Sen ciekawszy niż życie.
#1
Nie wiem czy w dobrym dziale jest załozony mój temat, jeśli nie to przepraszam.

A więc jak śnić o kimś kogo ani nie znam , ani nie wiem kim jest, a jest to zycie jedynie stworzone w mojej wyobraźni.

Moje sny są ciekawsze niż moje zycie, zawsze gdy mam jakis sen, który ma jakieś znaczenie to jest on bardziej żywy niż , życie , którym życię obecnie. Tak więc chcę coś przeżyć w snach.
Bo w realnym życiu niczego kompletnie nie doświadczam i nie przeżywam, taka pustka egzystencjalna.

Tak więc nadziei szukam w snach.

Jak doświadczyć w snach życia kogoś , kto będzie istniał tylko tam. 

Mam w głowie obraz pewnej osoby, której dopisuję inne zycie, chcę żeby to miało jakiś sens. Żeby ten ktoś istniał tak jak sobię ułożę jego historię.
Czy jest to osiągalne ?.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
(16-01-2020, 21:19 )supreme napisał(a): Moje sny są ciekawsze niż moje zycie, zawsze gdy mam jakis sen, który ma jakieś znaczenie to jest on bardziej żywy niż , życie , którym życię obecnie. Tak więc chcę coś przeżyć w snach.

Ale przecież ty TO właśnie przeżywasz.

Cytat:Jak doświadczyć w snach życia kogoś , kto będzie istniał tylko tam. 

Nie może istnieć tylko tam. Musi istnieć również w twojej pamięci na jawie i rozmyślaniach.

Cytat:Mam w głowie obraz pewnej osoby, której dopisuję inne zycie, chcę żeby to miało jakiś sens. Żeby ten ktoś istniał tak jak sobię ułożę jego historię.
Czy jest to osiągalne ?.

To ma być KTOŚ czy TY? Jeśli KTOŚ, to musi to być ktoś określony i to mocno. Musisz znać jego wygląd, charakter i doświadczenia, aby się w niego wpasować. Zacząć grać jego rolę.

Nie wiem czego ty od snów oczekujesz, ale one nie dadzą ci wiele więcej niż do tej pory. Skoro sny są ciekawsze od twojego życia to problem leży w naturze postrzegania i ciekawości. Z czasem pustka z rzeczywistości przeniesie się do snów i przestaną być ciekawsze niż jawa.
Marzenia senne są atrakcyjne, bo możemy w nich robić co nam się podoba bez konsekwencji. A jawa jest szara i nudna przez przyzwyczajenia i zbytnie spinanie się. A czy nie tego uczą nas sny? Żeby się mniej tym wszystkim przejmować, bo tak jak co noc przychodzi nowy sen, tak i co rano nadchodzi nowy dzień.
Disconnected
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Nie da się zrobić tak by we śnie być kimś innym gościu, sny budują się na podstawie Twoich doświadczeń i myśli, to Ty jesteś podstawą do ich tworzenia. To że są one ciekawsze od życia jest po prostu balansem co do rzeczywistości. Jeżeli brakuje Ci czegoś w życiu sny mogą to dopełnić, ale jest to droga na krótką metę. Długodystansowo tak jak Kys napisał w snach pojawi się pustka. 

Jeżeli brakuje Ci przeżyć na jawie poczytaj se jakieś ksiazkiksiążki, pograj w gierki, znajdź jakieś hobby bo do świata snów nie uciekniesz. Skoro i tak czujesz pustkę to możesz zaryzykować w życiu i zrobić coś szalonego. I tak na niczym Ci nie zależy więc co się będziesz przejmować opinią otoczenia, rób to co chciałbyś robić i mniej wyjebane.

W snach możesz co najwyżej szukać wskazówki jak masz żyć, aby być szczęśliwym na jawie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Mam tak samo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1