sny erotyczne
#1
Jak pozbyć się / uniknąć snów związanych z erotyzmem i wszelkich tego typu podobnych sprawach, cały czas mi się to śni ... nawet nagość i inne sprawy, które tego dotyczą,ale nie będę o tym pisać raczej dalej...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
1. Rozładowanie napięcia seksualnego na jawie. Wstrzymując się od seksu i masturbacji zauważyłem, że doznawałem więcej erotycznych snów. Działo się tak m.in. dlatego, że moje narządy płciowe stały się bardziej wrażliwe na dotyk. Układając się do spania nie trudno ocierać się miejscami intymnymi o łóżko czy kołdrę co ze względu na zwiększoną czułość wywoływało lekkie podniecenie. Potem przenosi się to do snu i robi się sen erotyczny. Aby temu zapobiec wystarczy podrażnić narządy płciowe co zmniejszy wrażliwość na dotyk. Ewentualnie postarać się nie spać na brzuchu co ograniczy tarcie w okolicach intymnych, bo ta pozycja częściej wywołuje sny erotyczne. Były nawet o tym badania.

2. Ograniczenie treści erotycznych na jawie. Im mniej pożywki dla snów tym mniejsza szansa, że takie motywy wystąpią. To samo dotyczy się myśli. Jeśli w głowie przejawia się seks, nagość czy imaginacja własnego podniecenia to działa to niczym inkubacja snów.

3. Oczyszczenie z wrażeń dnia. To jest ćwiczenie, które ma przygotować do snu. Przerób w nim treści erotyczne z dnia oraz z poprzednich snów. 
Cytat z Kursu LD Dragona:
Jeśli chodzi o ćwiczenie oczyszczające z wrażeń dnia, to najlepiej od niego zaczynać wieczorną relaksację przedsenną. W trakcie dnia wydarza się wiele sytuacji w czasie których stresujemy się, doświadczamy nieprzyjemnych odczuć i stwarzamy napięcia, które w pewnym zakresie pozostają w nas. Kiedy odtwarzamy w wyobraźni zdarzenia z dnia, scena za sceną zwracając uwagę na emocje związane z danymi sytuacjami uświadamiamy sobie to i możemy spróbować świadomie się zrelaksować, uwolnić od tych napięć patrząc na nie jak na sen, dystansując się do nich. Kiedy to zrobimy zrelaksujemy się.

Wykonując to ćwiczenie stajemy się też bardziej świadomi tego co się z nami dzieje, porządkujemy nasze wspomnienia zwracając na nie uwagę co samo w sobie również wpływa na poprawę pamiętania i świadomości snów. Uczymy się też dystansować do napięć przygotowując się do kolejnych ćwiczeń. Z tego i wielu innych powodów jest to bardzo korzystne dla nas ćwiczenie.

4. Medytacja. Tu można obrać dwie ścieżki. Jedna to zwiększenie świadomości podczas snu, a druga zwiększenie kontroli swoich instynktów seksualnych. Jeśli zaczniesz wykonywać medytacje na świadomość to twoje senne JA zacznie być trochę bardziej ogarnięte. Przypomni sobie, że nie chcesz takich snów, sugestia będzie miała większą siłę. Druga medytacja to gadając po "ezoterycznemu" ma na celu skupienie się na miejscach intymnych co spowoduje wyregulowanie się przepływającej energii. To z kolei zahamuje rozrodcze instynkty.

5. Psychologia. Można próbować się dokopać to źródła owych snów. Wymagałoby to opisania ich treści, emocji w nich zawartych oraz wydarzeń z życia, które poprzedzały wystąpienie tych snów. Jednak rozumiem, że jest to sprawa zbyt intymna, żeby opisywać ją publicznie na forum.
[ ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Dokładnie, rozładowanie napięcia seksualnego i ograniczanie treści erotycznych redukuje sny seksualne. 

Chyba, że twoje sny nie są seksualne, a nagość i motywy erotyczne już w trakcie snu wywołują tylko wstyd i poczucie winy. Takie sny mogą wynikać z anankastycznych postaw wobec seksualności i być konsekwencją natrętnych myśli z jawy. W takim wypadku radziłbym udać się do psychologa, bez obaw, bo tego rodzaju objawy nie świadczą w żadnym stopniu o zaburzeniach popędu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Cóż... Dziękuję za informację użytkowniku Kys na temat tego typu snów.
Będą mi pomocne w zwalczaniu tego typu rodzaju snu... 
Myślę, że może coś uda mi się pozbyć tych nieprzyjemnych snów... ( są one dla mnie bardzo męczące)
Mimo wszystko dzięki za informacje na ten temat. 

Oraz dziękuję adminstratorowi też za wypowiedź w tym temacie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Ogólnie sny erotyczne to bardzo nauralna sprawa w dorastającym i dorosłym wieku. Więcej nic mądrzejszego nie powiem bo wszystko zostało napisane.
 
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Sny bardzo często dotyczą tego co przeżywamy, o czym myślimy, co zobaczyliśmy, usłyszeliśmy. Czasami dotyczą jakichś nierozwiązanych problemów, które towarzyszą nam w życiu i których się obawiamy... Jeśli wspomniane wyżej "rozładowanie" emocji nie przynosi rezultatów i te sny są naprawdę intensywne i częste to może warto wybrać się do specjalisty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
(07-01-2022, 17:50 )pontwel89 napisał(a): Sny bardzo często dotyczą tego co przeżywamy, o czym myślimy, co zobaczyliśmy, usłyszeliśmy. Czasami dotyczą jakichś nierozwiązanych problemów, które towarzyszą nam w życiu i których się obawiamy... Jeśli wspomniane wyżej "rozładowanie" emocji nie przynosi rezultatów i te sny są naprawdę intensywne i częste to może warto wybrać się do specjalisty?

Nic dodać nic ująć, z każdym tego typu problemem, jeśli sobie sami nie radzimy, warto udać się do specjalisty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#8
(07-01-2022, 17:50 )pontwel89 napisał(a): Sny bardzo często dotyczą tego co przeżywamy, o czym myślimy, co zobaczyliśmy, usłyszeliśmy. Czasami dotyczą jakichś nierozwiązanych problemów, które towarzyszą nam w życiu i których się obawiamy... Jeśli wspomniane wyżej "rozładowanie" emocji nie przynosi rezultatów i te sny są naprawdę intensywne i częste to może warto wybrać się do specjalisty?

Mój chłopak (długo się nie przyznawał), miał podobny problem... z czasem tak narosła w nim frustracja, że mieliśmy już problemy oboje...łóżkowe...okazało się (dzięki pomocy psychologa), że tak bardzo bał się mnie zawieść, że aż o tym śnił
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#9
(18-08-2021, 18:08 )supreme napisał(a): Jak pozbyć się / uniknąć snów związanych z erotyzmem i wszelkich tego typu podobnych sprawach, cały czas mi się to śni ... nawet nagość i inne sprawy, które tego dotyczą,ale nie będę o tym pisać raczej dalej...


Jeśli budzi to Twoje obawy to oczywiście możesz spróbować walczyć z tym sam, ale zakładam, że to co mogłeś zrobić sam to już zrobiłeś. Najlepiej skorzystaj z pomocy psychologa. To nie boli, szkoda się męczyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#10
Nie wiem czy budzi to moje obawy, ale na sto procent przeszkadza mi to. 


Najlepszą odpowiedzią był post użytkownika 
Kys w tym temacie i najbardziej przydatną dla mnie. Także to najbardziej doceniam i było by pomocne. Dziękuję 
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1