Dźwięk trzaskanego zęba
#1
Nie wiedziałem jak nazwać temat, problem jest dziwny. Zaczęło się jakiś niecały miesiąc temu. Śniło mi się, że skupiam się na zębach i nagle poczułem jakby ząb rozwalał mi się od środka. Ten straszny dźwięk mnie obudził. Sen wywołał lęk i refleksje na ten temat (czy to coś z zewnątrz, czy to tylko taka fabuła itd.) ciągnące się jeszcze długo po tym.

Jakiś czas później w płytkim śnie obudził mnie podobny dźwięk. Fabuła snu już nie dotyczyła wtedy zębów. Po prostu zostałem wyrwany w trakcie akcji tym dźwiękiem i subtelnym uczuciem, jakby w sekundzie pękło mi pół moich zębów. Obudzony po tym, sprawdzam czy wszystko ok i na wszelkie sposoby, ruszając szczęką, próbuję uzyskać choć zbliżony dźwięk. Bez skutku. Powtórzyło się to chyba jeszcze 2 razy.

Ostatni raz dzisiaj. Akurat dzisiaj sen był bardzo płytki i myślę, że sekundę przed tym szczęka była rozluźniona. Nie ściskałem jej ani nic. I znowu ten dźwięk i znowu lęk. I znowu sprawdzam czy wszystko ok i próbuję uzyskać ten dźwięk. Myślę sobie, może bruksizmu dostałem, ale przecież z dnia na dzień chyba się go nie dostaje a nawet jeśli już to nie da się wywołać takich dźwięków zwykłym tarciem zębów.

Tak więc czy może być to po prostu omam słuchowo-kinestetyczny a jego występowanie napędza mój lęk?
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
" subtelne uczucie, jakby pękła połowa zębów " :P. To oczywiście doznanie myślowe a nie percepcyjne :)
Bardziej obstawiam omam wytworzony z lęku po tym pierwszym śnie, ale dość możliwe, że jest to jakiś bardziej lub mniej fizjologiczny dźwięk z jamy ustnej i sen tak z nim kojarzy fabułę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Cytat:" subtelne uczucie, jakby pękła połowa zębów " :P. To oczywiście doznanie myślowe a nie percepcyjne :)
Racja w sumie :P
Bądź co bądź omamy słuchowe nigdy mnie nie budziły. Wyjątek stanowią te nieliczne sytuacje gdzie budził mnie krzyk, ale to chyba zawsze działo się w środku nocy :P
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Gdzieś kiedyś czytałem że jeden z najpowszechniejszych motywów koszmarów to właśnie wypadanie zębów. Więc w sumie nie musi w tym być nic szczególnego...
Ja przed maturą miałem sen w którym wyleciała mi ponad połowa włosów i nie wiedziałem co robić, ze świadomością że jutro rano muszę się stawić na egzamin ;)
LD - 11
FA - 17
Wszystkich snów - 443
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Nie chodzi o sam sen tylko o te dźwięki, które mnie budziły. Prawdopodobnie były to hipnapompy. Myślę, że to wszystko wzięło się z tego, że jakiś czas temu kupiłem sobie pierwszą szczoteczkę elektryczną i bałem się o zęby, które co prawda nie są w idealnym stanie :P
let's worship cats
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1