Dźwięki z realnego otoczenia w LD / Paraliż
#11
(21-01-2019, 21:21 )Triad napisał(a): Jeżeli teoria pobudek w nocy z fazy REM i krótkiego czasu czuwania jest prawidłowa, to po takim przebudzeniu i prędkim powrotu do snu nie przerywamy fazy REM, z racji czego autor wątku tak łatwo i często osiąga paraliż. Dopóki autor się nie wypowie nie dowiemy się dokładnie jaki rodzaj paraliżu występuje, ale przynajmniej w moim przypadku przyspieszona akcja serca (a co za tym idzie oddech), którą również opisuje autor, zwiastuje nadejście paraliżu wraz ze snem (mam z zasady krótkie paraliże, więc nie mogę okreslić o które chodzi). Myślę, że gdy autor, który jak sam zaznaczył jest początkującym onejromantą zainteresuje się całym tematem klarownego snu i poszerzy swoją wiedzę, będziemy w stanie lepiej się zrozumieć.

Nie wiem i nie przypuszczam że moje wypowiedzi są w 100% poprawne, bo w temacie siedzę zaledwie od wakacji, ale wiedzę o LD można poszerzać zarówno czytając wątki i praktykując świadomy sen, jak i próbując zestawić swoją wiedzę z wiedzą bardziej ode mnie doświadczonych.

A więc wyjaśnię na czym polegają moje paraliże. Generalnie trwa to od wielu lat, z różną częstotliwością. Czasem zdarzają się częściej a czasem rzadziej nie mniej jednak dotyka mnie to co jakiś czas i do niedawna traktowałem to jak jakiś problem i uczyłem się z tym walczyć. Przez ten cały czas znalazłem nawet sposób jak wybudzać się z takiego paraliżu (z całej siły próbuję otworzyć oczy i po kilku sekundach to pomaga - wybudzam się tzn. odzyskuję możliwość ruchu bo przecież świadomy jestem przez cały paraliż tylko nie mogę się ruszyć). Teraz jednak wiem że paraliże mogą mi pomóc w osiągnięciu LD a więc mogą one być dla mnie plusem a nie jak do tej pory myślałem problemem.

Większość paraliżów wygląda tak: gdy przebudzę się w nocy i próbuję od razu znowu zasnąć to wtedy pojawia się paraliż, nawet gdy się wybudzę podczas niego (poprzez próbę otwarcia oczu) i próbuję znowu zasnąć paraliż się powtarza. I tak w kółko. Żeby paraliż minął, pomaga jedynie to, jak na parę minut wstanę z łóżka, przebudzę się bardziej np. idąc do toalety czy zajmując się czymkolwiek przez kilka minut - wtedy mogę ponownie iść spać już bez paraliżu. Jeśli jednak nie wstanę, nie przebudzę się "mocniej" tylko od razu próbuję zasnąć po pobudce to wtedy pojawia się paraliż. Oczywiście paraliżu nie mam za każdym jednym razem gdy się budzę w nocy ale zdarza się stosunkowo często biorąc pod uwagę innych ludzi. Często też mam paraliż przy wybudzaniu, tzn. nagle się budzę rano, ale jeszcze przez chwilę moje ciało jest sparaliżowane, wtedy również pomaga trik z otwieraniem oczu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
RE: Dźwięki z realnego otoczenia w LD / Paraliż - przez szafran - 22-01-2019, 10:00

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zapamiętywanie Otoczenia Nocny Harry 0 472 08-08-2020, 14:02
Ostatni post: Nocny Harry

Skocz do:

UA-88656808-1