WILD Problem
#1
Witam,
  Jestem początkujący z LD i postanowiłem wykorzystać technikę WILD + WBTB, po przebudzeniu się po ok.5 min zrobiłem kotwicę i starałem się utrzymać świadomość.
W momencie pojawienia się hipnagogów i takiego efektu jak by "wsysało"  mnie (?) strasznie się mój organizm zestresował mimo że w podświadomości wiedziałem że się nic złego nie dzieje przez to wszystko przepadło.
Jednak starałem się nie przerywać tego i jakoś nie wiem kiedy zasnąłem ale co ciekawe miałem jakieś przebłyski snu i bardzo dobrze go zapamiętałem, to chyba dobrze?

I moje kolejne pytanie czy to normalna reakcja stresu czy nie za bardzo ?

Pzdr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
tak, to normalne, organizm nie jest przyzwyczajony do eldeka, musi się oswoić z tym doznaniem
STOP promocji ideologii neuroróżnorodności
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Dużo razy trzeba próbować zanim się przyzwyczai?
Swoją drogą miałem dziś po hipnagogach jak by kształtujący się obraz snu, czy to znaczy że byłem już bardzo blisko uzyskania LD?
Strasznie też zauważyłem ciężko jest wszystko na raz ogarniać, pilnować by oczy się nie otworzyły a bardzo tego chciały, skupienie na oddechu i jeszcze wrażenie jak by wyginało wszystko co oczywiście jest pewnie tylko wytworem w mózgu i nic fizycznie się nie dzieje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
To bardzo ważne, żeby pilnować wyłącznie jednej rzeczy ( oddechu ), reszta powinna dziać się sama w związku z twoją sennością. Jak musisz się na nich skupiać, to znaczy, że jesteś zbyt rozbudzony, podniecony, itp. WILD to proces "wpadania" czy "wsysania" do snu, a nie rycia się do niego :)
Niemniej całościowe hipnagogi na podobieństwo snu to już całkiem blisko. Od tego momentu jeszcze trochę trzeba powildować, a najlepiej trzymać się na kotwicy jeszcze przez pewien okres trwania pełnoprawnego snu, zanim się ruszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#5
Jeśli chodzi o oddech to ja mam jak by kontrolować wdech i wydech czy pozwolić by organizm robił to za mnie? Bo jak pozwoliłem by organizm to robił za mnie (co i tak się dzieje jak zasypiam) ale przy stanie świadomości robi mi się wtedy strasznie niewygodnie bo nabiera dużo powietrza w płuca a jak sam to robię to rytmicznie po swojemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#6
Hehe sugerujesz, że pękniesz jak nie będziesz robił tego sam ? :)
Przecież cały dzień oddychasz bez udziału świadomości i jakoś nie masz wrażenia, że zbyt głęboko ;)
Wchodząc w sen, przy zamkniętych oczach, oddech samorzutnie staje się płytszy i rzadszy, tylko na początku co jakiś czas przerwany głębszym kompensacyjnym oddechem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#7
Miałem dziś coś takiego że w trakcie snu miałem wrażenie że jestem wstanie poruszać swoimi rękami we śnie ruchy były powolne, ale jak by obraz snu był całkowicie czarny. Oczywiście chwilę po tym jak dotarło do mnie że jakoś wpływam na sen organizm się zestresował i wszystko przepadło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PROBLEM Z WILD Devil 3 173 17-02-2024, 22:26
Ostatni post: Slavia
  Problem z WILD matrixpolska 4 405 28-08-2022, 21:25
Ostatni post: matrixpolska
  Problem z wykonaniem WILD’a ! Polek 1 1,566 30-10-2019, 17:48
Ostatni post: incestus
  Problem z wykonaniem WILD’a ! Polek 0 1,018 30-10-2019, 11:10
Ostatni post: Polek
  Problem z WILD Gunia 6 3,011 11-12-2016, 00:17
Ostatni post: Gunia

Skocz do:

UA-88656808-1