Tak jest zawsze czy mam nową technike
#1
Jak pisałem w dzienniku snów.. Teraz mam okres że jestem chory, budze się często o nie wiem 4:30.. ostatniej nocy obudzilem się o owej 4:30 i obejrzałem sobie odcinki na yt, no i sen był związany z tym co mówił typek z odcinka, dodam że na tym okresie przebudzania zrobiłem tylko to... Czyli co, mogę tworzyć sny ? :p   tak jest zawsze czy coś dla siebie wymyśliłem, przetestuje to dzisiejszej nocy jeszcze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Przeżycia z tego co przeżyliśmy zanim poszliśmy spać w znacznym stopniu wpływają na to co nam się przyśni. Jedną z funkcji snu jest porządkowanie pamięci, więc nic dziwnego że pojawią się w marzeniach motywy które przewijały się w dzień. Im dłuższy jednak dzień, tym więcej bodźców nasz umysł ma do przetworzenia i tak fajnie nie widać tej korelacji. Nawet jedna głupia myśl o muchach może przejawić się w cały sen.

Dodatkowo to o czym myślisz przed snem ma największą szansę na to aby było początkiem snu. Zgodnie z regułą pierwsza myśl na jawie = pierwsza myśl we śnie. Zazwyczaj nie pamiętamy co ostatniego myśleliśmy przed snem jakoż iż nasza świadomość nie jest na tyle duża by to zauważyć.

Na powyższych zasadach działa indukcja snów, czyli śnienie o tym co się chce. Trudno jest to osiągnąć w trakcie pierwszego snu, kiedy kładziemy się spać po kilkunastu godzinach, ponieważ jak wspomniano w pierwszym akapicie tego postu nasz umysł ma materiał z tych kilkunastu godzin do przetworzenia. Jeżeli budzimy się w środku nocy budzimy się prawie z pustą głową, która możemy zapełnić albo myślami o tym czym chcemy śnić, albo po prostu umysł zacznie myśleć o czymś czego nie zdążył przetworzyć w poprzednim śnie. Jednakże tutaj działa bardziej zasada z drugiego akapitu ponieważ sen nie jest na tyle głęboki i świadomość naszą już tak nie znika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Sztuka polega też na tym, żeby przy takiej indukcji nie myśleć o tym, że dany materiał pojawi się teraz we śnie. Wtedy naturalnie zaindukuje to sen o indukowaniu snów, bądź czymkolwiek z tym związanym. Najlepiej zaindukować się materiałem przed snem w taki sposób, aby jakaś jego kwestia została niedokończona, co mogło by rodzić fascynacje i dalsze refleksje o tym temacie. Trzeba tak robić, ponieważ ostatnie myśli na jawie ciężko już kontrolować i łatwo mogą daleko odbiec od bazowego wątku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaką PIERWSZĄ technikę snu do LD? Polek 1 271 30-10-2019, 17:46
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1