Groźba księdza
#4
Widzę że zostałam wywołana do tablicy. :P
Ale generalnie zgadzam się z przedmówcami.
Tylko że zazwyczaj nie rozpatruje się takie sprawy indywidualnie. Z reguły jeśli jesteś praktykujący (czyli uczestniczysz w nabożeństwach, mszach, przyjmujesz sakramenty itp.) i masz bierzmowanie (Ty, albo ktokolwiek) i oczywiście masz na to potwierdzenie w postaci opinii proboszcza w to żaden ksiądz nie ma prawa odmówić Ci zaszczytu bycia rodzicem chrzestnym.
Oczywiście jest jeszcze pytanie dlaczego nie chcesz chodzić na te lekcje. Bo jeśli to jest powód typu "nie chce mi się", no to jasne że Ci proboszcz wystawi odpowiednią opinię i podzieli się nią z kolegami (jeśli się o ciebie zapytają, oczywiście), ale może to być problem typu "konflikt z tym konkretnym księdzem nauczającym religii", albo "z jakiegoś powodu nie możesz na te lekcje uczęszczać", a chcesz poszerzać swoją wiedzę religijną to możesz się, tak mi się wydaję, dogadać z proboszczem, albo z innym księdzem którego lubisz (niekoniecznie z twojej parafii), na przeczytanie jakiejś książki, na przykład.
[Przy czym zaznaczam że nie jest to oficjalne stanowisko KK, to jest tylko moje "mi się wydaje (jak by nie patrzeć na podstawie pewnej wiedzy)" i "ja bym tak zrobiła/doradziła".]
Ale oczywiście są różni księża. Bardzo różni. Pentel, napisałeś że księża potrafią przygotować do bierzmowania. Niestety nie wszyscy. Chwała Bogu że na samych takich trafiałeś, ale nie wszyscy potrafią. Poza tym jeden ksiądz wyzwie Cię od bezbożników i każe zachrzaniać do obcej szkoły na 5 lekcji w tygodniu żeby "nadrobić straty", drugi dogada się indywidualnie (typu: katolicka lekturka, spotkania formacyjne itp) a trzeci weźmie papierek o bierzmowaniu i chrzcie i nie będzie o nic pytał. Niestety.
Mam nadzieję że odpowiedziałam tyn razem jasno. :)
Pozdrawiam
Kasandra
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
Groźba księdza - przez jack1994 - 05-09-2011, 22:01
RE: Groźba księdza - przez Ninja - 06-09-2011, 02:38
RE: Groźba księdza - przez Pental - 06-09-2011, 07:14
RE: Groźba księdza - przez Kasandra - 06-09-2011, 13:26
RE: Groźba księdza - przez Przyjaciel Noni - 07-09-2011, 11:19
RE: Groźba księdza - przez Kasandra - 08-09-2011, 00:05
RE: Groźba księdza - przez jack1994 - 08-09-2011, 15:17
RE: Groźba księdza - przez Przyjaciel Noni - 08-09-2011, 23:27
RE: Groźba księdza - przez Kasandra - 09-09-2011, 03:48
RE: Groźba księdza - przez jack1994 - 09-09-2011, 17:10

Skocz do:

UA-88656808-1