Przerażające figury w snach
#1
Za dziecka z tego co pamiętam podczas gorączek miałem sny (a może raczej koszmary), gdzie przed moimi oczami pojawiały się figury geometryczne (np. koło, kwadrat), które stawały się coraz większe. Bardzo nieprzyjemne uczucie, niczym najgorszy koszmar. Zastanawia mnie, czy istnieje jakieś wyjaśnienie tego zjawiska, bo z tego co wiem, to jest ono dosyć powszechne.

Obrazek opisujący to zjawisko (po angielsku).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Ja tam mam tak, że jak patrzę w ciemność przed oczami to po chwili ta ciemność zaczyna mnie otaczać, powiększać się i wciągać moją percepcję w granice utworzonej sfery jednocześnie. Oznacza to że wszedłem w pewien rodzaj transu, fajne uczucie.

Za dzieciaka natomiast miałem tak że w pewnym punkcie pod powiekami zaczęły wyrastać kółka, stawały się coraz większe i po chwili w środku kółka powstawało kolejno i tak w nieskończoność. Powstawał taki fraktal.

Możliwe jest że to były po prostu wstępne hipnagogi lub fosfieny, które miały przygotować nas do wejścia w sen. Za dzieciaka to mieliśmy większą świadomość bo poznawaliśmy świat, a wszystko co nas otaczało było nowe i wzbudzało duże emocje. Możliwe jest, że doświadczając tego czułeś taki szok i dlatego się bałeś.

Ogólnie kiedyś na innym forum opisywałem jakąś rosyjską technikę która opisywała jak się sny rozpoczynają poprzez wrażenia wzrokowe: http://www.psajko.fora.pl/techniki,2/ros...11448.html

Obczaj sobie fosfieny itp. na angielskiej wikipedii najlepiej, na polskiej mało tego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Nie chce przesadzać z teoretyzowaniem jaki jest mechanizm tego zjawiska, ale jak chcecie jakiś klucz, to te figury najpewniej odpowiadają taichopsjom ( taichopsje )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tworzenie piosenek, tekstów w snach DreamMaster 3 268 17-07-2019, 16:17
Ostatni post: sernik
  Czytanie w snach Brudna Wiedzma 4 4,625 26-12-2015, 20:15
Ostatni post: incestus
  10 ciekawostek o snach Slavia 13 12,394 16-06-2014, 18:32
Ostatni post: Tymoteusz
  Doznania w snach nieświadomych Ciastko 12 7,609 11-10-2013, 20:01
Ostatni post: Memory

Skocz do:

UA-88656808-1