Ocena metod indukcji Ld
#6
(07-09-2018, 17:25 )incestus napisał(a): Ja mam na ten temat takie teorie :

1. LD wynikające ze spłycenia snu są uboższe zmysłowo i trudniejsze do kontroli oraz utrzymania.
2. LD bezpośrednie z WILD wymagają więcej doświadczenia, żeby były znośnej jakości
3. LD są optymalnej jakości w efekcie uświadomienia w trakcie REM, a najtrwalsze jak zdarzą się w pierwszej połowie nocy.
4. Treść i odbiór emocjonalny LD dobrej jakości zależy od nastawienia, podobnie jak to się dzieje po halucynogenach. Fascynacja i radość zaskutkuje ekstatycznym LD a niechęć i niepewność odpowiednikiem bad-tripa. Z pewnością przygotowanie się za pomocą medytacji i relaksacji stanowi podłoże do tego pierwszego.
5. Najintensywniejsze, przepełnione doznaniami wszystkich zmysłów i kreatywnością są LD powstałe w zjawisku kompensacji faz REM. Takie zdarzają się po bezsennej pierwszej połowie nocy oraz w trakcie ustępowania upojenia alkoholowego nad ranem. W celu ich oceny zapraszam do mojego dziennika, sporo ich sobie tak wywołałem :P
Z punktem 4 mogę się w 100% zgodzić, o pkt5 nie wiele mogę powiedzieć bo nie mam EEG i oczywiście przestudiuję Twój dziennik, ale na razie studiuję te najmniejsze objętościowo od końca :D 
U mnie najintensywniejsze, najtrwalsze i najciekawsze LD zdarzały się na początku nocy jak zasypiałem super zrelaksowany.
Pkt 3 nie mam eeg więc o remie nie będe sie wypowiadał, ale o pierwszą częśc nocy zgadzam się w 100%

Co do pkt 2 wilda to temat na osobną dyskusję bo wild wildowi nie równy to raz zalezy kiedy się tego wilda robi i jaki wild to dwa do tego jeszcze dochodzi kilka czynników.

Co do pkt1 to moim zdaniem łatwiejsze są one do kontroli, uzyskania i utrzymania tyle, że trzeba się do nich przyzwyczaić i nauczyć się je obsługiwać, ze się tak wyrażę ;) Najłatwiej uzyskać je nad ranem, albo w popołudniowej drzemce jak jesteśmy senni, ale nie aż tak aby paść, natomiast stabilne ld z pierwszej nocy pozwalają tylko na bardzo ograniczoną kontrolę im stabilniejszy tym, mniejsza kontrola. Ogólnie kontrola nad ld jest mocno ograniczona tu badania na ten temat: https://translate.google.com/translate?d...1,15700201
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
Ocena metod indukcji Ld - przez Onejronauta - 07-09-2018, 13:14
RE: Ocena metod indukcji Ld - przez incestus - 07-09-2018, 14:51
RE: Ocena metod indukcji Ld - przez Onejronauta - 07-09-2018, 16:26
RE: Ocena metod indukcji Ld - przez Onejronauta - 07-09-2018, 17:10
RE: Ocena metod indukcji Ld - przez incestus - 07-09-2018, 17:25
RE: Ocena metod indukcji Ld - przez Onejronauta - 07-09-2018, 17:58
RE: Ocena metod indukcji Ld - przez Isabela - 07-09-2018, 18:28
RE: Ocena metod indukcji Ld - przez Onejronauta - 08-09-2018, 11:35

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  CD Ocena metod indukcji Ld Onejronauta 0 1,285 08-09-2018, 19:19
Ostatni post: Onejronauta

Skocz do:

UA-88656808-1