Podróże w czasie, poprzez inne uniwersa
#1
Dobry dzień! Odkąd sięgam pamięcią miałem dość niezwykłe sny. Zawierały bardzo dużo szczegółów, były długie, skomplikowane i rządziła nimi zasada "akcja-reakcja". W zdecydowanej większości moich snów występuje, motyw podróży w czasie. Wychodzenia po za granice naszej wiedzy, postrzegania świata itd. Zawsze ciekawiło mnie czemu tak jest, co we mnie jest innego. Dzisiejszej nocy miałem dość niezwykły sen, w zasadzie myślę że, można by było na jego podstawie nakręcić dość dobry film (co 2 mój sen nadaje się do ekranizacji :D). To przejdę do opisu snu.. :)

Jakiś dzień tygodnia, nie wiem jaki. Siedzę wieczorem jak zwykle przy kompie, czytam jakieś artykuły i słyszę że, ktoś/coś biega mi po mieszkaniu. Idę zobaczyć co to jest, ale oczywiście nic nie ma. Myślę że, to nie możliwe bo przecież coś słyszałem, szukam dalej. Nic nie znajduję. Kładę się spać, (w moich snach mam czasem wrażenie jakby akcja snu trwała np tydzień). Wstaje następnego ranka, sytuacja się powtarza. W końcu widzę, w odbiciu lustra małego chłopca z bronią i widzę że, we mnie celuje. Od tego momentu stał się "widzialny". Obezwładniam go, ale widzę że, jego celem jest zabicie mnie. Unieruchamiam go nie robiąc mu żadnej krzywdy i pytam się skąd on tu się znalazł. Odpowiada że, nie jestem w stanie pojąć tego kim jest i skąd jest. Oswobadza się i biegnie w kąt pokoju, znika. Ja biegnę za nim w ten sam kąt, i nagle wpadam w jakiś wir. Spadam, a dookoła siebie widzę mnóstwo gwiazd. Spadam na ziemię w jakimś dziwnym budynku. Jest to szkoła, wchodzę do jakiejś klasy. Ludzie są przerażeni, ale i zachwyceni. Krzyczą i nie mogą uwierzyć że, to "ja"?

Nauczycielką była znajoma mi twarz, była to moja koleżanka. Tylko że, była starsza, trochę wychudzona i zagubiona. Próbuje się dowiedzieć od niej co się dzieje, ale ona kompletnie mnie nie poznaje. Nie wie kim jestem. Wybiegam z klasy, biegnę przez korytarz. Wchodzę do jednej z szatni (potrzebowałem odzieży, bo przez moją galaktyczną podróż straciłem wszystkie szmaty oprócz gaci XD). W szatni widzę kolejne znajome twarze, to są moi znajomi. Próbuje z nimi rozmawiać, ale są w stosunku do mnie agresywni i nie ufni. Nie znają mnie, nie wiedzą kim jestem. Jestem coraz bardziej zdziwiony, nie jestem w stanie zrozumieć sytuacji. Wychodzę z tej szkoły, na ulicę. Miasto jest inne, jest strasznie nowoczesne, a bilbordy z reklamami są całkowicie cyfrowe. Jest na nich moja twarz, z podpisem "w końcu się doczekaliśmy". Na ulicy zaczepia mnie jakiś starszy mężczyzna, sugeruje żebym za nim poszedł. Wszystko mi wyjaśnia, że cała ta sytuacja to tajny projekt łączenia światów równoległych a tym chłopcem który mnie atakował, to w istocie rzeczy byłem sam ja.

To był mój klon, w wieku przedszkolnym lecz z umysłem dorosłego. Po tej rozmowie, żyłem w tym świecie, zakochałem się w tamtej dziewczynie ze szkoły. "Skakałem między światami", prowadziłem podwójne życie. W rzeczywistości i w tej "2 rzeczywistości". Przy jednym ze skoków coś poszło nie tak, nie znalazłem się w 1-szym świecie tylko w całkowicie innym miejscu. Leżałem na poboczu jakiejś drogi, cały brudny i poparzony (poraził mnie prąd podczas podróży). Nie mogłem sie ruszać, zabrał mnie jakiś samochód. Zostałem zawieziony do jakiegoś szpitala, tam mnie opatrzyli i przykuli pasami do łóżka. Nie wiedziali kim jestem, bo nie byłem oznakowany. W tym świecie wszyscy nowo narodzeni ludzie byli znakowani, byłem przesłuchiwany. Nikt mi nie wierzył że, jestem z innego świata. Uznali mnie za niepoczytalnego i zamknęli w jakimś odizolowanym ośrodku. Lekarzem był mój dobry kolega, ale również mnie nie znał. Próbowałem mu uświadomić że znamy się x lat itd. Ale bez większego skutku.

Uciekłem z tego ośrodku. Byłem ścigany, uciekałem przez jakieś bagna itd. Później jakoś spotkałem tego "przyjeciela" z ośrodka, który starał się uwierzyć w moją historię, i zdecydował się pomóc. Spytałem czy wie gdzie może mieszka mój brat/jego odpowiednik. Znalazł go, a ja wyruszyłem do niego z oczekiwaniem że, on mi pomoże. Prowadziłem auto tego mojego kolegi, gonili nas. Zostałem zablokowany, bez możliwości ucieczki. Zaproponowałem głównemu śledczemu że, poddam się bez ucieczki jeśli da pożegnać mi się z bratem. Dał mi tą możliwość. O dziwo brat mnie poznał, wiedział co się stało. Dał mi taką szmatkę a w niej zawinięte było takie elektroniczne urządzenie. Włączyłem je, otworzyło to portal. Wszedłem do niego w ostatniej chwili, zanim uzbrojone siły wyważyły drzwi. W portalu widziałem mnóstwo rzeczy, były to wspomnienia. Były to obrazy zarówno z przeszłości jak i przyszłości. Widziałem rzeczy które nie miały miejsca, ale wiedziałem że, są to obrazy przyszłości. Czułem się w tym portalu tak jak by czas przestał istnieć, jak by wszystko przestało mieć jakieś znaczenie. Po prostu miejsce w którym jest odpowiedź na wszystkie pytania, miejsce bezpieczne. Po tym się obudziłem, z tak ogromną pulą pytań jak nigdy wcześniej :D.

Wyprzedzam pytania typu "czy ćpasz, pijesz, bierzesz leki itd", nie ćpie, nie pije oraz nie biorę żadnych leków. Pozdrawiam :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
No imponujące :)
Dobrze zapamiętałeś taki monstrualny sen, sprawia wrażenie jakby twoja podświadomość ogrywała scenariusz omijając zbędne sceny, tak jak w filmach, więc podejrzewam, że jesteś kinomanem z zaburzeniami snu :) Motyw podwójnej rzeczywistości we śnie często jest spowodowany częściowym wybudzaniem się, obstawiam więc, że był to ostatni sen przed poranną pobudką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Czy jestem kinomanem? Tak nie do końca, ale uwielbiam nauki ścisłe :). Zaburzenia snu jakiego rodzaju?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
W postaci płytkiego snu z licznymi przebudzeniami w nocy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Świetne :)
Dreamweaver - break your chains and make your move
Or you might just see a dreamweaver's fall
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sny inne niż inne Wenzi 14 1,984 15-03-2018, 21:45
Ostatni post: Wenzi
  Moje senne podróże Podróżniczka 8 4,903 04-02-2015, 13:00
Ostatni post: SpecialEffect

Skocz do:

UA-88656808-1