Pytanie o WILD
#1
Zastosowałem WBTB. Położyłem się o 22.00 i ustawiłem Alfa-Budzik na 3.30 (dałem sobie 30 minut na zaśnięcie). Obudziłem się o 3.47 i rozbudzałem umysł (jakoś) do 4.00.

Wykonałem WILDa. Ułożyłem się na plecach z rękoma wzdłuż ciała. Chwilę skupiałem się na oddechu, potem zacząłem liczyć od 100 do 0. Przy 60 chyba zasnąłem.

Miałem jakiś sen, ale bardziej przypominało mi to rozmyślania niż sen. Potem śniło mi się, że wkładałem ubrania do szuflady. Wtedy coś się stało.

Ocknąłem się. Chyba byłem w paraliżu sennym. Czułem moje ciało, zarówno senne, jak i (w mniejszym stopniu) fizyczne. Oczy miałem zamknięte. Miałem silne hipnagogi wzrokowe (błyski światła przemieszczające się szybko w różnych kierunkach) i kinestetyczne (uczucie ruchu w różnych kierunkach). Serce biło mi mocno bez ani jednej chwili przerwy (choć może było to tylko przywidzenie).
Przestraszyłem się trochę i przerwałem wszystko. Otworzyłem oczy i napiąłem mięśnie. Uczucie odrętwienia minęło, hipnagogi zniknęły.

Co właściwie się stało?
Czy byłem blisko LD?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
No bliziutko, a i niewykluczone, że to już był sen, którego treścią było zasypianie :) To był oczywiście paraliż przysenny, dużo informacji o nim znajdziesz na tym forum a można streścić, że są to wrota między snem a czuwaniem. Przede wszystkim musisz się w tym momencie wyluzować, nie bać się tych objawów i utrzymywać uwagę. Sen powinien po krótkim czasie się pogłębić, dyskomfort ustąpi i od tego momentu za pomocą kontroli snu będziesz w stanie zacząć się poruszać po wygenerowanym świecie :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
(02-02-2018, 19:30 )incestus napisał(a): No bliziutko, a i niewykluczone, że to już był sen, którego treścią było zasypianie :) To był oczywiście paraliż przysenny, dużo informacji o nim znajdziesz na tym forum a można streścić, że są to wrota między snem a czuwaniem. Przede wszystkim musisz się w tym momencie wyluzować, nie bać się tych objawów i utrzymywać uwagę. Sen powinien po krótkim czasie się pogłębić, dyskomfort ustąpi i od tego momentu za pomocą kontroli snu będziesz w stanie zacząć się poruszać po wygenerowanym świecie :)

Dziękuję, następnym razem będę pamiętał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytanie dotyczące WILD'a i samego świadomego snu? AniaAnka435 4 830 29-01-2018, 19:22
Ostatni post: incestus
  WILD pytanie :) xToSieK 5 2,879 25-07-2014, 16:33
Ostatni post: Slavia
  Pytanie dotyczące WILD'a Juan 20 13,738 13-09-2011, 21:42
Ostatni post: Miotacz Ognia

Skocz do:

UA-88656808-1