Powódź + dziadek + dom
#1
Cześć, jeste to mój pierwszy wpis na forum, więc witam wszystkich serdecznie.

Nie mogę poradzić sobie z samodzielną interpretacją snu. Otóż cały dzień prześladuje mnie pamięć o śnie, który miałem ostatniej nocy (a zwykle nic mi się nie śni).

W tym śnie byłem w swoim dawnym domu rodzinnym (który został sprzedany ok 10 lat temu), wraz z moim nieżyjącym od kilku lat dziadkiem obchodziliśmy wszystko dookoła i przygotowywaliśmy się na nadejście powodzi. W tle byli też inni, nieokreśleni ludzie. Był to raczej spokojny sen, bo wiedziałem, że jesteśmy przygotowani na wodę, że domowe zwierzaki i inne osoby z rodziny są bezpieczne, że ważne rzeczy są pochowane. Sen mniej więcej skończył się w momencie, gdy widziałem jak pod drzwiami wejściowymi pojawiła się woda. Była to czysta woda, nie wlewała się gwałtownie, a raczej spokojnie przelewała przez próg. Poszedłem jeszcze wtedy sprawdzić czy wszystko na pewno jest wporządku, a gdy okazało się, że tak to się obudziłem. Tak jak wspomniałem - cały czas towarzyszył mi mój dziadek (z dziadkiem byłem bardzo związany i cały czas mi go brakuje już w moim dorosłym życiu, co więcej przed dwoma miesiącami zmarła moja babcia, żona dziadka).

Uprzejmie proszę o pomoc w interpretacji snu. Tak jak wspomniałem - cały czas byłem spokojny w jego trakcie i raczej po przebudzeniu czułem, że był to pozytywny sen.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
W tym śnie występuje tylko jeden motyw, który zresztą zauważasz - pewność, spokój towarzyszący byciu przygotowanym, chłodna czujność. Nie widzę, żeby dziadek odkrywał jakąś rolę w tym śnie, poza potwierdzaniem powyższego motywu, więc jego postać może nie mieć dodatkowego znaczenia a tylko kojarzyć się z powyższym ( może w taki sposób spędzałeś z nim czas w przeszłości ). Chyba, że miałeś wobec niego jakieś odczucia podczas snu.
Wydaje mi się, że łatwo powinieneś znaleźć odbicie tego snu w rzeczywistości. Może miałeś ostatnio jakiś obowiązek lub sytuację, którą miałeś w podobny sposób pod kontrolą ? Lub może przeżywałeś coś z niepokojem a dzięki czyjemuś wsparciu przetrwałeś to na spokojnie ? Podejrzewam, że trzeba szukać tego motywu gdzieś w twoim wyobrażeniu swojej przyszłości, na zasadzie " coś złego się zbliża, ale dla mnie to nie problem "
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Jej, super, dziękuję! Czyli nie ma się czym martwić raczej.

Dziadek całe życie był dla mnie dużym autorytetem i wsparciem, stąd pomyślałem, że dlatego akurat jest w moim śnie, bo być może w trudnej chwili jego pomoc w istocie byłaby nieodzowna. Ogólnodostępne senniki bardzo negatywnie traktują tematy powodzi, stąd napisałem w tym miejscu. Raz jeszcze dziękuję!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wojna, powódź, papież, demon Rulez 2 477 17-03-2019, 21:11
Ostatni post: Rulez
  sen ojciec i dziadek. jurempus 1 821 13-05-2017, 20:12
Ostatni post: AguKingu

Skocz do:

UA-88656808-1