Testy Rzeczywistości - kilka pytań
#1
Cześć
Jestem bardzo zaciekawiony testami rzeczywistości dlatego mam kilka pytań dotyczących nich. Bo zacząłem robić je jakoś od 5 dni i zrobiłem już test rzeczywistości z nosem we śnie po 3 dniach ale jednak się nie uświadomiłem.

1. Co ile czasu macie świadome s ny (napisałem ze spacją bo zmienia się wyraz) robiąc regularnie testy rzeczywistości?

2. Po ilu dniach-tygodniach czy miesiącach mieliście nawyk w testach rzeczywistości?

3. Co ile robicie testy rzeczywistości? Bo ja staram się co 15 min

4. Testy rzeczywistości to dobra technika żeby stosować ją jak najdłużej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
1. Ja mialem tylko jeden LD, ale nie uświadomiłem się przez TR, wiec nie umiem ci tego powiedzieć z moich doświadczeń, ale z dzienników innych użytkowników wiem, że często :)
2. Ja robię TR już miesiąc i jeszcze sobie nie wyrobiłem nawyku, ale to zależy jak często je robisz.
3. Ja niestety robię je bardzo nie regularnie, ale myślę, że jeśli ktoś ma już wyrobiony nawyk to wystarczy co pól godziny. Tylko trzeba je robić uważnie!
4. Tutaj nie ma dyskusji! TR'y są najważniejszą czynnością w życiu oneironauty, na równi z dziennikiem oczywiście, wiec jak tylko zrobisz sobie długą przerwę od robienia ich, to możesz zapomnieć o uświadamianiu się przez nie. Bo jeśli nie robisz ich w rzeczywistości, to po co masz je robić we śnie.

Mam nadzieje że pomogłem :D Pozdrawiam. :)

Sny są dzisiejszymi odpowiedziami na jutrzejsze pytania. ~ Edgar Cayce
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
1. Jak robiłem TR reguralnie, tak jakoś raz, czy dwa razy na tydzień wykonywałem go podczas snu. Dodając do tego przedsenną afirmacją o wykonanie TR we śnie coś mógłem mieć świadomy sen tak 2-3 razy w tygodniu, jednak zaniedbałem praktyki i dupa.

2. Jakieś dwa tygodnie i TR weszło w sen.

3. Teraz rzadko, bo olałem praktykę póki co.

4. TR to najważniejsza technika. Oneironauci powinni ją stosować codziennie. Oczywiście trzeba mieć do tego odpowiednie podejście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Ja stosując klasyczny Rt miałem dość szybko LD chyba po tygodniu robiąc od 2 do 4 razy dziennie choć napisano, ze powinno się RT robić 6x dziennie. Stosowałem matodę tak jak opisał to Adam Bytof:

"TECHNIKA ADAMA BYTOFA

1. Przyjrzyj się dokładnie temu, co widzisz i odpowiedz sobie na pytanie "czy to sen, czy nie". Na chwilę zatrzymaj oddech, zwróć uwagę na swoją percepcję i charakter rzeczywistości, której doświadczasz. Przyjrzyj się, czy wszystko jest OK, czy nie ma w pobliżu jakiegoś znaku snu (najlepiej z twojej głównej kategorii znaków snu), albo czy możesz zmienić jakiś szczegół samą siłą woli.

2. Gdy stwierdzisz jasno, że nie śnisz, wyobraź sobie, że to jednak sen i powiedz do siebie: "Wszystko jest snem, ja jestem snem". Pomyśl, że świat dookoła, twoje ciało i ty sam(a), twoja świadomość, również jest snem. Twoja myśl, że "wszystko jest snem" jest snem! Zrób z tego zabawę, wprowadź swój umysł w zabawne pomieszanie. Wyobraź sobie, że przekształcasz rzeczywistość, na przykład zmieniasz kolor jakiegoś przedmiotu lub sprawiasz, że zaczyna on lewitować. Wyobraź sobie, że dokonujesz tego samą siłą woli. Oddychaj głęboko i pobudź swoje emocje. Poczuj niezwykłą, niesamowitą atmosferę stanu podwyższonej świadomości.

3. Gdy to robisz, powiedz do siebie: "następnym razem, gdy będę śnił(a), będę pamiętać, by rozpoznać sen." W czasie gdy to mówisz, na chwilę wstrzymaj oddech. Powtórz to kilkakrotnie, póki nie poczujesz, że to zapamiętałeś(aś).

4. Zaplanuj chwilę powtórzenia ćwiczenia przy jakiejś okazji, która zdarzy się za kilkadziesiąt minut. Użyj do tego wyobraźni. "

Faktycznie to fajna zabawa była :D Potem jak przeczytałem u LaBerga, że tę metoda, MILD i inne wywiódł z Tybetańskiej Jogi Snu i dostosował do naszych realiów to przeczytałem oryginał i stosowałem jak w oryginalnej Jodze Snu czyli tylko pkt 2 a więc wyobrażałem sobie, że śnię i powtarzałem "Ja śnię, to jest sen". Jak do tej pory działa to u mnie tak, że kiedy zaczynam to stosować najdalej po kilku dniach zaczynają pojawiać się ld bez stosowania żadnych innych technik nie licząc oczywiście relaksacji przed snem bo bez tego to nic nie idzie jak trzeba :D

A skoro już piszę o metodzie Adama Bytofa to przed snem zaleca on:

"B. Przed snem:

1. Przeczytaj kilka snów z dziennika snów.

2. Przypomnij sobie wydarzenia dnia od chwili przebudzenia do teraz ale udawaj, że wszystko było snem, tzn. wyobraź sobie, że przypominasz sobie sen.

3. Zasypiaj z postanowieniem zapamiętania snów, powiedz do siebie: "Mogę zapamiętać swoje sny, mogę również ich nie zapamiętać, ale jutro, gdy się obudzę BĘDĘ je pamiętać". "

To u mnie też działa doskonale choć robię to troszkę inaczej:

1. Czytam jakiś sen, albo tekst o snach czy ld - ostatnio na tym forum :-)

2. Ten punkt to podstawa i zawsze staram się to robić - to też klasyk z Jogi Snu - przede wszystkim dzięki temu u mnie śnią mi się wspaniałe sny :-)

3. Tu stosuję najczęściej sugestię Chodkiewicza bo u mnie działa i mam do niej pełne zaufanie, czasami stosuję też inne, a jeśli praktykuję onejromancję stosuję „skupienie na zwrocie”.

Z trzeciej częsci tej metody stosuję tylko pkt 1 i 2 jak się dobrze wyśpię :)


1. Nie poruszaj się, przypomnij sobie sen.

2. Otwórz oczy i zapisz sen.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parę pytań dotyczących zaczynania z LD. Zoura 4 627 18-07-2018, 13:36
Ostatni post: Onejronauta
  Kilka pytań co do LD... Szaszłyk 7 695 15-06-2018, 17:02
Ostatni post: Nalewa
  Testy Rzeczywistości - wasze doświadczenia i przemyślenia Maksjo 2 1,000 17-04-2017, 19:34
Ostatni post: Maksjo
  SSILD - kilka pytań Son Goku 1 1,289 15-01-2017, 16:51
Ostatni post: Fallen Leaf
  Seria pytań Botman True Histery 0 1,343 04-04-2015, 22:55
Ostatni post: Botman True Histery

Skocz do:

UA-88656808-1