Dziwne wyobrażenia przed zaśnięciem - co to może być?
#1
Hej! Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie pewne dziwne zjawisko. Zaczęło się, jak gadałam z moją koleżanką przez telefon. Było już dosyć późno, więc się położyłam i tak rozmawiałyśmy. I tak leżąc mało już kontaktowałam i prawie że zasypiałam. I tu zaczyna się zagadka. W pewnych momentach tak jakoś samoistnie mój mózg wyobrażał sobie jakieś scenki. Nie wiem od czego to zależało, bo po prostu nagle sobie o czymś myślałam, tak kompletnie od czapy. Wtedy jeszcze śmiałam się z tego co zobaczyłam, albo zdarzyło mi się powiedzieć "Ej [imię osoby, która wystąpiła w danym wyobrażeniu] !" 

Potem to trochę przeszło, działo się tak tylko gdy leżałam już zmęczona i "rozmawiałam" z kimś. Jednak te dziwne rzeczy zaczęły w przeciągu kilku nocy pojawiać się częściej. Po prostu sobie leżę, próbuje już zasypiać i nagle do głowy przychodzi mi jakieś wyobrażenie. Zawsze jest to bardzo spontaniczne i nie mam wpływu na to, co tym razem sobie wyobrażę. Chwile po tym jak już o czymś tam myślę to nagle zdaję sobie sprawę, że "O czym ja myślę?? XD" Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiecie, ale dopiero po jakichś parunastu sekundach dochodzi do mnie to, że to nie ja sobie to wyobrażam, a robi to mój mózg. Potem to mija ale za chwilę dzieję się to samo, tylko już na zupełnie inny temat. Zaznaczę jeszcze raz, że to jakby samo wyobrażenie, nie widzę w tym czasie normalnych scenek przed oczami.

Teraz pytanie do użytkowników tego forum - co to może być?  yyyy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
To całkowicie normalny proces zasypania. Zanim człowiek zapadnie w sen jego percepcja stopniowo wyłącza się ( prowokując omamy hipnagogiczne za zamkniętymi powiekami ) a jego świadomość obniża się, powodując bezwiedność i utratę kontroli nad procesami myślowymi. To ostatnie właśnie objawia się losowymi wyobrażeniami, nielogicznymi przemyśleniami albo daleko płynącymi skojarzeniami. Zazwyczaj po tym etapie człowiek zasypia już głębiej, dlatego się tego nie pamięta, chyba że - tak jak w twoim przypadku - dochodzi do ocknięcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Regularne wzory przed powiekami Avallac'h 2 260 03-01-2021, 10:55
Ostatni post: Avallac'h
  Budzenie się godzinę przed budzikiem kacper267 2 1,118 17-04-2019, 22:31
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1