Odpowiedz 
5. O Testach Rzeczywistości
#1
Jak poprawnie wykonywać Testy Rzeczywistości

Czym są Testy Rzeczywistości? Testy Rzeczywistości (TR, RT -Reality Check) Są to czynności pozwalające nam odróżnić jawę od snu. Po ich wykonaniu wewnątrz snu uświadamiamy się i mamy LD -Testy te trzeba regularnie wykonywać za dnia, a kiedy ich robienie wejdzie nam w krew, zaczniemy je wykonywać także we śnie. Jest to główny sposób na zdobycie świadomości we śnie, dlatego wykonywanie TRów jest obok prowadzenia dziennika snów w nauce świadomego śnienia najważniejsze, jeśli chodzi o czynności praktyczne.

Przykłady Testów Rzeczywistości

Rodzajów TRów jest wiele -Sny rządzą się swoimi prawami i nie są tak stabilne jak rzeczywistość, dlatego można wykorzystać ich "bugi" by odkryć, że nie jest to rzeczywistość, a sen. Oto kilka przykładów:

TR z nosem - Najpopularniejszy test. Wg mnie najlepszy, bo najskuteczniejszy, najszybszy i można go wykonać w każdej sytuacji, nawet jadąc na rowerze czy prowadząc samochód. Polega na zatkaniu sobie nosa palcami i próbowaniu wzięcia wdechu przez niego -jeśli możemy wciągnąć powietrze przez zaciśnięty nos, jest to dobitny dowód na to, że śnimy. We śnie oddech jest możliwy w każdej sytuacji, nie można się w końcu udusić / zabić. Test powinien trwać kilka sekund -najlepiej 3 próby wdechu.

TR z dłońmi - Test ten polega na obserwacji swoich dłoni. We śnie zazwyczaj przy takiej obserwacji możemy zauważyć dziwne deformacje, zmianę koloru skóry, liczby palców itd. Jeśli zauważymy jakieś anomalie lub nie będziemy w stanie policzyć swoich palców będzie to dowód na to, że to sen. TR ten jest raczej średnio skuteczny -Nie zawsze we śnie da się zauważyć jakieś zmiany (albo wziąć je za coś nienormalnego), poza tym na TR ten trzeba poświęcić nieco więcej czasu i uwagi niż w przypadku innych testów.

TR z zegarkiem - Test polega na sprawdzeniu godziny -spoglądamy na zegarek / zegar, odwracamy na moment wzrok i spoglądamy znowu. Jeśli godzina uległa znacznej zmianie, lub gdy (w przypadku zegarków elektronicznych) zamiast niej widać jakieś dziwne znaki i symbole, jest to dowód na to, że śnimy. Skuteczność jest całkiem wysoka, jednakże we śnie nie zawsze możemy mieć przy sobie zegar / zegarek, nawet jeśli w realu nosimy go bez przerwy.

TR z czytaniem - Test ten działa na podobnej zasadzie co test z zegarkiem. Czytamy jakikolwiek napotkany tekst (np. z książki), odwracamy na chwilę wzrok i czytamy go ponownie -we śnie jest spora szansa na to, że ulegnie zmianie. Tak jak w przypadku TRu z zegarkiem skuteczność jest umiarkowana, czasem zależna nawet od fabuły snu, a dostęp do jakiegokolwiek tekstu nie jest gwarantowany.

To jedynie kilka przykładów bardziej znanych TRów. Mimo sporej różnorodności tak czy owak zalecam TR z nosem (przynajmniej na początek). Dlaczego zdążyłem już wyjaśnić.

Jak często i w jakich sytuacjach wykonywać TRy

Przede wszystkim ważne jest, byś nie wykonywał TRów "mechanicznie". Czyli nie na odwal, nie co do określonej sekundy i nie myśląc w tej samej chwili nad czymś innym. Podczas robienia TRa zadaj sobie szczerze pytanie czy to na pewno jest rzeczywistość? Mimo 100% pewności że to real, i tak za każdym razem wykonując test rób go z intencją sprawdzenia czy to nie sen, a nie tylko po to, by mieć jego zrobienie z głowy.

Jak często wykonywać TR? Im częściej tym lepiej, możesz go wykonywać np. co pół godziny lub co 15 minut. Ważne, byś nie odliczał czasu do jego zrobienia co do minuty, postaraj się by wszystko przebiegało w miarę spontanicznie, by samo weszło w krew. Jeśli masz problem z zapamiętaniem by robić TRy, możesz np. narysować sobie na dłoni symbol "Ś" który przypominałby Ci o robieniu testów.

Poza całkiem spontanicznym wykonywaniem testów powinieneś też przypisać zrobienie ich przy zauważeniu / doświadczeniu znaków sennych -czyli motywów często pojawiających się w Twoich snach. Jeśli masz takowe, np. często śni Ci się radiowóz, zawsze gdy w realu zobaczysz radiowóz rób TR. Dzięki takim mechanizmom uzyskanie LD będzie znacznie łatwiejsze. Ponadto TRy powinno wykonywać się zawsze tuż po przebudzeniu -Zdarza się, że ludziom śni się tzw. fałszywe przebudzenie, czyli pobudka nie jest prawdziwym powrotem do jawy, a kolejnym snem. Dlatego TR na powitanie każdego dnia może być przydatnym nawykiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rt czyli test Rzeczywistości Onejronauta 1 3,431 22-08-2018, 10:30
Ostatni post: Onejronauta

Skocz do:

UA-88656808-1