Czy są chetni do prostego bezwysiłkowego elsperymentu?
#21
Nie wiem czy to aż takie ważne, ale nie jestem w stanie powtarzać sobie do samego zaśnięcia, bo mogę tak do rana :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#22
(10-09-2018, 13:45 )incestus napisał(a): Nie wiem czy to aż takie ważne, ale nie jestem w stanie powtarzać sobie do samego zaśnięcia, bo mogę tak do rana :)

Myślę, że 10-15 minut sugestii spokojnie wystarczy, też uważam, że nie da się do samego zaśnięcia :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#23
Nie miałabym problemu z powtarzaniem, do zaśnięcia, tzn. to by pozwoliło na to, żeby się skupić tylko na tym (nie rozpraszać innymi myślami). Trochę jak mantra, która po iluś powtórzeniach traci znaczenie merytoryczne. Widzę w tym wartość relaksacyjną :D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#24
(10-09-2018, 13:45 )incestus napisał(a): Nie wiem czy to aż takie ważne, ale nie jestem w stanie powtarzać sobie do samego zaśnięcia, bo mogę tak do rana :)

Zrelaksuj się powtarzaj mechanicznie jak piosenkę relaksując się a jeśli nie potrafisz to jak się zmęczysz to zaśnij ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#25
Kiedyś przed snem (jak już leżałem w łóżku) powtarzałem "Modlitwę Duszy", aby uzyskać podwyższoną świadomość we śnie :) Teraz też tak czasem robię, ale już rzadko. Czasami, już na granicy snu, zatrzymywałem się gdzieś po środku, nawet nie zauważyłem, że przerwałem. Po chwili dalej walczyłem, aż wchodziłem w sen. Możecie i wy spróbować ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#26
A jeszcze taka uwaga czysto techniczna. Może zamiast „Kiedy będę śnił, pragnę pamiętać, że śnię” warto użyć „Kiedy śnię, wiem, że jestem we śnie". Wiem że to brzmi praktycznie tak samo, ale autosugestia działa lepiej, gdy używamy czasu teraźniejszego oraz gdy dopieramy dokładnie określone intencje (różnica między pragnę -> chęć, nie ma gwarancji spełnienia; a między wiem -> pewność, gwarancja powodzenia).

Chyba, że to też powtórny eksperyment i chcesz zbadać działanie takich, a nie innych słów :D
"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#27
Tu chodzi o MILD'a a więc, wywołania LD korzystając z pamięci "jeśli wydarzy się x to zrobię y" = "jeśli będę śnić, to będę pamiętać, że śnię", dlatego często w poradnikach jest napisane, aby ćwiczyć ten rodzaj pamięci z wykorzystaniem znaków snu, aby połączyć trening z korzyściami.
[ ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#28
Może "kiedy śnię, wiem, że śnię"? "Kiedy śnię, wiem, że to tylko sen"?
STOP promocji ideologii neuroróżnorodności
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#29
(10-09-2018, 21:41 )Kys napisał(a): Tu chodzi o MILD'a a więc, wywołania LD korzystając z pamięci "jeśli wydarzy się x to zrobię y" = "jeśli będę śnić, to będę pamiętać, że śnię", dlatego często w poradnikach jest napisane, aby ćwiczyć ten rodzaj pamięci z wykorzystaniem znaków snu, aby połączyć trening z korzyściami.


Ach, aczkolwiek z pierwszego posta nie wywnioskowałam, że chodzi konkretnie o MILDa :)
"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#30
Używamy sugestii: "„Kiedy będę śnił, pragnę pamiętać, że śnię” ponieważ taka jest w instrukcji MILD - sprawdzamy jak zadziała sama ta konkretna sugestia podawana na różne sposoby. Oczywiście potem możemy zrobić eksperymenty zmieniając brzmienie sugestii jak będą chętni, ale na razie trzymajmy się ściśle tego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1