Problem z zapamiętywaniem.
#1
Hej. Mam pewien nietypowy problem. Od dwóch miesięcy pracuję nad świadom snem. Dotąd miałem jeden. Zwykle pamiętam wszystko. Jaka była pogoda, jaki był kolor ściany. Ale w moich snach pojawia się zawsze ta sama kobieta. I problem polega na tym, że za Chiny nie mogę przypomnieć sobie jak ona wygląda. Nie wiem czym to jest spowodowane. To chyba dość dziwne, nie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Nie :) W snach nic nie może dziwić :)
Jeden i ten sam motyw może być właśnie oznaką, że część ciebie orientuje się już, że to sen. Innymi słowy takie zdarzenia są wynikiem ćwiczeń w kierunku LD.
Niemożność przypomnienia sobie jej rysów twarzy najprawdopodobniej oznacza, że śni ci się ogólna postać kobieca, którą tylko podczas snu interpretujesz jako ciągle tą samą osobę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Ja mam chyba prawie zawsze tak, że jak we śnie występuje jakaś nowa postać (czytaj: osoba, której nie znam / nie widziałem w rzeczywistości) to po przebudzeniu nie pamiętam jak dokładnie wyglądała, jakie miała rysy twarzy. Wydaje mi się, że to dość typowe i nie dotyczy tylko samych postaci a i wielu innych wizualnych detali w zwykłych snach.

Chyba, że fabuła snu mocno się skupia na takiej postaci i mamy dużo okazji by dokładnie się jej przyjrzeć z bliska, wtedy pewnie jest znacznie lepiej z pamięcią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1