Mapa Snu Onejromanty
#22
24-07-2018

Widziałem też mój turkus we śnie. Rano śniło mi się, że maluję białą farbą, najpierw malowałem ścianę w kuchni a potem różne dziwne rzeczy w końcu wszystko stało się bielą. Było przyjemnie tak sobie leniwie leżeć w tej bieli, ale zadzwonił budzik i niechętnie musiałem się obudzić.

16-08-2018, 07:05
W nocy miałem niezwykle wyrazisty sen. W tym snie zeszliśmy z siostrą i jej przyjaciólką do piwnicy i tam odkryliśmy niezwykłe rzeczy.
W pierwszym pomieszczeniu na półkach stały owoce i ciasteczka. Wszystko było niezwykle piękne i mimo iż widziałem, że jest to bardzo stare skusiłem się na kilka ciasteczek i owoców a one okazały się wprost cudowne w smaku. Było to niezwykle wyraziste i przyjemne doznania smakowe. Ogólnie było tam bardzo ładnie i przyjemnie, tylko na podłodze była warstwa syfiastej wody.

Drugie pomieszczenie było jeszcze wspanialsze od pierwszego. Na półkach stały sadzonki różnych roślin w szklannych pojemnikach min. Cisu było bardzo pięknie i obszernie. Były tam też wspaniałe lampy różnego rodzaju i rózne piękne rzeczy i oczywiście na podłodze warstwa syfiastej wody.

Zachwycałem się tym wszystkim zastanawiając się co sobie wziąśc na górę w końcu postanowiłem wziąć lampę która świeciła na niebiesko. Wszystko tam niby było stare sprzed wielu wielu lat, ale wyglądało jak nowe – czyściutkie wspaniałe nie licząc tej syfiastej wody na posadzce. Chodziłem po tej pinicy nie mogąc wyjść z podziwu jak tu pieknie i ile tu wspaniałych rzeczy. Doszedłem do wniosku, że jednak mama musi tu zaglądać bo inaczej niemożliwe aby wszystko było tak zadbane. Jedynym minusem było to łażenie po syfiastej wodzie.

W pewnym momencie zauważyłęm w pierwszym pomieszczeniu kratkę ściekową więc pomyslałem, że w tym drugim też musi być. Wziałem jakiegoś badyla i zacząłem grzebać pod wodą w miejscu gdzie spodziewałem się kratki i udało się udrożniłem ją i woda odpłynęła z drugiego pomieszczenia ukazując piękną zrobioną z polerowanego kamienia podłogę. Zrobiło się jeszcze piękniej, ale wtedy przyszła mama i powiedziała, że woda musi tam być aby zapewniać odpowiednią wilgotność.

Postanowiłem pójść dalej i zobaczyć co jeszcze jest w tych piwnicach. Przeszedłem przez korytarz i znalazłem drzwi otworzyłem je i znalazłem się na szkolnym korytarzu w szatni. Był to stary opuszczony korytarz po którym snuła się bardzo stara szatniarka. Zdziwiłem się, że szatnie też stanowią część mojej piwnicy – pomyślałem, że pewnie nikt tego nawet nie wie tym bardziej, że szatnie sprawiały wrażenie dawno opuszczonych i zapomnianych a drzwi od piwnicy były zamknięte i nigdy nie otwierane.

Poszedłem dalej przeszedłem przez kolejne drzwi i znalazłem się na szkolnym korytarzu gdzie jak się przekonałem był jaqkiś urząd wyglądający mi na zus, kręciło się tam trochę urzędników którzy właśnie kończyli pracę. Dalej zrobiła się noc a ja nadal zwiedzałem zakamarki moich piwnic cofnąłem się trochę i znalazłem jakąś nawe gdzie były jakby sklepy z tym, że zamkniete. Pod ścianą stała metalowa szafa z przegródkami i numerami wyglądająca też na starą. Otworzyłem jedną z przegródek i znalazłem tam pieknie zapakowanego tulipana a wokół niego były śliczne główki innych tulipanów. Pomyślałem, że to niemożliwe aby leżąl on tam latami bo wyglądał na świerzego. W końcu doszedłem do wniosku, że musi tu być kwiaciarnia i muszą to być zamówione kompozycje tym bardziej, że z boku była napisana cena. Aby się upewnić ugryzłem łodygę i okazała się świerza. Trochę się zaniepokoiłem, że łaże w nocy komuś po zamknietej kwiaciarni nawet jeśli wynajmuje ją u mnie, ale z drugiej strony co tam mogę zapłacić za bukiet tym bardziej, że był cudowny.

Przeszedłem do następnego pomieszczenia i tu wprost oniemiałem z zachwytu. Było tam wiele tak pięknych kompozycji kwiatowych, że aż zapierało dech przyglądałem się im w zachwycie i pomyślałem, że warto było się tu wybrać. W końcu postanowiłem wrócić. Zszedłem do wejścia do szatni. Otworzyłem drzwi i zobaczyłem, że cała podłoga na korytarzu w szatni jest zarzygana przez jakiegoś pijanego menela – ledwo zdążyłem sięc cofnąć bo gośc znowu puścił pawia. Wycofałem się za drzwi myśląc czyż cały czas muszę chodzić po jakiś syfach. Spróbowałem wejść drugimi drzwiami i znów ledwo uniknąłem orzygania. Było tam trzy drzwi obok siebie przyjrzałem się im i zobaczyłem, że tylko trzecie drzwi zamykane na zamek są dla trzeźwych a wchodząc przez inne trzeba się liczyć z orzyganiem :-)

21-08-2018, 07:43
Kupiłem sobie "nową" chatkę w tej samej miejscowości w której mam starą:-) Stała niedaleko od starej na linii sąsiada tylko trochę na prawo. W tym śnie ta przestrzeń była dużo większa niż w rzeczywistości. Chatka była wysoka pokryta z zewnątrz deskami pomalowanymi na zielono. Miała duże zadaszone podwórze przed wejściem skąd wchodziło się do pokoju dość obszernego z klepiskiem a z tego pokoju było przejście do drugiego podobnego - z niego wyjście na tył chatki gdzie było ogromne zadaszone podwórze. Dalej za polami widać było jakieś dwa grube kominy - wieżę z kamienia w trakcie budowy i jakiś dom.

Oglądałem tą chatkę i bardzo mi się podobała mimo iż masa rzeczy było tam do poprawy, trzeba było zrobić podłogi, ścianka na której opierał się dach podwórza z przodu nosiła ślady pożaru - drewno było zwęglone i ogólnie widać było, że większość rzeczy trzeba będzie popoprawiać. Mimo to bardzo ucieszyłem się z "nowej" chatki bo miała swój klimat i stała na uboczu przez co nikt tam nie miał po drodze i czułem, że mogę tam mieć spokój. Byłem zadowolony, że nawet żaden sąsiad nie będzie tam zachodził więc będę mógł sobie tam siedzieć w spokoju, medytować wypoczywać poza tym pomyślałem, że będę sobie mógł tam wszystko robić jak zechcę bo nawet Wojtek tam nie zajrzy a przy tym widziałem tam wiele możliwości.
 
Oglądałem sobie chatkę snując plany co tam zrobię i jak się urządzę wpadłem nawet na genialny pomysł, że zrobię sobie podłogę z wypalanej gliny:-) Przez jakiś czas tak sobie chodziłem i wszystkim się zachwycałem aż obszedłem chatkę od tył. Tu ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem mały cmentarzyk a obok niego tylne wejście do chatki. Pomyślałem, że cmentarzyk przy domku może się źle kojarzyć, ale jakoś przeboleję.
 
Wszedłem tam i znalazłem się w starym całym pokrytym pajęczynami,  zakurzonym kościółku. Niezbyt mi się to spodobało bo nawet stary kościół w swojej chatce to kłopot bo zawsze ktoś tam może coś do tego mieć i z wszelkimi przebudowami kłopot a przecież w kościele nie będę mieszkał. Przynajmniej wyjaśniło mi to dlaczego ściany w tej chatce są takie wysokie.
 
Przedarłem się przez te paskudne pajęczyny i kurz na drugą stronę kościoła do kolejnych drzwi i za nimi znalazłem jeszcze kilka pokoików. Były w niezłym stanie podłoga z parkietu w całkiem dobrym stanie – pomyślałem: „może być”.
 
Wyszedłem z drugiej strony na podwórze. Był tam mój brat i siostra siedzieli na płotku patrząc na moją "nową" chatkę bez specjalnego entuzjazmu. Zacząłem im coś opowiadać pokazywać piękne obejście kiedy zauważyłem, że z wieży na rogu chatki nad tym nadpalonym dymi się. Przy okazji kapnąłem się, że jest tam stara dzwonnica.
 
Powiedziałem bratu, żeby zadzwonił po straż. Cos tam marudził ale chyba zadzwonił. Jak oglądałem co się dzieje wpadłem na pomysł aby wziąć gaśnice samochodową i się tam wdrapać od tył. Obszedłem dom a tam strażacy już skończyli gasić. Z ulgą wróciłem na podwórko od wejścia. Wysmarowałem się sadzą z wodą przy gaszeniu .
 
Wszedłem do środka zobaczyć czy tam wszystko w porządku i zobaczyłem, że ktoś wnosi tam pudła z jakimś badziewem. Powiedziałem gościowi, że nie chcę tych pudeł a on mi odpowiedział, że i tak je tam da bo umowa jeszcze nie spisana i wcale nie muszą mi sprzedać tej chatki jak się będę stawiał. Wyszedłem na podwórze i zobaczyłem, że ktoś prowizorycznie naprawia dach nad kościołem. Zacząłem mieć wątpliwości czy aby na pewno chcę tej chatki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 18-07-2018, 17:46
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 18-07-2018, 22:17
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Freskum - 18-07-2018, 22:59
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 19-07-2018, 21:48
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Skipper - 20-07-2018, 10:08
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 20-07-2018, 13:23
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 21-07-2018, 10:31
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 23-07-2018, 10:28
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Rebeliusz - 23-07-2018, 10:49
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 23-07-2018, 14:59
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez incestus - 23-07-2018, 11:40
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 23-07-2018, 15:20
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Skipper - 23-07-2018, 17:55
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Nalewa - 23-07-2018, 21:52
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 23-07-2018, 21:57
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 13-08-2018, 07:46
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 30-08-2018, 21:24
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 31-08-2018, 07:41
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 01-09-2018, 13:54
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 17-10-2018, 13:07
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 25-10-2018, 10:50
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 25-10-2018, 10:58
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 02-12-2018, 13:06
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Isabela - 02-12-2018, 14:09
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 03-12-2018, 10:08
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 08-12-2018, 12:39
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 18-12-2018, 17:34
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 29-12-2018, 12:15
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 06-01-2019, 10:09
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 09-01-2019, 18:17
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez incestus - 09-01-2019, 21:57
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 10-01-2019, 09:49
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Isabela - 10-01-2019, 21:27
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 27-01-2019, 11:12
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 05-02-2019, 11:34
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 21-02-2019, 14:34
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez incestus - 21-02-2019, 19:16
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 21-02-2019, 21:11
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez incestus - 22-02-2019, 16:26
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 25-02-2019, 11:42
RE: Mapa Snu Onejromanty - przez Onejronauta - 27-02-2019, 10:45

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziennik snów Onejromanty Onejronauta 148 36,354 18-03-2019, 17:21
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1