Paraliż....?
#11
(31-08-2018, 15:43 )Wi. napisał(a): @Neurocosmic A co czujesz w tych snach? Boisz się, jesteś zagrożony, a może jesteś wściekły i walczysz?


Wtedy raczej walczę i jak mam dużo energii to udaje mi się wstać. Kołdra mnie nie opęta :> Ogólnie chciałem ostrzec, że w paraliżu lub w FA trzeba się wszystkiego spodziewać. Nawet kołdra i inne przedmioty pozornie "martwe" mogą atakować  :o Czasem zamiast wrogo nastawionej kołdry mogą pojawić się druty czy inne kable. Chcą śniącego oplątać, aby nie odszedł za daleko od łóżka :)
“Dreams are shores where the ocean of spirit meets the land of matter. Dreams are beaches where the yet-to-be, the once-were, the will-never-be may walk awhile with the still are.” ― David Mitchell, number9dream
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#12
Yonka teraz po tym dokładniejszym opisie widzę, że rzeczywiście te koszmary są inspirowane i zainicjowane faktycznym paraliżem sennym, tak jak mówi Wi. W takim wypadku za źródło tego lęku należy uznać samo zjawisko paraliżu. Jakakolwiek metoda pozbycia się lęku przed niemożnością poruszania się powinna zaskutkować. Musisz też zdawać sobie sprawę, że paraliż jest tylko treścią snu i w momencie, kiedy już jesteś w fazie REM, to możesz się poruszać - przy odrobinie pewności siebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#13
Z moich obserwacji wynika, że paraliże senne pojawiają się w przypadku znacznego spłycenia snu, a co za tym idzie, świadome sny uzyskane w ten sposób raczej nie należą do trwałych i szybko się kończą. Osoba doświadczająca tego zjawiska zazwyczaj nie ma ochoty dłużej pozostać we śnie, ze względu na nieprzyjemne wrażenia, więc z własnego doświadczenia polecam spróbować poczuć swoje ciało i postarać się poruszyć na przykład palcem u ręki lub nogi w celu obudzenia się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#14
Traveler, nie sądzisz, że jeśli ktoś przy paraliżu panikuje, to w momencie próby obudzenia się na siłę podsyci jeszcze tę panikę? Nawet jeśli uda się w końcu obudzić, to będzie wykończony przez stres. No i nie ma żadnej gwarancji wtedy, że paraliż się nie powtórzy, w tej samej, mocno stresującej formie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1