Paraliż po paraliżu sennym..
#1
Witam, mam taki problem już od bardzo dawna, że mam za często paraliż senny. Przykład dziś w dzień godzina 12 chciałem się zdrzemnąć i wszystko fajnie, ale doznałem paraliżu przysennego, potem już gdy przestał on działać i się obudziłem, postanowiłem spać dalej, ale po upływie kilkunastu sekund, gdy już zasypiałem, nadal mi się przytrafiło to samo, kolejny raz, dalej to samo, kolejny, dalej i tak cały czas, może po 20 minutach udaje mi się dopiero zasnąć. To się dzieje i w dzień i w nocy, praktycznie cały czas. Raz na miesiąc może nie mam paraliżu w nocy, a tak poza tym to cały czas. 

Chciałbym dodać, że gdy poszedlem spać o tej 12, miałem te paraliże i troche dziwna sytuacja, bo gdy chciałem wyjść z tego paraliżu to spadałem z łóżka, to było tak realne, że myślałem, że gdy to się skończy, to będę musiał wstać, ale nagle pojawiłem się normalnie w łóżku, potem nagle znowu to samo i nawet sobie wmawiałem, że "a to sprobuję znowu spaść z łóżka moze to przestanie", spadłem znowu i przestało, ale znowu obudziłem się w łóżku. Czy to ma może jakiś związek z świadomym snem, czy coś w tym stylu? nie znam się, a bardzo mnie to ciakawi jak mogę temu zapobiec.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Sam paraliż ma każdy kilka razy w nocy, to nieodzowny składnik snu REM, to jest normalne. Masz na myśli, że zbyt często jesteś świadomy podczas paraliżu przysennego. To nieczęste przypadłość, ale poznana nauce, można to skorygować ćwiczeniami rytmu snu a także lekami, często przechodzi też z wiekiem. Jeżeli jest to dla ciebie uciążliwe, to możesz zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego bez skierowania.

Widać jednak wyraźnie, że poza tą dolegliwością doznajesz też zwykłych snów o paraliżu. Niemożność poruszania się jest w nich tylko składnikiem treści snu, więc twoje emocje, wyobrażenia i świadoma kontrola ma na to wpływ. Takie sny są wynikiem twojej irytacji zjawiskiem paraliżu i lękowej antycypacji tego zjawiska przed samym zaśnięciem. Gdybyś potrafił zignorować obawy i zdystansować się do nadchodzącego dyskomfortu - takich snów byłoby z czasem zdecydowanie mniej. Kto wie, być może większość twoich świadomych paraliżów to tylko sny o paraliżu.

Co do świadomego snu, to z tej pozycji faktycznie z łatwością możesz osiągać LD. Jedyne co potrzeba to zorientować się, że już zasnąłeś podczas snu o paraliżu. Z tego co opisujesz wnioskuję, że podczas takiego snu już jesteś świadomy, tylko niezorientowany - w takim wypadku wiedza, że jakikolwiek ruch ( w tym spadnięcie z łóżka ) w paraliżu jest niemożliwy, powinien cię zorientować, że śnisz. Po próbie wyjścia z paraliżu zawsze wykonaj upewniający TR. Jeżeli paraliż nie będzie dawał się przerwać, wtedy zamiast fizycznego ruchu próbuj wyobrażać sobie, jak podnosi się przed twoje oczy twoja ręka, spróbuj wpływać myślami na otoczenie aż zobaczysz coś, co może stać się tylko we śnie. Pełna świadomość we śnie daje bardzo dużo możliwości i rozrywki, ale możesz też ją wykorzystać tylko po to, żeby spokojnie opuszczać sen omijając objawy paraliżu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przerwanie paraliżu i hipnagog Mokebe 5 1,291 03-03-2018, 00:40
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1