morderstwo i samobójstwo
#1
Witam, przychodzę z kolejnym snem, który poprosiłabym o zinterpretowanie. 
Zaczęło się od tego, że w moim domu wybuchła walka, w której wygrany dostałby hasło do chemii [tutaj akurat wiem, że było to nawiązanie do moich problemów z zalogowaniem się na stronę, którą podała mi nauczycielka od chemii]. Pokoje były zaciemnione i jakby było w nich więcej miejsca. Oprócz moich braci, o hasło walczyli inni, losowi ludzie. 
Od samego poczatku czułam, że nie uda mi się wygrać, więc w pewnym momencie usiadłam w widocznym miejscu i czekałam aż ktoś zabije "łatwy cel". 
Osobami, które mnie znalazły, byli moi dwaj bracia i jakiś ich kolega. Do mnie podszedł najmłodszy [6 lat], namawiany przez starszego, z zamiarem zabicia mnie. Wygladało na to, że traktuje to jako zabawę. Stwierdziłam, że jeśli i tak planuję umrzeć to razem z młodszym bratem, aby nie został całkowicie zapsuty przez to co się tutaj dzieje. Zaczęłam ciąć mu szyję nożem (lub żyletką, nie jestem pewna), tak że cała krwawiła i sam widok był przerażający. Ze swoją szyją zrobiłam podobnie. Brat był dziwnie spokojny, razem czekaliśmy na śmierć, mówił, że nic go nie boli. 
Uświadomiłam sobie, że matka nie wytrzyma, jak i on umrze, więc zaczęłam go ratować, sama ledwo trzymając się na nogach. Udało mi się to, a ja również poczułam się lepiej i krwawienie szyi ustało (z czego się nie cieszyłam). Moją ostanią myślą było to, że teraz będę musiała ciągle ukrywać blizny.
Nadal czuję przerażenie, że próbowałam we śnie zabić brata bez żadnych skrupułów i ten widok...  Do teraz się wzdrygam, jak o tym pomyślę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
No centrem tego snu wydaje się być niezdrowa rywalizacja. Podejrzewam więc jakąś silną presję w twoim życiu, której nie byłabyś w stanie sprostać. To w dalszej treści prowadzi do groteskowej lawiny emocji, której efektem jest tzw samobójstwo rozszerzone. Gdzieś tam majaczy uczucie kojarzące się albo z byciem zdradzoną, albo ze zbulwersowaniem wyobrażeniem najgorszego zepsucia ( rodzeństwo z rozbawieniem zamierza zabić rodzinę ). Twoje akcje chyba bardziej wynikają z desperacji i beznadziei niż z gniewu. Dalsza część snu raczej jest efektem konsekwentnych skojarzeń z wyrzutami sumienia i instynktem samozachowawczym.

Sny odbijają emocje, które dzieją się na jawie, ale często w nadmiernym powiększeniu. Punktem wyjścia były tu więc jak wspomniano wyżej motywy presji i niechcianej rywalizacji, niewiary w swoje możliwości, poddania się. Krwawy rozwój wydarzeń może o niczym nie świadczyć, choć mogę podejrzewać, że z tyłu głowy pielęgnujesz całkowitą rezygnację, prognozę porażek i przekonanie o swojej bezsilności.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Morderstwo Voiss 2 642 04-11-2018, 17:13
Ostatni post: incestus
  Samobójstwo w rurach? kamilka 2 705 01-05-2018, 05:09
Ostatni post: kamilka

Skocz do:

UA-88656808-1