i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Pozostałe (https://i-sen.pl/Forum-Pozostale--12)
+--- Dział: Archiwum (https://i-sen.pl/Forum-Archiwum--34)
+--- Wątek: ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie (/Temat-ZMIANY-PROPOZYCJE-ogolnie--266)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie - Slavia - 25-02-2011

Będzie to jeden specjalny temat dla ogólnie wszystkich propozycji zmian na forum. Uwagi, pomysły, propozycje piszemy tutaj, czy to drobne pierdółki czy poważniejsze sprawy :)

System jest taki, że jeśli jakiś pomysł zostanie uznany za warty zrealizowania, stworzymy oddzielny temat z ankietą gdzie wszyscy użytkownicy będą mieli okazję oddać swój głos w tej sprawie -by każdemu pasowało.

Forum tworzą użytkownicy, nie władza, więc zdaję się na wasze spostrzeżenia ;)


Re: ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie - Ninja - 26-02-2011

Po pierwsze, pragnę wyrazić moje niezmierne zadowolenie wobec faktu bycia przez Slavię administratorem. Widzę, że pomysł (skądinąd mój - no musiałem się pochwalić przecież :P ) przypadł pączkowi (o buzku chyba mówić już nie możemy?) do gustu. Super!

Po drugie - cieszę się, że wreszcie pojawił się na forum artykuł. Chciałbym zwrócić uwagę, że każdy, naprawdę KAŻDY z użytkowników może napisać artykuł. Proponowałbym, by gotowy artykuł wysłać adminom lub modom do sprawdzenia ("rzucenia okiem" na treść), aczkolwiek nie jest to koniecznością. Tu pojawia się moja propozycja - warto stworzyć prosty i przejrzysty system oceniania artykułów (może być taki, jak był na głównej stronie - czyli 5 gwiazdkowy system oceny). Taka średnia nota za tekst pozwoli zwrócić uwagę piszącym na język, tematykę oraz przejrzystość treści które pasują czytelnikom. Pozwoli to ukazać drogę kolejnych tekstów.

Slavia, mam nadzieję, że wprowadzisz w życie wszystkie pomysły z działu dla administracji, które ( zapewne poprzez brak czasu) nie udało się wprowadzić dotychczasowym władzom. Powodzenia! :)


Re: ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie - Slavia - 26-02-2011

Dobry pomysł z tymi artykułami. Może po prostu wszyscy pisaliby w artykułach, ja bym sprawdzał i ewentualnie poprawiał (ale chyba nie muszę pisać, że obowiązywałby tam prawdziwy język polski a nie jak niektórzy sobie tutaj pozwalają z jakąś kosmiczną interpunkcją). Wybrane artykuły pojawiałyby się na głównej stronie serwisu. Hm?

Hrislay napisał(a):Slavia, mam nadzieję, że wprowadzisz w życie wszystkie pomysły z działu dla administracji, które ( zapewne poprzez brak czasu) nie udało się wprowadzić dotychczasowym władzom. Powodzenia! :)
Podziękował, postaram się :)


Re: ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie - Ninja - 26-02-2011

SlaviaConsesiao napisał(a):Dobry pomysł z tymi artykułami. Może po prostu wszyscy pisaliby w artykułach, ja bym sprawdzał i ewentualnie poprawiał (ale chyba nie muszę pisać, że obowiązywałby tam prawdziwy język polski a nie jak niektórzy sobie tutaj pozwalają z jakąś kosmiczną interpunkcją). Wybrane artykuły pojawiałyby się na głównej stronie serwisu. Hm?

No ze względu na to myślałem, żeby wysyłać Tobie lub mi (ja też mogę sprawdzać tekst, nie ma dla mnie problemu) na PW i potem decyzja czy tekst się nadaję do publikacji czy ewentualnie trzeba jeszcze jakieś poprawki nanieść. Najlepsze faktycznie mogłyby trafiać na glówną.


Re: ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie - Slavia - 26-02-2011

Ano, może być i na PW. Teraz tylko zmajstrować trza regulamin w Artykułach i gites majonez.

Chociaż komu pisać się będzie chciało artykuły, i to w dodatku na poziomie... Cóż, jak się taki znajdzie niech Bóg ma go w opiece xD

Noni ma jakieś predyspozycje, w końcu to też serwis o OOBE. Niech wraca do korzeni jak za dawnych czasów :P


Re: ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie - Ninja - 27-02-2011

No myślę, że Noni na pewno zechce napisać parę słów o OBE, innych rzeczywistościach/światach itd. No i powiem szczerze, że ja też mam ochotę napisać parę słów. Mój pierwszy artykuł będzie o interpretacji snów (coraz więcej osób pisze w notatniku prośby o "przetłumaczenie" snów, myślę że warto napisać o tym parę słów). Muszę tylko mieć czas, bo na razie cudem sprawdzam pocztę....

Napisałem regulamin do działu z artykułami, ale sprawdź to Slavia i dopisz coś jak Ci coś przyjdzie do głowy bo ja to pisałem na szybko w pociągu.


Re: ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie - Slavia - 27-02-2011

Jest OK. Ale należy też wspomnieć że artykuły nie będące o śnie/LD/OOBE nie będą oczywiście publikowane na głównej, co najwyżej zostaną w artykułach.


Re: ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie - High Contrast - 27-02-2011

Cytat:1a - Teksty publikowane na forum objęte są całkowitym zakazem kopiowania i/lub modyfikowania oraz wykorzystywania do jakichkolwiek (w tym prywatnych) celów zgodnie z panującymi na terenie Rzeczpospolitej Polski prawami autorskimi i innymi prawami. Regulamin przewiduje możliwość kontaktu z autorem tekstu i następnie wraz z wyraźną, pisemną zgodą autora owego artykułu wykorzystanie tekstu przez osoby postronne.

Niech mi ktoś powie, w jaki sposób ma to być wykonane?

Jeśli kiedykolwiek bym taki artykuł opublikował, chciałbym, aby każdy mógł go dowolnie kopiować.


Re: ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie - Slavia - 27-02-2011

To tylko regulamin :) Tak jak ostatnie punkty, musiało się tam coś takiego znaleźć. Jeśli wyrażasz taką zgodę na kopiowanie itd. to problemu nie ma.


Re: ZMIANY -PROPOZYCJE ogólnie - Ninja - 28-02-2011

HC, napisz na końcu, że rezygnujesz z praw autorskich. Tak jak mówi Slavia, coś takiego musi się znaleźć w "szanującym się" regulaminie, bez względu na to jak będzie przestrzegane.