Uważność we Śnie
#1
Witam. 

Mam pewne pytania do Państwa, lecz przed tym postaram się przedstawić mój "problem" jeżeli można to tak nazwać. Mianowicie mam wrażenie, że podczas moich snów mam całkowicie wyłączone krytyczne myślenie, tzn. przykładowo podczas jednego z dzisiejszych snów miałem taką sytuację: Pływałem wpław w morzu i po chwili podjechał do mnie jakiś biznesmen. Podjechał on SAMOCHODEM na WODZIE. Ten fakt nie dał kompletnie nic do myślenia. Miałem już dość sporo takich przypadków, bo jak wiemy sny zwykle są pokręcone. Mam właśnie takie wrażenie kompletnie wyłączonego krytycznego myślenia, tzn. mimo, że we śnie dzieje się coś dziwnego, to nie włącza mi się żadna "żarówka" w głowie. Nie ma żadnych podejrzeń, że to jest sen. 

Więc teraz przechodzę do pytania:
- Dlaczego tak się dzieje? Jakieś porady na tą sytuację? Może zbyt głęboko śpię? Może mam problem z uważnością?
Zapisanych Snów - 616

Sny o Świadomych Snach - 6 (W życiu z 9)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Każdy tak ma w zwykłych snach. Sen determinuje nie tylko fabułę, ale też zasady i logikę prezentowanej rzeczywistości, dlatego nie da się krytycznie myśleć we śnie. Jedyną możliwością jest wpojenie sobie nawyku podważania rzeczywistości, co może pozwolić podczas snu zauważyć konflikt logiki snu z tą pamiętaną z jawy. Bez tego nawyku sprzeczność logiki może być też sprowokowana przez spłycanie snu, poprzez nagłe zwiększanie dostępu do pamięci z jawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Rozumiem, czyli wystarczy w praktyce TR'ów zadawać sobie pytanie "Czy to sen?" przy ich wykonywaniu. Wtedy trenujemy podważanie rzeczywistości, tak?
Zapisanych Snów - 616

Sny o Świadomych Snach - 6 (W życiu z 9)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
(19-09-2021, 18:59 )FindeJ napisał(a): Rozumiem, czyli wystarczy w praktyce TR'ów zadawać sobie pytanie "Czy to sen?" przy ich wykonywaniu. Wtedy trenujemy podważanie rzeczywistości, tak?

Powinno dużo pomoc ale to też nie jest takie proste ::)
Dlatego właśnie jest WILD żeby nie uświadamiać się przypadkiem a wejść sobie w sen legancko tego. :)
 
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Na początku to ja chcę w ogóle zaznać świadomego snu, bo jeszcze nigdy takowego nie miałem. Jestem jednak na dobrej drodze, bo moja praktyka idzie w dobrym kierunku. Także mam nadzieję, że wkrótce uda mi się ten stan osiągnąć.
Zapisanych Snów - 616

Sny o Świadomych Snach - 6 (W życiu z 9)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1