i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
całkowita amnezja snów? - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Sen (https://i-sen.pl/Forum-Sen--32)
+--- Dział: Problemy ze snem (https://i-sen.pl/Forum-Problemy-ze-snem--47)
+--- Wątek: całkowita amnezja snów? (/Temat-calkowita-amnezja-snow--3587)

Strony: 1 2 3 4 5


całkowita amnezja snów? - lukanos10 - 28-04-2017

Jakiekolwiek sny pamiętam najwyżej raz miesięcznie, generalnie zanim zasnę leże 2-3 godziny. Wcześniej nie usypiam. Od miesiąca próbuję zapamiętać choć jeden sen. Stosuje wszelkie techniki i afirmacje, stosuje się do zaleceń adeptów LD i lekarzy. Całkowicie bez rezultatu. Nie pamiętam najmniejszego śladu snu. Czy możliwa jest całkowita niezdolność zapamiętywania snów? W końcu od każdej normy są wyjątki. Co mogę robić źle?


RE: całkowita amnezja snów? - PYTKA - 28-04-2017

Co do zasypiania to polecam najzwyklejszą relaksację - poprawnie wykonana czyni cuda.
Każdy ma sny, jedynie nie każdy je pamięta. Po obudzeniu nie zrywaj się od razu z łóżka, rozluźnij się i przez kilka minut postaraj się przypomnieć o czym śniłeś. To genialny w swej prostocie i sprawdzony sposób.
Może być też tak, że sam sobie wmówiłeś iż nie pamiętasz snów, a mózg uznał je przez to za nieistotne. Zalecam więc też zmianę sposobu myślenia, nastawienia do snów. To niby oczywiste, ale sporo osób to olewa!
Mam nadzieję, że pomogłem...


RE: całkowita amnezja snów? - Lapis - 30-04-2017

Dobre rady.Ja też nie zawsze pamiętam co śniło mi się w nocy a świadomy sen mam czasami tylko dwa razy w miesiącu . Proponuje przed snem posłuchać muzyki relaksacyjnej np takiej jak w linku.Świadomym snem interesuje się od niedawna a snów też nie pamiętałem.Pomaga muzyka, afirmacja, i dziennik snów.

https://www.youtube.com/watch?v=Bf1S1M7WPHE

W moim przypadku dobrze sprawdza się taka muzyka. Dziś słuchałem innej muzyki czyli

https://www.youtube.com/watch?v=nUHuCaK50SM

Położyłem się po obiadku aby trochę pospać. Miałem micro sen i pamiętam co mi się śniło . Sposób jest prosty gdy zamkniesz oczy wpatrujesz się w jakiś punkt ,nie myślisz o niczym.Tylko terazniejszość i punkt.

Sny oczywiście zapisuje w pliku txt


RE: całkowita amnezja snów? - Neurocosmic - 30-04-2017

(30-04-2017, 13:51 )Lapis napisał(a): ...Sny oczywiście zapisuje  w pliku txt

Jeszcze lepiej jest zapisywać w papierowym dzienniku, ponieważ pisanie na klawiaturze nie jest prawdziwym pisaniem, jedynie wklepywaniem literek. Pisząc odręcznie, tworzy się kształty liter, dzięki czemu mózg lepiej to zapamiętuje i przypomina sobie. To się nazywa pamięcią motoryczną.

RE: całkowita amnezja snów? - Lapis - 30-04-2017

Po przebudzeniu  sen zapisuje w zeszycie  papierowym   pózniej w  pliku  txt w komputerze.Jeśli sen  jest świadomy to  pamiętam go  bardzo dobrze ale też zapisuje treść i oczywiście datę  snu.


RE: całkowita amnezja snów? - Traveler - 30-04-2017

Pamięć o snach potrafi być niezwykle subtelna, przez co pojawia się wrażenie całkowitego zapomnienia snu. Warto w takim momencie przepuścić przez mózg potok losowych skojarzeń lub obrazów i w ten sposób postarać się niejako wyłowić nasze marzenia senne niczym ryby z mętnej otchłani zamulonego jeziora. Jeśli się uda, wtedy mała cząstka wspomnienia pociągnie za sobą resztę snu.


RE: całkowita amnezja snów? - lukanos10 - 03-05-2017

Chętnie będę prowadził dziennik snów, ale nie mam w nim czego zapisywać. Kompletnie. Dodam, że mam duże problemy z koncentracją i pamięcią wsteczną. Na zaśnięcie potrzebuje z reguły bardzo długo min 2-3 godzin. Środki nasenne nie są dobrym rozwiazaniem bo się łątwo uzależniam i uodparniam, więc potrzebuje coraz mocniejszych. Czy może mam udać się do lekarza?


RE: całkowita amnezja snów? - Se7en - 03-05-2017

Leki to jest chwilowe rozwiązanie, niezdrowe i jeszcze bardziej komplikuje problem. Potrzebujesz dużo ruchu, bieganie czy jakiś sport powinien pomóc. Jakieś ćwiczenia na koncentracje, może jakaś medytacja. Lekarz pewnie zaleci leki nasenne i ruch.


RE: całkowita amnezja snów? - incestus - 03-05-2017

Znajdź sobie jakiś artykuł na internecie o higienie snu. Jak po miesiącu jej stosowania nic się nie poprawi, to wtedy się zgłoś do lekarza.


RE: całkowita amnezja snów? - Lapis - 04-05-2017

Zamiast  leków można spróbować   przez jakiś  czas pić herbatę  z  hibiskusa . Herbata  z  hibiskusa   w Tesco  kosztuje    3,59 zł, stoisko ekologiczne.
Hibiskus posiada właściwości, które zwiększają zdolności pamięciowe. Obniża ciśnienie.Ja  mam  nadciśnienie to mogę testować  :)  Dziś kupiłem  herbatę, nawet dobra, lekko kwaskowa.W internecie przeczytałem że w dużych ilościach może powodować  halucynacje.Oczywiście nie będę pił dużych ilości ale przed snem można spróbować .
Hibiskus, Brahmi , Gotu kola  to rośliny  które poprawiają pamięć. Gotu kola przedłużenie i poprawa snu.

http://naturalniezdrowy.com.pl/gotu-kola-pamiec-jak-u-slonia/