Początki z LD
#1
Witam! Planuję zacząć przygodę z LD a właściwie już zacząłem próbować WBTB+SSILD ale to tylko 1 noc.
Mam parę pytań. Zacznijmy od tego, że planuję zmienić godziny, w których chodzę spać i wstaję. Zazwyczaj chodzę spać gdzieś ok. godziny 4-5 nad ranem co moim zdaniem nie sprzyja osiągnięciu LD. Więc jeśli można to polećcie mi jakieś godziny o których najlepiej zasypiać (myślałem nad 22:00 nie wiem czy to nie za późno czy za wcześnie).

Mam też pytanie dotyczące WBTB, chodzi o to, że jak się budzę po jakiś 4 godzinach snu to praktycznie od razu jestem rozbudzony, potem robię technikę SSILD i próbuję spać ale nie mogę bo jestem zbyt bardzo rozbudzony, mam nadzieję że coś mi na to poradzicie. 

Chciałbym jeszcze spytać o to czy WBTB+SSILD to dobre metody na początek czy polecacie jakieś inne? (dodam że jeszcze nie miałem ani jednego LD) 

Jeszcze ostatnie pytania:
-Ile minimalnie i maksymalnie może trwać LD?
-Słyszałem że jest jakaś technika, że gdy obudzimy się z LD to myśląc o ostatniej scenie ze snu to możemy do niego wrócić i tak kilka razy, jeśli można to prosiłbym żebyście opowiedzieli mi coś więcej o tym.

No i to chyba wszystko, wybaczcie za tyle pytań ale chcę się jak najlepiej przygotować - Pozdrawiam, Immores ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
(02-07-2018, 23:05 )Immores napisał(a): Zazwyczaj chodzę spać gdzieś ok. godziny 4-5 nad
Ło matulu, o tej to ja wstaję. Optymalna godzina zasypiania w dzisiejszych czasach to 22-24.

(02-07-2018, 23:05 )Immores napisał(a): Mam też pytanie dotyczące WBTB, chodzi o to, że jak się budzę po jakiś 4 godzinach snu to praktycznie od razu jestem rozbudzony, potem robię technikę SSILD i próbuję spać ale nie mogę bo jestem zbyt bardzo rozbudzony, mam nadzieję że coś mi na to poradzicie. 
Jeżeli zasypiasz o 4 to się nie dziw. Gdy słońce świeci za oknem, poziom melatoniny spada i spać się nie chce, więc ciężko jest zasnąć. Do tego SSILD bardzo rozbudza, więc przerwa na obudzenie podczas WBTB ma być mozliwie jak najmniejsza (1-5 minut)

(02-07-2018, 23:05 )Immores napisał(a): -Ile minimalnie i maksymalnie może trwać LD?
Minimalnie to sekunde (lol), maksymalnie do mniej niż godziny, związane jest to z fazami REM u danego osobnika, najdłuższa trwa około 40-50 minut.

(02-07-2018, 23:05 )Immores napisał(a): -Słyszałem że jest jakaś technika, że gdy obudzimy się z LD to myśląc o ostatniej scenie ze snu to możemy do niego wrócić i tak kilka razy, jeśli można to prosiłbym żebyście opowiedzieli mi coś więcej o tym.
To jest DEILD/Fast WILD. Jeżeli obudzisz się spontanicznie i nieruchomo w środku nocy, absolutnie nieporuszaj się i zwizualizuj ostatnią scenę ze snu. Po chwili powinieneś znaleść się we śnie. Dobrą odmianą DEILDa jest ERWILD, dało mi parę LDków, poszukaj na internecie.

(02-07-2018, 23:05 )Immores napisał(a): Chciałbym jeszcze spytać o to czy WBTB+SSILD to dobre metody na początek czy polecacie jakieś inne? (dodam że jeszcze nie miałem ani jednego LD) 
SSILD jest gicik, ale praktykę z LD najlepiej zaczynać od poprawy pamięci snów i wyrobienia nawyku z TRami, wtedy łatwiej o uświadomienie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Początki świadomego śnienia, czy tylko sen o LD? Heroine 2 1,216 17-02-2017, 00:34
Ostatni post: Heroine
  Trudne początki Asapswag 4 2,687 01-08-2014, 11:01
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1