Moje sny przypominają serial + Proszę o kilka porad
#1
Witam, to mój pierwszy post na forum i chciałem się przywitać. Świadomym śnieniem interesuje się od sierpnia tego roku, ale jeszcze nie udało mi się uzyskać LD. Prowadzę dziennik snów w formie notatnika na telefonie. Wiem, że większość osób poleca papierowy, ale po spróbowaniu obu odkryłem, że sny pamiętam lepiej przy zapisywaniu na telefonie. Mam dość duży problem, chodzi o to że moje sny pamiętam nie z pierwszej osoby czyli "widok z perspektywy oczów". Sen pamiętam trochę jak serial, to znaczy że wydarzenia obserwuje jako obserwator gdzieś z boku. Widzę nawet siebie samego. Ciężko mi to składnie opisać. Odnotowuje myśli, uczucia itd. Tylko nie widzę co robie dokładnie, nie mogę np. zobaczyć swoich rąk. Robiłem testy rzeczywistości w formie zatykania nosa i próba wdechu, ale po zdaniu sobie sprawy, że skoro nie mam snów z pierwszej osoby to i tak nie uświadomie się w ten sposób. Poza tym odkryłem u siebie, że kiedy robię TRy mam gorszą pamięć snów. Staram się robić to tak jak pokazane jest w poradnikach na tym właśnie forum, to znaczy odpowiednia derealizacja itd. Z tym, że to na mnie nie działa. Uznałem, że jeżeli mam mieć LD to tylko jakąś mechaniczną metodą. Znam 3 opcje: technika farmakologiczna
(ta odpada, ponieważ mam 16 lat i to trochę nielegalne :D), ADA (trochę o niej czytałem i wydaje się trudna, ale dla LD uważam że warto zmienić sposób życia + sama poprawa pamięci snów oraz
ich ogólnym lepszym poziomem ta technika mnie przekonuje) oraz WILD i do niego mam największe nadzieje. Po dopasowaniu idealnego dla mnie WBTB i wielu, a pewnie bardzo wielu próbach jest szansa, że mi się uda. Bardzo proszę o pomoc bo nadal mam entuzjazm i chęci do "nauki" LD, ale czas mija a ja nie miałem nawet jednego LD. Macie dla mnie jakieś rady?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Pomyślałam, że skupię się na problemie z brakiem "awatara" we śnie. Tzn. jeśli patrzysz na wszystko zawsze jak na serial, nie masz jak korzystać z LD, skoro, technicznie, "nie ma Cię" we własnym śnie - jak sam zauważasz. W związku z tym, może w ramach TR (skoro wspominasz o nich, zakładam, że jesteś, mimo wszystko, w stanie je wykonać, a więc jakaś minimalna kontrola jest) spróbuj we śnie spojrzeć na swoje dłonie. Wtedy powinieneś automatycznie wskoczyć na pozycję patrzenia z pierwszej osoby. Nawet jeśli dalej będziesz widział siebie w takim śnie, przynajmniej dostaniesz swojego "awatara", żeby móc coś zrobić :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Czyli jeżeli na jawie będę często oglądał swoje dłonie to jest szansa, że zacznę śnić z widoku pierwszej osoby?
i drugie pytanie: podobno każdy może śnić świadomie, co ja mogę zrobić żeby zwiększyć swoje szanse na LD?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Prawdopodobnie. Nawyk to nawyk, w taki sposób zwykle ćwiczy się TRy, więc czemu tego nie wykorzystać w tej sytuacji?

A propos zwiększania szans (poza rzeczami omawianymi wiele razy tutaj, również opowiedzianymi na yt w kursie) - czy jeśli we śnie nagle nie przeskoczysz do trybu pierwszoosobowego, to przy okazji się nie uświadomisz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
A ja chciałbym zwrócić uwagę, że sen zawsze jest doznawany z perspektywy pierwszej osoby, bo nie da się inaczej :)

Problem polega tylko na tym, że z perspektywy pierwszej osoby obserwujesz postać, którą interpretujesz jako swoją własną. To nie ty ! Jeżeli jesteś w stanie wykonać we śnie TR to nie zmuszaj do tego obserwowanego sobowtóra, tylko po prostu wyciągnij ręce przed " kamerę " i zrób TR. Najprawdopodobniej uświadamiać się będziesz jeszcze przed tym procederem, jak tylko zorientujesz się, że oceniasz rzeczywistość z nieprawidłowej perspektywy podczas snu. Ja zawsze podejrzewałem, że tego typu pozorne 3-osobowe sny są efektem nałogowego oglądania seriali, telewizji albo grania w gry. Wydaje się, że stanowią one jeden krok do tyłu w ogólnej świadomości snów, ale mimo to nie trzeba dla nich specjalnych zasad. Dziennik, ADA, TRy powinny poprawić sprawę ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Testy Rzeczywistości - kilka pytań Son Goku 3 2,527 14-07-2018, 09:46
Ostatni post: Onejronauta
  Kilka pytań co do LD... Szaszłyk 7 678 15-06-2018, 17:02
Ostatni post: Nalewa
  SSILD - kilka pytań Son Goku 1 1,282 15-01-2017, 16:51
Ostatni post: Fallen Leaf
  Dziwny LD, proszę o pomoc sliwinsky 5 3,414 13-12-2014, 19:46
Ostatni post: incestus
  Kilka pytań Yanke$ 24 18,350 09-09-2011, 21:14
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1