Problem z długością LD.
#1
Witam, od miesiąca praktykuje LD. W tym czasie miałem 6 świadomych snów, 3 normalne i 3 wbtb + mild. Problem w tym, że za każdym razem, gdy miałem każdy z tych LD sen trwał dosłownie 20 sekund (nie licząc wcześniejszych wydarzeń snu przed uzyskaniem świadomości). Próbowałem pocierać dłonie i obracać się wokół własnej osi, ale przedłużało to sen tylko o kilka sekund. Potem pojawiał się czarny obraz i się wybudzałem (raz się wybudziłem we śnie, ale nie wykonałem odpowiedniego TR i poszedłem dalej spać, a tak to normalnie się wybudzałem). Co mogę zrobić, aby LD trwało dłużej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Tak bywa na początku. Domyślam się, że te LD nie występowały bezpośrednio po WBTB ani nie były wynikiem WILDa a raczej pojawiły się trochę przed całkowitym zakończeniem snu, przed typową godziną pobudki. Jak jeszcze tego nie zrobiłeś, dodaj ADA do praktyki. 
Zauważ, że w tym jednym LD nie przebudziłeś się, a zamiast tego przyśniła ci się pobudka. To znaczy, że zacząłeś wyrabiać sobie nawykowe przekonanie, że LD zawsze kończy się szybką pobudką i podświadomie skontrolowałeś ten LD w takim kierunku. Gdyby nie to, miałbyś już pełnoprawny sen świadomy. I tak bardzo szybko ci to idzie, nawet jak nic nie zmienisz i po prostu będziesz próbował dalej, to niedługo powinny pojawić się długie LD.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1