Odpowiedz 
Paraliż Senny - czemu zawsze "zły"?
#1
Zastanawia mnie czemu, gdy doświadczamy paraliżu to nie widzimy kwiatków na ścianach, a na naszą klatkę piersiową nie uciska piękna pani?
Zamiast tego na ścianach straszne cienie itp.
Zawsze kojarzy się to z rzeczami strasznymi, czy tak musi być?

Dobra już znalazłem w internecie.

EDIT: "Gdy budzisz się i nie możesz się ruszyć – jesteś przekonany, że musiało Ci się stać coś złego. Czujesz się bezbronny i starasz sobie to wytłumaczyć. Zaczynasz się bać. Twój strach jest pokarmem dla koszmarów. Emocje, których doznajesz zaczynają się urzeczywistniać. W ten sposób mózg tworzy kosmitów, wiedźmy, duchy itp. To odpowiedź na Twój stan emocjonalny. Złe istoty są wytworem nieświadomego umysłu, jako reakcja na paraliż senny – a przede wszystkim na strach. Zaczynamy się bać – a lęk jest wykorzystywany przez umysł do projekcji koszmarów."

Zostawię jakby komuś się przydało :P
Wysłane z mojego Commodore 64


Znajdź wszystkie posty użytkownika
#2
Wiesz, doszedłbyś do tego jakbyś tylko logicznie pomyślał. Skoro to nie jest przyjemne, to Twój mózg przedstawi to w taki a nie inny sposób.
"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
#3
Kilka razy miałem paraliż i nie było nic strasznego w tym... Może dlatego że celowo go wykonywałem i byłem przygotowany na to.
Zwykła świadomość jest jak sen, a prawdziwe życie rozpoczyna się, gdy mamy dość siły i odwagi, aby się przebudzić. Przebudzić we śnie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
#4
Miałam tak samo jak kolega wyżej.
Ja ogólnie lubię paraliż senny. Jak wchodzę to zawsze odczuwam takie zaciekawienie i szczęście :D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
#5
Solniczek! napisał(a):Zastanawia mnie czemu, gdy doświadczamy paraliżu to nie widzimy kwiatków na ścianach, a na naszą klatkę piersiową nie uciska piękna pani?
Bo każdy normalny człowiek nie cieszy się tylko boi w reakcji na to że jest sparaliżowany? Gdybyś Ty pewnego poranka odkrył że nie masz władzy w kończynach albo że oślepłeś to też byś się cieszył? :P

Taka sytuacja wywołuje w masie ludzi (zwłaszcza niezaznajomionych z tematem) lęk, a lęk automatycznie sprowadza nieprzyjemne halucynacje czy tam hipnagogi. Ot, taka sama siła sprawcza jak we śnie :P

My wiemy o co chodzi z tym zjawiskiem więc jak widać łatwiej nam nad emocjami zapanować. Niektórzy nie boją się wcale (jak panowie powyżej) a inni mimo iż wiedzą co to za zjawisko mogą spanikować tak czy owak. Ot i cała filozofia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ja chcę paraliż senny Lajkonik 3 2,780 22-01-2016, 19:00
Ostatni post: PYTKA
  paraliż senny/ fałszywe przebudzenie? KwieciuJr 2 3,582 08-06-2011, 14:58
Ostatni post: Ninja

Skocz do:

UA-88656808-1