Gry wywołujące LD
#1
Lucid Dreamscapes

Jest to eksperymentalna gra, która ma za zadanie wspomóc wywoływanie LD. W grze eksplorujemy symulację snu, która ma za zadanie stworzenie relaksującego i wciągającego doświadczenia. Projekt ma za zadanie stworzenie estetycznie przyjemnego i podobnemu transowi doświadczenia.

Cytat:The game is set in a dream, where the player is guided by a soft hypnotic voice. The player can explore dreamscapes/landscapes, which make up an infinite game world where dreamscapes shift around. By moving, or super crawling (see video), into light sources, the player can find her way in the dark.Light sources will also help illuminating areas hiding dream cues, which are objects that appear odd because they are either weirdly placed or behave abnormally. If the player performs reality tests in front of dream cues, she will become lucid (recognize that she is dreaming). While lucid, the player can fly for a period of time and the dreamscapes are lit up.
http://www.weberworks.dk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Awkward Dimensions Redux
Cytat:About This Game
Interactive Dream Journal & Diary; Awkward Dimensions Redux is a personal game. Lasts 20 minutes to an hour with less traditional interaction. Focuses on getting to understand another person through an interpretation of their dreams, thoughts, fears, desires, and past work. It's a game about conversing with roosters, disembodied legs, standardized tests, Immature jokes, relationships, art, espionage, and a teenager coming to terms with life and growing up.

Includes
- Diverse dreamscapes
- Fantastic soundtrack with music from Clawfoot Slumber, Halina Heron, American Grandma, Pablo Garduno, Dong Lee, Steven Harmon, and Franz Liszt
- FMV segments
- A multitude of doors

https://stevenharmongames.itch.io/awkwar...ions-redux
http://store.steampowered.com/app/529110
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Sky: Children of Light
Cytat:Sky: Children of Light to produkcja której trudno nie skojarzyć z przepiękną podróżą. Już pierwsze chwile w otwartym, tajemniczym, świecie który jest do naszej dyspozycji przywodzi na myśl klasyk z PlayStation 3. Baśniowa oprawa, przepiękne kolory i przygrywająca w tle spokojna muzyka pozwalają zatopić się w świecie gry i mknąć nieustannie przed siebie. Najpierw z zaciekawieniem, chwilę później — z delikatnym rozdrażnieniem, bo przez brak wyraźnych instrukcji, całość jest dość mglista. Ale po ukończeniu wstępnych samouczków, chwili błąkania się i frustracji związanej z brakiem dostatecznego zapasu energii — nareszcie trafiamy na innych graczy i dodatkowe zagadki, które wspólnie rozwiązujemy. Tak, w Sky: Children of Light interakcja z innymi także postawiona została na pierwszym miejscu. I choć rozwiązania z nią związane (ot, jak chociażby anonimowość) mogą budzić sporo kontrowersji, to właśnie część uroku tej zabawy. Bo nie da się ukryć, że thatgamecompany wciąż zaprojektowało to inaczej, niż rynkowa konkurencja. Co w połączeniu z niezwykłą oprawą audiowizualną pozwala się ich tytułowi wyróżnić. I to w najlepszy z możliwych sposobów!

http://thatgamecompany.com/sky/
https://antyweb.pl/sky-children-of-light/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Armagetron Advanced
mózgocykle


Cytat:Armagetron Advanced to darmowa i wieloplatformowa gra zręcznościowa. Tytuł nawiązuje do kultowego już filmu sci-fiction Tron. Gracz wciela się w rolę kierowcy futurystycznego pojazdu jednośladowego, który służy do walki o przeżycie na planszy. Produkcja realistycznie oddaje klimat starego filmu. Poruszamy się na futurystycznym jednośladzie i mkniemy przed siebie nie mogą się złapać przeciwnikowi przez ślad pozostawiony tuż za pojazdem. Armagetron Advanced oferuje tryb pojedynczego gracza (singleplayer) i wieloosobowy (multiplayer).

http://www.armagetronad.org/downloads.php
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Happyland Adventures


Cytat:Happyland Adventures to doskonała platformówka. Głównym bohaterem gry jest sympatyczny piesek musi uratować malutkie stworki, które zostały porozrzucane po planszy przez bliżej niezidentyfikowanego wroga i pilnowane przez groźnych strażników. Oprócz ratowania przyjaciół, główny bohater, jak na platformówkę przystało, zbiera najróżniejsze smakołyki i przedmioty powiększając liczbę punktów oraz otrzymując specjalnej zdolności. Nie zawsze jednak opłaca się doprowadzić wszystkie stworki do domu. Gdy uratujemy wystarczającą ilość aby otworzyło się wyjście mozemy zabrać ze sobą stworka. W zamian otrzymujemy bonusowa plansze. Gra umieszcona na stronie zawiera nie tylko podstawowy pakiet, ale również dodatek świąteczny, więc jak przystało na bożonarodzeniową porę roku, przemierzane krainy pokryte są śniegiem i lodem, a trudy wędrówki umilają kolędowe tony. Przeprawa nie jest trudna dla doświadczonych graczy, jednak ci młodsi, do których prawdopodobnie gra jest kierowana, z pewnością wyczują zabawę na swoim poziomie. Z pewnością głównym atutem jest edytor map, który pozwoli stworzyć swoje własne plansze, a następnie złożyć z nich całą przygodę - w Internecie dostępne są setki poziomów wykreowanych przez graczy. Liczba możliwych do ściągnięcia dodatkowych poziomów to dodatkowy atut. Grę polecam wszystkim, którzy lubią przygodówki - Happyland Adventures, mimo niskiej rozdzielczości, jest jedną z lepszych w swoim gatunku.

http://www.staregierki.net/happy_pliki/happyland.zip
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Hopmon
Cytat:Hopmon to prosta gra zręcznościowa przypominająca stylem i sposobem rozgrywki serię Pac-Man. Za tytuł odpowiada studio JJSoft, znane z tworzenia prostych casualowych tytułów dla graczy w każdym wieku.
W Hopmon sterujemy przypominającym Pikachu żółtym zwierzątkiem, które skacząc po trójwymiarowej mapie musi zebrać określoną liczbę krzyształów i zanieść je do punktu docelowego. Zadanie jest tylko pozornie proste, ponieważ na swojej drodze spotykamy licznych przeciwników i wiele przeszkód. Z pomocą przychodzi nam wprawdzie podręczny pistolet, jednak nie zawsze istnieje możliwość przeładowania go na czas i stawienia czoła nadchodzącemu wrogowi. Sprawia to, że wraz z pokonywaniem kolejnych poziomów (w grze jest ich 45) należy dokładnie przemyśleć obieraną trasę. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że noszenie większej ilości kryształów spowalnia ruch i szybkość reakcji naszego bohatera. Wzrasta także wytrzymałość przeciwników. O ile podstawowe duchy giną od jednego strzału, o tyle na wyższych poziomach eliminacja wroga wymaga nawet kilku trafień.
Gra oferuje wyłącznie tryb rozgrywki jednoosobowej z możliwością rozpoczęcia zabawy od dowolnego odblokowanego poziomu. Twórcy z JJSoft postarali się, aby z czasem stawały się one coraz większe i bardziej urozmaicone. W ten sposób odwiedzimy plansze kolorystyką nawiązujące do dżungli lub pełne unoszących się w powietrzu ufo. Zawsze jednak poruszamy się na nich w czterech podstawowych kierunkach.
Grafika w Hopmon jest zrealizowana z wykorzystaniem silnika 3D i wyróżnia się barwną kolorystyką. Nie jest ona zarazem zbyt skomplikowana. Z wyjątkiem możliwości zmiany rozdzielczości i obsługiwanych bibliotek graficznych, twórcy nie przewidzieli wyboru innych ustawień graficznych. Muzyka z kolei ogranicza się do czterech prostych, elektronicznych utworów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1