Świadomość innej osoby w moim snie?
#1
Witam wszystkich serdecznie. 
Jestem nowy na tym forum. 
Co do snów świadomych miałem taki rok temu przypadkowo, jeszcze nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje. Śniło mi się że jestem na boisku w swoim Liceum do którego chodziłem jakieś 18 lat temu i pamiętam że na boisku uświadomiłem sobie że jestem w śnie i mogę robić co ze chce. Dopiero potem dowiedziałem się że istnieje takie coś jak świadomy sen. Ale nie o tym chciałem pisać, a o moim innym dziwnym śnie ,który miałem jakieś 2 tygodnie temu i nie wiem jak go wytłumaczyć. 
Śniło mi się trzęsienie ziemi. 
Na wstępie chciałem napisać, ze mieszkam w Hiszpanii a dokładnie okolice Malagi i rok temu jakieś 100 km od nas na morzu, niedaleko Maroko było kilka trzęsień ziemi w ciągu kilku miesięcy jedno nawet mocne bo ok 6 w skali Richtera, co u nas bardzo mocno poczuliśmy. Doświadczenie niekoniecznie mile i raczej wolałbym go więcej nie doświadczyć. 
Co do mojego snu, śniło mi się, że byłem ze swoją dziewczyną w naszym salonie, w dzień, było jasno i nagle zaczęło się trzęsienie ziemi ale nie takie jak normalne trzęsienie ziemi, że ziemia się trzęsła tylko wszystko się raczej kołysalo. Siedzieliśmy na podłodze koło sofy w salonie i jak zaczęło się wszystko kołysać wystraszylismy się i zaczęliśmy wstawać żeby usiąść na sofie. Pamiętam że moja dziewczyna usiadła w rogu sofy a ja za nią chciałem też wejść na sofe. Ale coraz mocniej kołysalo i nie mogłem wejść. Widziałem że moja dziewczyna jest bardzo wystraszona i chciałem ją chwycić za rękę żeby się mniej bała. Trzęsienie nasilalo się z każda sekunda. Ja próbowałem wejść na sofe, żeby ją przytulić i chwycić za rękę i w pewnym momencie poczułem ukłucie pod żebrami ( wiecie takie jak się dla żartów robi, kogoś uszczypnie albo ukluje pod zebro). Pamiętam że w tym śnie zdziwiłem się o co chodzi, że w takim momencie mimo, że moja dziewczyna jest na maxa przestraszona jej zebrało się na jakieś żarty, na psikusa. Normalnie pamiętam bardzo dobrze jak się w tym śnie zdziwiłem.  Mówię do dziewczyny kurde co jest, chce cię chwycić za rękę a ty sobie jaja robisz. W tym momencie drugi raz zostałem ukluty pod zebro aż mnie zabolalo. Mówię no kurcze co jest. Aż zostałem ukluty poraz trzeci co spowodowało że się obudziłem. 
Wiem że zostałem świadomie ukluty żebym się obudził. 
Nie wiem jak wytłumaczyć ten sen bo to tak jakby to moja dziewczyna albo coś innego (bo tak szczerze to dokładnie nie widziałem, że to dziewczyna mnie klula pod zebro, tak tylko wnioskuję bo sami byliśmy w tym snie) była świadoma, że to był sen i robiła to żeby mnie obudzić w odpowiedzim momencie gdyż jak wspominałem trzęsienie było silniejsze z każda sekunda. A że zaczynam się interesować tematyka snów świadomych może ktoś na tym forum pomoże mi w zrozumieniu a raczej wyjaśnieniu o co chodziło. 
Przepraszam jak w złym działem napisałem post. 
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Przyjąłeś bardzo paranormalne wytłumaczenie tego zjawiska :) Nie wiem dlaczego koniecznie musiałeś zrzucić winę za bólową treść snu na osobę trzecią. We śnie wszystkie zmysły podlegają pełnym halucynacjom, które nie muszą mieć ładu ani składu. Trzeba jednak dodać, że ból faktycznie występuje we śnie tylko pod pewnymi warunkami - jak wielu z nas zauważyło, jednym z częstszych takich warunków jest realny bodziec dotykowy spoza snu. Tak więc zarówno treść tego snu jak i lokalizacja bólu prowadzi mnie do przekonania, że po prostu doznałeś nerwobólu żebrowego podczas snu, aż do stopnia, w którym cię on wybudził.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Może i jest tak jak piszesz, o tym nie pomyślałem chociaż wątpię że w rzeczywistości miałem jakiś nerwobol gdyż jestem zdrowy jak ryba. Bardziej bym się skłanial do wytłumaczenia, że porostu mój mozg sam ten ból wymyślił gdyż pojawił się w odpowiednim momencie do obudzenia mnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Nerwobóle tej okolicy występują u zdrowych, młodych ludzi, może kilkanaście razy w ciągu całego życia, często nawet nie zwracamy na to uwagi. Generalnie każdy, nawet delikatny bodziec dotykowy działający na śpiące ciało może spowodować ból we śnie, toteż najpewniej na jawie ten nerwoból odczułbyś dużo mniej dotkliwie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadomość we śnie Aspakan 1 162 16-01-2019, 12:24
Ostatni post: incestus
  Co odczuwają osoby wchodzące/będące w LD? matiskor 12 799 27-11-2018, 20:16
Ostatni post: Korsarz04
  Świadomość senna bez świadomości? Lyuei 15 1,320 16-09-2018, 21:29
Ostatni post: Fallen Leaf
  Utrata świadomości przez zbyt dużą świadomość własnego ciała? Lotikara 9 682 21-06-2018, 15:44
Ostatni post: incestus
  Świadomość ze snu do rzeczywistości tymczasowy 2 1,894 13-07-2015, 22:34
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1