzień 4 Dzień 2 23.04.2011

"Ciemności kryją ziemię i lud we śnie leży. Lecz dlaczego śpią ludzie, żaden z nich nie bada"
Adam Mickiewicz


Cytat:Psychotronika
Znakomity uczony, laureat Nagrody Nobla, prof. Charles Richet (1850-1935) w swojej książce ?Grundriss der Parapsychologie und Parapsychophisik? podał następującą definicję parapsychologii:

?Parapsychologia jest nauką badającą zjawiska mechaniczne lub psychiczne, które zostały wywołane przez siły zdające się posiadać charakter inteligentny lub nieznane moce utajone w umyśle ludzkim.?

Od czasu, kiedy definicja ta została wygłoszona, tj. od 1923 roku, minęło wiele lat, a parapsychologia dokonała znaczącego postępu i dziś nazywana jest psychotroniką.

Należy mieć na uwadze, że zmieniła się jedynie nazwa, a definicja podana przez prof. Richeta ciągle jest aktualna.

Psychotronika dotyczy także świadomych snów i wychodzenia z ciała.


William Crookes

Powstanie tej dziedziny datuje się na rok 1872, w którym to swoje głośne badania rozpoczął uczony angielski prof. William Crookes (1932-1919).

Mimo to już wcześniej, bo w 1869 roku dr. J.W. Edmonds zakłada Towarzystko Dialektyczne w Londynie, które badało naukowo niewyjaśnione fenomeny. Towarzystwo skupiało znanych uczonych tacy jak Gromwell, Varley, Rusell Wallace, Tyndall, Carpenter, Lubbock, Huxley.

Przeprowadziła ona udokumentowane sprawozdanie z badań nad znanym medium Dunglasem Humem. Potwierdzono tam:
- głosy wywoływane bez niczyjego udziału,
- ruchy przedmiotów powodowane niczyim udziałem,
- wiedza medium o członkach komisji, której to medium nie mogło posiadać,
- zjawiska paranormalne występują w obecności osób z pewnymi predyspozycjami, podczas gdy brak tych predyspozycji (niekoniecznie z własnej woli) utrudnia występowanie tych zjawisk.

Pod sprawozdaniem podpisało się wielu wybitnych uczonych m.in.: Morgan, prof. Huxley, inż. Varley, prof. Damiani. prof. Percival, prof. Tyndall, prof. Bradlaugh, prof. Flammarion, prof. Lewis, Lord Bulwer.

Dalsze badania Towarzystwo zleciło właśnie wcześniej wspomnianemu Williamowi Crookesowi.

Powiedział: ?Nie mówię, że fenomeny te są możliwe, mówię, że one są rzeczywiste?.


Zrezygnowałbyś z 10,000$?

Ten okres był w Ameryce i Europie czasem rozwoju zainteresowania spirytyzmem. Zanotowano wtedy dwa bardzo wymowne wydarzenia:


Ludwig Büchner po napisanu książki ?Siła i materia? z 1855 roku zrzekł się w Nowym Yorku nagrody 10,000$, bo nie zdołał wykazać nieprawdziwości fenomenów spirytystycznych.


1 października 1868 roku prof. Damiani w Clinton wyznaczył Tyndallowi i Lewesowi nagrodę 30,000 franków francuskich jeśli wykażą oszustwo dokonywane podczas manifestowania się zjawisk spirytystycznych. Obaj ustąpili z pola i uznali za niemożliwe przyjęcie wyzwania.

Jest oczywiste, że gdyby fenomeny te były wynikiem oszustwa lub złudzenia, ani Büchner, ani Tyndall i Lewes nie zrzekliby się łatwo tak poważnych sum. O tych wyzwaniach poczytać można w książce Prof. Dr med. Lapponiego pt. ?Hipnotyzm i spirytyzm?.

Polscy badacze

Z badaczy polskich pozwolę sobie wymienić jedynie tych bardziej znanych: dr. Juliana Ochorowicz, inż. Piotr Lebiedziński, Józef Świtkowski, prof. Stefan Janczarski.


Na uwagę zasługuje też trzyletnie zainteresowanie Marii Skłodowskiej Curie i jej małżonka Piotra spirytyzmem. Uczestniczyli oni w seansach ze sławną medium Eusapią Paladino. Maria Curie znana jest za odkrycie polonu i radu, badała promieniowanie, a także interesowała się zjawiskami spirytystycznymi:

?Brałam udział w seansach, widziałam nieraz objawy, które mogą być objawami sił psychicznych, jak podnoszące się stoły itd., spotykałam na tych seansach Eusapię Paladino i w danej chwili interesowały mnie jej doświadczenia.?

Dmitrij Iwanowicz Mendelejew wszystkie znane wówczas pierwiastki zestawił w tabelę, której używamy do dziś ? nazywana jest ?tablicą Mendelejewa?. Napisał w swojej książce ?Materiały do wydania opinii na temat spirytyzmu? w 1876 roku:

?Zjawisk tych nie można ignorować, a przeciwnie, trzeba je dokładnie zbadać, to znaczy stwierdzić, co spośród nich należy do dziedziny znanych wszystkim zjawisk naturalnych, co należy do rzeczy zmyślonych i halucynacji, co zaś do haniebnych oszustw, i wrzeszcze stwierdzić, czy któreś z nich nie należą do kategorii zjawisk dotychczas nie wyjaśnionych i wynikających z nieznanych jeszcze praw przyrody. Po takim zbadaniu zjawiska te utracą znamię tajemniczości pociągającej tak wielu ludzi i w ten sposób mistycyzm zostanie pozbawiony wszelkich podstaw.?


W 1973 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań Psychotonicznych. Z ich ramienia odbyło się sześć kongresów psychotronicznych kolejno w Pradze, Monte Carlo, Tokio, Sao Paulo, Bratysławie i Zagrzebiu.

Prezydent tego stowarzyszenia, doktor filozofii Zdenek Rejdak badał cele, zasady klasyfikację tych zjawisk i omówił je dokładnie. Pozwolę sobie przytoczyć najważniejszy z jego postulatów:

?Od dawana znane są uczonym zjawiska, które wkraczają w zakres istniejących dziedzin nauki, ale nie mogą być wyjaśnione stosowanymi przez nie środkami i metodami. Są to tzw. Zjawiska paranormalne.?

Rejdak w czasopiśmie ?Psychotronik? powiedział:
?Psychotronika stawia nas na progu nowej rewolucji w nauce, a mianowicie rewolucji naukowo-ludzkiej, którą przeciwstawić musimy rewolucji naukowo-technicznej, jeżeli nie chcemy w następny stuleciu znaleźć się w powodzi robotów mechanicznych i ludzkich przy jeszcze większym wzroście wyobcowania i dezintegracji.?

Fakty przekonują, że mamy do czynienia bezpośrednio ze zjawiskami realnymi. Amerykańska Akademia Nauk podjęła decyzję o włączeniu parapsychologii do szeregu innych badanych dziedzin nauki.



PODSUMOWANIE:
1. Wykonuj TRy co 5 min plus przy doświadczeniu Znaku Sennego.
2. Zastanów się kilka razy w ciągu dnia nad swoimi przeszłymi snami jak i tymi, które zapamiętasz tej nocy.
3. Zasypiając dokonaj Afirmacji w celu nastawienia podświadomości do zapamiętania snów.
4. Spróbuj za dnia techniki relaksacyjnej lub techniki z żonglowaniem, by dodać "kopa" Afirmacji.
5. Zwiększaj świadomość na jawie.
6. Przed snem przeczytaj to co zapisałeś w dzienniku snów. Po zapisaniu snów poddaj je analizie.
7. Jeśli tylko znajdziesz na to czas -pomedytuj.
8. Jeśli czujesz się na siłach, wykorzystaj technikę WBTB + MILD / VILD.
9. Dokonaj afirmacji w celu wydobycia dodatkowego kodu ze snu. Jeśli się uda, rano zapisz go w dzienniku.

BONUS NA DZIŚ: Nagranie do relaksacji z lektorem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
#25
Tydzień 4 Dzień 3 24.04.2011

"Można równie dobrze śnić nie śpiąc, jak spać nie śniąc"
Georg Christoph Lichtenberg




Cytat:Co jest najczęstszą czynnością (poza seksem xD) wykonywaną przez oneironautów w LD?
O dziwo -Latanie. Jest to odwieczne marzenie człowieka. Fruwać w przestworzach to coś wspaniałego i dlatego wielu (jeśli nie wszyscy) śniących spędza długie noce na podróżach po niebie.

Pamiętam sny, w których szukałem budynków na tyle wysokich, aby móc z nich rozpocząć lot, ale zawsze spadałem i kończyłem około metra nad poziomem ziemi. Na szczęście udało mi się wznieść wyżej i poznać kolejne techniki. Każdy ma swój ulubiony sposób latania. Poeksperymentuj, aby odkryć ten, który będzie odpowiedni dla ciebie.

Jak się lata?

Machanie rękami
Oczywiście na wstępie muszę wymienić starą, dobrą technikę machania rękami, tak jak skrzydłami. Była w moim przypadku dość powolna, ale mimo wszystko lepsza od pływania w powietrzu...

Pływanie w powietrzu
To po prostu jak zwykłe pływanie, z tą różnicą, że teraz robisz to w powietrzu. Niezbyt szybkie.

Styl supermana
Wyobraź sobie energię wychodzącą spod Twoich stóp, która popycha cię naprzód i na boki. Możesz podróżować naprawdę szybko w ten sposób.

Nurkowanie w powietrzu
Jest naprawdę efektywna. Wyobraź sobie duże płetwy na swoich stopach, takie jak u płetwonurków. Po czym użyj powietrza dookoła, jakbyś był w wodzie i machaj płetwami, aby poruszać się naprzód i w górę.

Użyj pojazdu
Jeśli sprawia ci problemy latanie samodzielnie, znajdź pojazd który będzie dla Ciebie latał. Może to być latający dywan, magiczna miotła, lub latające zwierzę.

Lataj jak ptak
Spróbuj przekształcić się w ptaka, lub inne zwierzę, które lata - na przykład w orła lub w smoka, aby doświadczyć latania w inny sposób.

Lewituj
Dobrą i wydającą się najbardziej naturalną metodą jest lewitacja. Skup się i po prostu wznieś się do góry. Od tak! Pomocne może okazać się wyobrażenie sobie czegoś, co łapie cię za plecy i wznosi dokładnie tam gdzie chcesz.




PODSUMOWANIE:
1. Wykonuj TRy co 5 min plus przy doświadczeniu Znaku Sennego.
2. Zastanów się kilka razy w ciągu dnia nad swoimi przeszłymi snami jak i tymi, które zapamiętasz tej nocy.
3. Zasypiając dokonaj Afirmacji w celu nastawienia podświadomości do zapamiętania snów.
4. Spróbuj za dnia techniki relaksacyjnej lub techniki z żonglowaniem, by dodać "kopa" Afirmacji.
5. Zwiększaj świadomość na jawie.
6. Przed snem przeczytaj to co zapisałeś w dzienniku snów. Po zapisaniu snów poddaj je analizie.
7. Jeśli tylko znajdziesz na to czas -pomedytuj.
8. Jeśli czujesz się na siłach, wykorzystaj technikę WBTB + MILD / VILD.
9. Dokonaj afirmacji w celu wydobycia dodatkowego kodu ze snu. Jeśli się uda, rano zapisz go w dzienniku.

BONUS NA DZIŚ: Audio hipnoza -Motywacja
Znajdź wszystkie posty użytkownika
#26
Tydzień 4 Dzień 4 25.04.2011

"Ci, co śnią, mają noce bezsenne"
Stanisław Jerzy Lec



Cytat:Technika świadomego powrotu do snu -DEILD
DEILD - Dream Exit Induced Lucid Dream, czyli świadomy powrót do świata snów zaraz po obudzeniu.

Poradnik zawiera:
- powrót do snu a'la WILD
- powrót do snu a'la VILD (Wizualizacja)
- wydłużanie czasu trwania LD

To technika wykorzystuje częste nocne pobudki, do osiągnięcia świadomości we śnie. Wiele ludzi może doświadczyć wiele przebudzeń, które przerywają fazę REM snu. To spowodowane jest wieloma czynnikami, ale nie są one ważne, ważne jest by jak najszybciej zorientować się, że się obudziliśmy.
Ludzkie ciało posiada pewien mechanizm obronny, który ochrania ciągłość snu i kontroluje takie przebudzenia. Moja technika wykorzystuje ten mechanizm by wywołać świadomość.

Jest kilka rzeczy, które mówią Ci, że twoje przebudzenie nadaje się do DEILD:
- jest bardzo szybkie (dosłownie sen, kończy się, a ty zdajesz sobie sprawę, że leżysz w łóżku w kilka sekund)
- jest wymuszone (w jakiś sposób spowodowałeś, że sen się skończył i się obudziłeś)
- jest spowodowane powolnym słabnięciem snu/LD, z którego się budzisz

Natomiast te pobudki nie nadają się do DEILD:
- pobudka z koszmaru
- pobudka ze snu erotycznego
- fałszywe przebudzenie (choć w wypadku wykonania RT może zadziałać)


Powrót do snu a'la WILD

Więc zdałeś sobie sprawę, że twój sen nagle się skończył i leżysz w łóżku.
A, więc by powrócić do snu a'la WILD, musisz:

- szybko zdaj sobie sprawę, że się obudziłeś
- musisz być lekko świadomy tego, że leżysz w łóżku (brzmi oczywiście, ale jest ważne)
- najlepiej, byś w ogóle nie otwierał oczu
- i w ogóle się nie poruszał (jednakże drobny mały ruch ciała nie dyskwalifikuje twojej próby, czyni ją trudniejszą i dłuższą)
- nie myśl o świecie zewnętrznym (np. co będziesz robił rano, co oglądałeś w TV itp.)
- zrelaksowany leż i pozwól sobie odpłynąć w świat snu świadomie

Jeśli naprawdę obudziłeś się w trakcie fazy REM (lub przed nią, tzn. DEILD "działa" tylko i wyłącznie w czasie fazy REM) to masz dużą szansę doświadczenia prawdziwego WILD'a w 1-5 minut. Ważne jest byś ignorował cielesne i audiowizualne halucynacje (hipnagogi) w czasie trwania tego WILD'a (mogą one pozbawić cię świadomości i uśniesz nieświadomie!)
Na wypadek gdybyś nie był doświadczony w technice WILD i nie udało by Ci się wejść do snu, pamiętaj, że WILD wykorzystuje pragnienie ciała by pogrążyć się we śnie, zatem możesz zrobić łańcuch WILD'ów dopóki nie wejdziesz w sen. Zwykle zabierze Ci to 3-10 minut pomiędzy poszczególnymi WILD'ami z "łańcucha".
Czasem, lepiej zrezygnować z próby WILD'a w danej chwili, zwłaszcza, gdy czujesz, że stracisz świadomość i spróbować powtórzyć technikę przy następnej pobudce.

Plusy tej metody:
- zdobywanie doświadczenia WILD
- prawie 99% szansa na LD, jeśli ćwiczysz poprawnie
- czasami zamiast WILD, uda Ci sie OOBE
- WILD często charakteryzuje się WYSOKIM poziomem świadomości

Minusy:
- WILD może być dla niektórych trudny
- i poniekąd nieprzyjemny
- można stracić świadomość wchodząc w sen

Powrót do snu a'la VILD (metoda wizualizacji)

Ta metoda jest podobna do tej wcześniej opisanej, z tym wyjątkiem, że jest bardziej zaawansowana i ma większy potencjał.

- szybko zdaj sobie sprawę, że się obudziłeś
- bądź świadom tego, że leżysz w łóżku
- nie otwieraj oczu i nie poruszaj się
- skup się na ostatniej scenie z właśnie skończonego snu/LD
- utrzymuj skupienie na tej scenie
- w krótkim czasie poczujesz jak ta scena staje się żywa i absorbuje Cię
- następnie znajdziesz się w tej scenie
- bądź ostrożny, pozwól scenie się uspokoić, w między czasie może porobić RT
- porusz palcami, by sprawdzić, czy już "w całości" jesteś we śnie (przedwczesny ruch, spowoduje poruszenie twoim fizycznym palcem, co poskutkuje bardzo chwiejną świadomością)
- jeśli dotarłeś do teraz, to jesteś w pełni świadomy w swym śnie, który się skończył przed chwilą i możesz go kontynuować

Plusy tej metody:
- zwykle jest szybsza niż WILD
- może dać Ci większą świadomość niż WILD
- prawie 0% szansy na stratę świadomości w czasie wchodzenia do snu
- nie ma symptomów WILD'a (hipnagogie, paraliż)
- ten sam sen (nie zaczynasz wszystkiego od nowa)
- najlepszy sposób do przedłużenia LD, gdy nas z niego wywali


Wydłużanie czasu trwania LD

- zorientuj się, że LD się skończył i leżysz w łóżku
- nie poruszaj się i nie otwieraj oczu
- przywołaj z pamięci ostatnią scenę z właśnie skończonego LD
- wszystkie dynamiczne obiekty z tej sceny zamień na obiekty statyczne (niech obiekty tej sceny się nie poruszają, niech będą nieruchome)
- skup się na tej scenie i czekaj na powrót do niej
- po powrocie poczekaj na stabilizacje sceny snu
- sprawdź, czy nadal czujesz fizyczne ciało, ruszając palcami
- jeśli czujesz, że juz jesteś "cały" we snie, oznacza to ze DEILD się udał i możesz kontynuować swoje LD

Plusy tej metody:
- DUŻO dłuższe LD
- dodaje Ci pewności siebie i wygody, nie boisz się szybkiego końca LD, bo wiesz, umiesz do niego wrócić
- w czasie powrotu do snu, możesz spróbować zmienić jego właściwości (np. grawitację, poziom kontroli itd., lecz nie jest to na początku łatwe)

Minusy:
- jeśli staniesz się chciwy i zachłanny, powracając do LD dużo razy to będziesz ryzykował, że zapomnisz te LD lub szczegóły tego LD (po prostu nie bądź chciwy)




PODSUMOWANIE:
1. Wykonuj TRy co 5 min plus przy doświadczeniu Znaku Sennego.
2. Zastanów się kilka razy w ciągu dnia nad swoimi przeszłymi snami jak i tymi, które zapamiętasz tej nocy.
3. Zasypiając dokonaj Afirmacji w celu nastawienia podświadomości do zapamiętania snów.
4. Spróbuj za dnia techniki relaksacyjnej lub techniki z żonglowaniem, by dodać "kopa" Afirmacji.
5. Zwiększaj świadomość na jawie.
6. Przed snem przeczytaj to co zapisałeś w dzienniku snów. Po zapisaniu snów poddaj je analizie.
7. Jeśli tylko znajdziesz na to czas -pomedytuj.
8. Jeśli czujesz się na siłach, wykorzystaj technikę WBTB + MILD / VILD. Rano w przypadku odpowiedniej sytuacji wykorzystaj DEILD.
9. Dokonaj afirmacji w celu wydobycia dodatkowego kodu ze snu. Jeśli się uda, rano zapisz go w dzienniku.

BONUS NA DZIŚ: Adam Bytof o podświadomości -Coś tu nie gra
Znajdź wszystkie posty użytkownika
#27
Tydzień 4 Dzień 5 26.04.2011

"Gdyby tak można sfotografować nasze sny!"
Emil Cioran




Cytat:Ciekawostki

-Najdłużej żyją ci, którzy śpią siedem godzin na dobę - taki wniosek wysunął prof. Kripke po przeanalizowaniu ponad miliona osób.
-Japońscy naukowcy Akiko Tamakoshi i Yoshiyuki Ohno ustalili, że optymalna długość snu to odpowiedni 7 godzin 58 minut dla mężczyzn oraz 7 godzin 12 minut dla kobiet.
-Osoby, które za mało śpią, łatwiej tyją - taką diagnozę postawili obradujący w Rzymie włoscy specjaliści od spraw snu.
-Przerywany, niespokojny sen przyczynia się także do rozwoju cukrzycy.
-W niektórych kulturach uważano, że wydarzenia w snach są równie realne jak rzeczywistość. Stąd za cudzołóstwo popełnione we śnie, ponosiło się taką karę, jakby odbyło się to naprawdę.
-Leonardo da Vinci sypiał po 15 minut co cztery godziny.
-Noworodki śpią po 16 godzin na dobę.
-Winston Churchill, John F. Kennedy i Napoleon Bonaparte na sen przeznaczali od czterech do sześciu godzin na dobę.
-Podczas snu oddychamy wolniej, serce bije rzadziej, W ciągu nocy położenie ciała zmieniamy około 40 razy. Na marzenia senne przypada 1/4 czasu spania.
-Wzrost i naprawa uszkodzonych tkanek ciała odbywa się w ciągu 3-4 godzin głębokiego snu zwanego snem ortodoksyjnym.
-Niektórzy ludzie cierpiący na rzadko występującą całkowitą bezsenność, obywali się bez snu nawet przez wiele lat.
-Śpimy więcej, gdy jesteśmy chorzy lub silnie zmęczeni, ponieważ organizm potrzebuje czasu na odpoczynek i regenerację.
-W czasie całego swojego życia człowiek przesypia około 20 lat.
-Według jednej z teorii nasi przodkowie potrzebowali snu, aby zapobiec błąkaniu się w nocy z dala od jaskiń, gdy trudno ochronić się przed drapieżnikami.
-Młode ssaki, w tym człowiek, potrzebują w okresie rozwoju trzy razy więcej snu niż dorosłe osobniki.
-Thomas Edison spał 10 godzin. Jeśli spał choćby godzinę krócej, był nieprzytomny. Sam często wspominał: ?Moje pomysły często wyskakiwały z moich snów?. Edison znany był ze swoich codziennych drzemek, podczas których obok łóżka miał blok i ołówek. Gdy przychodził pomysł, od razu pośpiesznie go notował, żeby później świadomie go rozpatrzyć. Tak powstała krzyżówka hybrydycznej rośliny wytwarzającej gumę, ze zwykłą rośliną, która to zawierała 14% gumy.
-W śnie nigdy nie wyłączysz światła.
-Wielokrotnie przeprowadzane badania potwierdziły naukową rzetelność wizji sennej.
-Polacy śpią najkrócej spośród wszystkich mieszkańców Europy, bo średnio zaledwie sześć godzin.
-Karl Gauss (Niemiecki matematyk) opowiadał, że wyśnił odkryte przez siebie prawa indukcji matematycznej.
-Powszechnie znana tablica pierwiastków przyśniła się w pełnej formie Dymitrowi Mendelejew.
-Frankenstein ? horror wszech czasów powstał na bazie koszmarów sennych Mary Shelley w 1818 roku.
-Gdy przyśni nam się upadek(np. potknięcie się) to prawie pewne jest, że się obudzimy. Teoria jest taka, że zostało nam to po małpach, które to miały się budzić przed ew. upadkiem z drzewa, by zdążyć zareagować.
-Pomysł na zamieszczenie ciekawostek o snach również pojawił się w śnie :)




PODSUMOWANIE:
1. Wykonuj TRy co 5 min plus przy doświadczeniu Znaku Sennego.
2. Zastanów się kilka razy w ciągu dnia nad swoimi przeszłymi snami jak i tymi, które zapamiętasz tej nocy.
3. Zasypiając dokonaj Afirmacji w celu nastawienia podświadomości do zapamiętania snów.
4. Spróbuj za dnia techniki relaksacyjnej lub techniki z żonglowaniem, by dodać "kopa" Afirmacji.
5. Zwiększaj świadomość na jawie.
6. Przed snem przeczytaj to co zapisałeś w dzienniku snów. Po zapisaniu snów poddaj je analizie.
7. Jeśli tylko znajdziesz na to czas -pomedytuj.
8. Jeśli czujesz się na siłach, wykorzystaj technikę WBTB + MILD / VILD. Rano w przypadku odpowiedniej sytuacji wykorzystaj DEILD.
9. Dokonaj afirmacji w celu wydobycia dodatkowego kodu ze snu. Jeśli się uda, rano zapisz go w dzienniku.

BONUS NA DZIŚ: Adam Bytof o Don Juan'ie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
#28
Tydzień 4 Dzień 6 27.04.2011

"Na sny trzeba życiem zarobić, i to nieraz gorzko"
Wiesław Myśliwski




Cytat:Sny prorocze
Sny prorocze (jasnowidcze) przeżywa, doświadcza co najmniej raz w życiu większość ludzi. Każdy może sobie przypomnieć taki sen, w którym widział zdarzenie, które później przeżył. Pisałem już o zjawisku dé j? vu. I do tego nie potrzeba wcale zdolności jasnowidczych. Choć są jednostki bardziej uduchowione, które łatwiej, a nawet spontanicznie w podświadomości (intuicyjnie) odbierają obrazy z przyszłości.

Próby naukowego wyjaśnienia tego zjawiska były podejmowane już w starożytności, za Arystotelesa (384 ? 322 p.n.e.) nazywano to teorią wieszczych snów. Spostrzeżenia Arystotelesa odnoszą się do każdej niemal postaci prekognicji w dzisiejszych czasach. Oczywiście maja one również wytłumaczenia czysto psychologiczne. Analizując sny wieszcze zauważam, że w czasie snu możemy ocierać się o drugi byt, w którym rządzą inne prawa w czasie i przestrzeni.

Na treść marzeń sennych mogą wpływać informacje ze świata zewnętrznego, a także ze świata wewnętrznego (organizmu). Często terapeuci przypisują sobie zdolności jasnowidcze. Uważam, że są to raczej pewnego rodzaju wizje diagnostyczne miejsc schorzenia i zaawansowania zmian chorobowych ? wyglądu zewnętrznego chorego oraz z wywiadu, z konkretnej sytuacji, problemów życiowych i rodzinnych. U znachorów, szamanów, parapsychologów przejawy zdolności jasnowidczych dotyczących biografii pacjentów często odgrywają bardzo ważną rolę w pozyskiwaniu zaufania chorego i to doprowadza do łatwiejszego nawiązania kontaktu w leczeniu.

Ale mówimy tutaj o snach proroczych. Sam też kontroluję swoje sny i wiem, że przy spokojnym umyśle w naszych snach objawia się prawda o naszej przyszłości.

Przedstawię Państwu jak zrealizowała się legenda i sny prorocze w przypadku młodego księdza przed wojną.

Młody ksiądz po przyjęciu nowej Parafii z kaplicą, miał sny prorocze o odbudowie kościoła, które w przeciągu dwóch lat zrealizował na planie fizycznym. W snach również miał wizje jak wyglądał kościół wcześniej i wizje jak ma wyglądać w przyszłości ? oczywiście widząc obrazy z przyszłości.

Jest to opowiadanie księdza kanonika Leopolda Szwankowskiego, będącego Proboszczem w Parafii w Skrzebowej koło Poznania, w latach trzydziestych, przed wojną.

We wsi Skrzebowa krążyła legenda, mówiąca, iż przyjdzie czas, kiedy młody ksiądz, nie mający finansów i niczego, odbuduje spalony kościół. Fakt, że kościół to były ruiny z 1521 roku. Obok pozostała mała kapliczka, w której odprawiano Msze Święte.

Ksiądz Leopold żywo odczuł tę legendę na sobie, ponieważ w pierwszym dniu po przyjęciu Parafii, w południe w czasie drzemki w fotelu miał wizje (sen), w którym ukazał mu się ksiądz na tle kościoła drewnianego z XVI stulecia. Kazał wejść do kaplicy istniejącej obok ruin kościoła i ponownie wskazał ręką na obraz Najświętszej Marii Panny Skrzebowskiej.

Po ocknięciu się z drzemki, w wyobraźni księdza Leopolda pozostała postać księdza na tle drewnianego kościoła przypominającego budowlę z XVI wieku. Potem zapomniał, ale w czasie rozmowy z parafianami usłyszał legendę, która od wieków była przekazywana. Brzmiała ona następująco: Przyjdzie czas, kiedy młody ksiądz zadziwi wszystkich ? z ruin wzniesie kościół, nie drewniany, ale murowany.

Do tego jeszcze dodawano, że będzie to niebywałe, bo ten ksiądz nie będzie miał pieniędzy. Zastanowiło to księdza Leopolda, więc przypominając sobie południowy sen z księdzem na tle drewnianego kościoła i wskazującego na obraz Najświętszej Marii Panny wszedł w południe do kaplicy ? promienie słońca oświetliły święty obraz tak, że nie mógł się oprzeć, ażeby zbliżyć się do niego i odczuł potrzebę zdjęcia go. Promienie słońca były tak mocne, jak światło lasera, które prześwietlało skrytkę pod obrazem. Intuicyjnie już ksiądz wiedział, że jest to skrytka. Tam były dokumenty historyczne kościoła od początku jego powstania. Jak się okazało ze zmurszałych dokumentów ? najstarsze z nich sięgają 1521 roku, choć kościół powstał w XIV wieku.

Była to potężna dokumentacja, nie tylko plany kościoła, ale i opisy wydarzeń, burzliwych wojen ? wielkiej zawieruchy światowej (1655-1660) w czasie najazdu Szwedów na Polskę ? bogactwa naszych kościołów nęciły i były grabione przez najeźdźców Szwedzkich, a także pod wpływem ich mściwej i łupieżczej siły ulegały zniszczeniu i paleniu. W dokumentach znajdowały się opisy, jak najeźdźcy szwedzcy dopuszczali się profanacji na świętościach katolickich i na ich wyznawcach.
Był to okres najazdu Szwedów na Polskę i cudowna obrona Częstochowy znana wszystkim Polakom z pięknego opisu Sienkiewiczowskiego w dziele pt. ?Potop?.

W tym czasie Proboszczem w Skrzebowej był ksiądz Jan Aleksander Baszyński, który po wojnie szwedzkiej odbudował drewniany kościół. Kościół ten w następnych wiekach ulegał zniszczeniu.
Po tym odkryciu ksiądz Leopold na podstawie dokumentów napisał książkę pt. ?Kościół Parafialny w Skrzebowej?, która w 1936 roku została sprzedana w dużych nakładach nie tylko w Polsce, ale i w Ameryce.

Książka została kupiona przez rodzinę Kennedych, a mianowicie przez ojca Johna Kenedyego, który żywo interesował się historią Polski ze względu na naszych bohaterów narodowych Kościuszkę, Pułaskiego i innych.

Ksiądz Leopold Szwankowski największą kwotę za książkę uzyskał z Ameryki i od Arystokracji Polskiej. Odbudowę kościoła przy pomocy parafian przeprowadził w dwa lata (1936-37).

Wracając do snu księdza ? on sam podkreśla, że trzy sny były związane z tym samym duchownym, z którym uświadomił postać proboszcza ? księdza Jana Aleksandra Baszyńskiego z 1663 roku, budowniczego drewnianego kościoła.

Wspomina trzy sny. Pierwszy w południe, w którym postać duchowna wskazuje na drewniany kościół i obraz Najświętszej Marii Panny.

W drugim śnie ponownie widzi tą samą postać ? uśmiechniętego duchownego, który wskazuje na drewniany kościół, który przemienia się w murowany. I widzi go tak dokładnie, jak już był w przyszłości, ze szczegółami. Już po drugim wyraźnym śnie ksiądz Leopold odprawił Mszę Świętą w intencji byłego proboszcza z okresu najazdów Szwedzkich.

Trzeci sen był bardziej wyraźny, już wyglądało tak, jak wyglądał później ołtarz w nowym kościele. Na tle ołtarza przyszłościowego, za którym znajduje się cudowny obraz Najświętszej Marii Panny stoi ten sam duchowny, znajomy z poprzednich snów składa ręce na swoje serce, uśmiecha się i znika ze spokojem. I już więcej nie ma go w snach. Są jedynie informacje, co do budowy i wyglądu kościoła w postaci wizji.




PODSUMOWANIE:
1. Wykonuj TRy co 5 min plus przy doświadczeniu Znaku Sennego.
2. Zastanów się kilka razy w ciągu dnia nad swoimi przeszłymi snami jak i tymi, które zapamiętasz tej nocy.
3. Zasypiając dokonaj Afirmacji w celu nastawienia podświadomości do zapamiętania snów.
4. Spróbuj za dnia techniki relaksacyjnej lub techniki z żonglowaniem, by dodać "kopa" Afirmacji.
5. Zwiększaj świadomość na jawie.
6. Przed snem przeczytaj to co zapisałeś w dzienniku snów. Po zapisaniu snów poddaj je analizie.
7. Jeśli tylko znajdziesz na to czas -pomedytuj.
8. Jeśli czujesz się na siłach, wykorzystaj technikę WBTB + MILD / VILD. Rano w przypadku odpowiedniej sytuacji wykorzystaj DEILD.
9. Dokonaj afirmacji w celu wydobycia dodatkowego kodu ze snu. Jeśli się uda, rano zapisz go w dzienniku.

BONUS NA DZIŚ: Adam Bytof o śnie -Brama do wewnętrznych światów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
#29
Tydzień 4 Dzień 7 27.04.2011

"Na LD trzeba systematyczną pracą zarobić, a jak się nie chciało to się g**** a nie LD miało"
SlaviaConsesiao


No i stało się. Ostatni dzień kursu. Teraz dopiero oficjalnie, wszem i wobec mogę rzec, iż ten eksperymentalny kurs zakończył się spektakularną klapą. Jednak nie do końca. Pomijając to iż z 17 zapisanych uczestników do teraz zachowało się 8, z czego odpowiednio systematycznie zapisujących sny jest 3.

SlaviaConsesiao napisał(a):Zapisując się musicie spełnić warunek częstego odwiedzania forum -przynajmniej ten raz na dzień, od 1 do 28 kwietnia. Nie chcę akcji typu "zapisałem się i potem rezygnuję" -Zastanówcie się raz a dobrze.

Wychodzi więc na to, że 14 na 17 użytkowników forum jest ślepych albo nie umie czytać. Ok, rozumiem jeśli z nieoczekiwanych względów przez dzień czy dwa nie zapiszecie snów, ale bez przesady.

Zauważyłem że wielu lubi zostawiać opisywanie snów na później albo nie zapisywać czasu spania (tak miska1, Ciebie mam na myśli). Jeśli chcecie więc mieć jakieś szanse w plebiscycie na najlepszy notatnik i być w 100% uwzględnieni w końcowych statystykach, to radzę te dane UZUPEŁNIĆ. Z każdego dnia, od 1 do 28.Macie na to jeszcze kilka dni.

Jutro ostatni dzień ćwiczeń. Mam nadzieję, że po zakończeniu kursu nie poprzestaniecie na zapisywaniu snów i robieniu TRów. Po to też ten kurs był, by postawić was na nogi. LD podczas kursu udało się osiągnąć 3 uczestnikom (najlepiej bym wpisał 2, bo nie wydaje mi się by miska1 osiągnął je systematyczną pracą i ćwiczeniami, o ile w ogóle te LD miał). Ostatnie zadanie na kurs:


1. Uzupełnianie notatnika Do wykonania. Prócz snów z jutrzejszego dnia stworzycie dodatkowy post, gdzie podsumujecie wasz notatnik pod dwoma względami: Najczęstszy motyw, najczęściej występująca postać. Tak, to do statystyk, i zadanie należy do was, nie do mnie, ponieważ sami będziecie lepiej wiedzieć, zwłaszcza iż wiele waszych snów nie zostało przez was opisanych.



PODSUMOWANIE:
1. Wykonuj TRy co 5 min plus przy doświadczeniu Znaku Sennego.
2. Zastanów się kilka razy w ciągu dnia nad swoimi przeszłymi snami jak i tymi, które zapamiętasz tej nocy.
3. Zasypiając dokonaj Afirmacji w celu nastawienia podświadomości do zapamiętania snów.
4. Spróbuj za dnia techniki relaksacyjnej lub techniki z żonglowaniem, by dodać "kopa" Afirmacji.
5. Zwiększaj świadomość na jawie.
6. Przed snem przeczytaj to co zapisałeś w dzienniku snów. Po zapisaniu snów poddaj je analizie.
7. Jeśli tylko znajdziesz na to czas -pomedytuj.
8. Jeśli czujesz się na siłach, wykorzystaj technikę WBTB + MILD / VILD. Rano w przypadku odpowiedniej sytuacji wykorzystaj DEILD.
9. Dokonaj afirmacji w celu wydobycia dodatkowego kodu ze snu. Jeśli się uda, rano zapisz go w dzienniku.
10. Uzupełnij notatnik. I nieopisane sny, które miałeś opisać, i czas snu. Zapisz najczęstszy motyw i postać występującą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KURS 2 ::::: 01.08-28.08.2011 ::::: Slavia 22 30,988 22-08-2011, 16:25
Ostatni post: Slavia
  KURS 2 :::: ZAPISY Slavia 45 41,090 31-07-2011, 20:56
Ostatni post: Kidney Failure
  KURS 1 ::: Ankieta dla uczestników Slavia 17 18,334 01-04-2011, 17:52
Ostatni post: High Contrast
  2011 maraton do mety czas zacząc. Przyjaciel Noni 14 10,118 09-01-2011, 21:04
Ostatni post: Marfi14

Skocz do:

UA-88656808-1