Książki
Też :lol: chociaż w "Zwodniczy Punkt" niema religio ile się nie myle ;]
Chodziło mi raczej o sam scenariusz typu ktoś kto był przyjacielem potem staje się wrogiem, myślał ze jest bardzo blisko rozwiązania zagadki a tu zwrot akcji itp. :D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Ja się na temat Browna za dużo nie wypowiem, bo czytałam chyba tylko dwie książki. Teraz trzecia. :P
nothing is everything
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Hmm.. Ja kocham kryminały. ! Niestety moja mama zwsze zauważy, że jej książki podbieram.*-*.
A lubię też książki pisane jako pamiętnik. :)
Czasami przeczytam też jakąś historyczną. Np,na prawdę uwielbiam 'Krzyżaków'.
Chyba jedyna ciekawa lektura jaką dotąd przeczytałam.xD
' I oszukuję siebie co dnia, że to co jest, będzie żyć wiecznie.
Wiem, że nie jest tak... '

__________________
GG: 8065244.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Nie no Iza.. Podziwiam :D Ja nie doczytałam... skończyłam na początku drugiego tomu :D
nothing is everything
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Ja równiez uważam (wbrew powrzechnym opiniom), że "Krzyżacy" to bardzo ciekawa lektura. Ja zaczęłam czytac trzy dni przed testem i zdazyłam przeczytac pierwszy tom i pół drugiego. A potem, po tescie, doczytałam drugi do końca xDD Ale co do tego, ze jedyna ciekawa lektura to sie nie zgodzę...No przecież Chłopcy z Placu Brroni!!! :D
"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
No i znów Ci chłopcy a ja nie wiem o co chodzi :D A czytał ktoś Lot nad kukułczym gniazdem? To jedna z moich tegorocznych lektur.. :P
nothing is everything
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Wy nie macie co robić, tylko książki czytać? :mrgreen:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Ja oglądałem film "Lot na kukułczym gniazdem". Całkiem fajny. Co do książek - chłopcy z placu broni powinien przeczytać każdy :D

Jak tam Kinga książki Paola? Czytasz jakąś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Buzek, Buzek... :D Książki są świetne w każdym calu :P Zawsze ubolewam nad jednym faktem. Dlaczego nie zapamiętuję podręczników tak samo jak książek?? :P Zycie wtedy, byłoby piękniejsze...
nothing is everything
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Ja mam 3 książkowe propozycje ;). Oto pierwsza z nich:

Diuna ? powieść science fiction napisana przez Franka Herberta, uhonorowana nagrodą Nebula w 1965 i nagrodą Hugo w 1966. Powieść odniosła olbrzymi sukces komercyjny, sprzedano ją na całym świecie w ponad 20 milionach egzemplarzy. Diuna to również początek sagi zatytułowanej Kroniki Diuny, uważanej przez wielu fanów za największe osiągnięcie literatury science fiction wszech czasów.

Akcja powieści dzieje się w fantastycznym świecie przyszłości (patrz: Uniwersum Diuny). Najważniejsza planeta w tym wszechświecie to Arrakis (Diuna), jedyna, na której znajdują się złoża melanżu ? substancji umożliwiającej jasnowidzenie niezbędne do uniknięcia niebezpieczeństw ponadwymiarowych podróży kosmicznych. Powstawanie melanżu związane jest z cyklem rozwojowym czerwi pustyni ? olbrzymich robaczych stworów, żyjących w piaskach Arrakis. Diuna zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów. Na planetę przybywają książę Leto Atryda, jego konkubina lady Jessika, syn Paul oraz ich armia. Wkrótce po przybyciu Atrydów, ród Harkonnenów wspomagany przez oddziały imperialne dokonuje przewrotu.

(wikipedia.pl)




Blade runner/ Do androids dream about electric sheep (Łowca Androidów / Czy androidy marzą o elektrycznych owcach) autor: Philip K .Dick

Przełom wieku XX i XXI. Na wyniszczonej Ziemi pozostały tylko niedobitki populacji ludzkiej. Żywe zwierzę jest cenne niby dzieło sztuki. Policjant Rick Deckart dostaje zadanie zlikwidowania grupy zbuntowanych androidów typu Nexux-6. Ich moduły mózgowe mają dwa tryliony składowych i są w stanie dokonać wyboru spośród dziesięciu milionów możliwości działania. Ale najważniejsze to, że roboty mają również wolę życia i przetrwania...

Dicka prześladowały przez całe życie dwa pytania: "Co to jest rzeczywistość?" oraz"Co znaczy być prawdziwym człowiekiem?". Czy Deckart może być replikantem ?



Ostatnia propozycja w nieco innym klimacie a mianowicie powieść grozy. H.P Lovecraft i jedno z jego opowiadań "widmo nad Innsmouth".

Całe opowiadanie jest do przeczytania tutaj : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mrooczlandia.com/biblioteka/index2.php?pozycja=hpl_wni1">http://www.mrooczlandia.com/biblioteka/ ... a=hpl_wni1</a><!-- m -->

Niesamowity klimat, atmosfera paranoi i osamotnienia, zaskakujące zwroty akcji , przemyślenia bohatera i napięcie powodują że opowiadanie czyta się jednym tchem. Polecam
Chwila trwa sekundę. Legenda trwa wiecznie...


Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciekawe i godne polecenia książki o LD i OOBE Mały Książę 6 7,559 16-09-2021, 12:34
Ostatni post: DjBon

Skocz do:

UA-88656808-1