Dziwna pamięć snów.
#1
Witajcie. Chciałabym się czegoś poradzić, ponieważ  moja pamięć snów jest potwornie niejednorodna. Bywa że przez miesiąc niemal dzień w dzień pamiętam sny ale i bywa że przez kilka miesięcy nie mogę spamketac nic poza ewentualnymi kilkoma scenami (ale i to jest rzadkie) . Byłabym wdzięczna za wszelakie rady. Z rzeczy których próbowałam była afirmacja w różnych formach, z pełnym przekonaniem, gdy tylko pamiętam sny to je spisuję, rano staram się przez pewien czas nie ruszać i starać się przypomnieć sen, próbuje się skupiać na scenkach jeśli te udaje mi się spamiętać, sporo czasu poświęcam na "skupianiu umysłu na snach" - oglądam tutoriale, czytam forum, czytam dziennik snów, robię regularne tr-y z zastanowieniem się nad tym czy nie śpię. Byłabym wdzięczna za wszelakie rady bo poza ld ogólnie chciałabym poprawić swoją pamięć snów by móc je przeżywać ale ta nieregularność mnie dobija tym bardziej że w przeciągu ostatnich 2-3 miesięcy zapamiętałam może 1 sen.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Hm no wydaje się, że sporo robisz, żeby utrzymać dobrą pamięć snów, coś musi iść nie tak. Spróbuj zaobserwować notując czym różnią się dni, w których zapamiętujesz sny od tych miesięcy, w których nic nie pamiętasz. Może zauważysz nieprawidłowości modelu wstawania, zmęczenie, nadmierną regularność itp.

Póki co mogę jeszcze poradzić, żeby po pobudce nie tylko nie otwierać oczu, ale zanurzyć się jeszcze w półśnie z intencją przypomnienia sobie poprzedniego snu, lub np swobodnie wertować w głowie różne zdarzenia, postacie, sceny, które teoretycznie mogłyby ci się śnić - czasem jedno celne skojarzenie przywraca cały sen. W ciągu dnia też obserwuj teraźniejszość z podejrzeniem, że każdy jej element mógł ci się przyśnić poprzedniej nocy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mleko a pamięć snu Matkox 8 1,235 13-07-2018, 23:39
Ostatni post: Freskum
  pamięć snów xToSieK 8 4,162 01-05-2015, 14:03
Ostatni post: Fallen Leaf
  Niedobór snu, a pamięć snu Fallen Leaf 2 2,369 11-10-2013, 18:26
Ostatni post: Memory

Skocz do:

UA-88656808-1