Problem z uzyskaniem LD
#1
Zacznijmy od tego, że nie jestem początkującym onierionautą. Mam ponad trzy lata doświadczenia. Wsześniej, wszystko było w porządku, ale od kilku miesięcy LD przestały się pojawiać. Dosłownie żadnego, z wyjątkiem krótkich, płytkich LD, pojawiających się mniej więcej raz na miesiąc
Stąd moje pytanie, jak mogę wrócić do częstotliwości LD sprzed kilku miesięcy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Odpowiem pytaniem na pytanie. Co zmieniło  się przez te kilka miesięcy? Może byłeś nadmiernie zestresowany ,kładłeś się spać o nieregularnych porach bądź nie wysypiałeś się albo po prostu nie przykładałeś się do uzyskania LD?
Nemo ante mortem beatus
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Żadna z tych rzeczy nie miała miejsca, jestem pewien.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Robisz jakieś techniki (i jakie?) żeby uzyskać LD? 

  • Jeśli codziennie jedną i tą samą ,która kilka miesięcy temu przestała działać to proponuję zrobić kilka dni odpoczynku od niej. Kilka dni bez nastawiania się na świadomy sen i bez czynienia żadnych technik. Sen dla samego snu. Po tym czasie odpoczynku spróbuj znowu. Bądź zrelaksowany i ufny w uzyskanie LD. Ewentualnie po odpoczynku spróbuj nowej techniki.
  • Jeśli nie to obczaj na forum jak wykonywać jakąś łatwą technikę i zacznij ją robić. Pamiętaj o WBTB. Nawet jeśli wcześniej żadne techniki nie były Ci potrzebne do uzyskania świadomego snu to możliwe ,że teraz wystarczy raz bądź dwa razy postymulować technikami Twój mózg aby był zachęcony już podczas kolejnych nocy obdarzać Cie LD'ekiem bez żadnych przygotowań. 

 Spróbuj również przypomnieć sobie czasy gdy miałeś częste LD'eki. Przejrzyj swój dziennik snów z tamtego okresu. Przeanalizuj zapisane sny. Przypomnij sobie jak to fajnie było świadomie śnić (pobudzisz tym układ nagrody). Idąc spać myśl o tym ,że to kolejna noc (z tamtych czasów) podczas której na 100% będziesz miał świadomy sen. 
Jeśli za pierwszym razem się nie uda to się nie poddawaj.

Nec temere, nec timide

 
Nemo ante mortem beatus
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Trzeba też pamiętać, że LD same hiperbolicznie zwiększają swoją częstotliwość, zarówno z powodu kształtowania rytmu snu jak i z tytułu ładunku emocjonalnego, jaki wywołują. Jeżeli po ciągach LD ich częstość spada, to najpewniej jest to wynik wysycenia emocjonalnego, przywyczajenia - LD stają się naturalne, wszystko się już w nich widziało i przestają fascynować. Wtedy stopniowo i samorzutnie ustępują z pozostałością w postaci snów o granicznej świadomości. Wystarczy jednak jakikolwiek impuls, który spowoduje tęsknotę i ponowną chęć przeżycia LD i szybko dociera się do dawnego stanu. Skoro pytasz w tym temacie, to jakiś impuls już cię sięgnął pewnie. To bardzo dobry pomysł wyżej, żeby przypomnieć sobie swoje najlepsze LD i nostalgicznie je jeszcze raz przeżyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1