Problem z zasnięciem
#1
Witam wszystkich formuowiczów :-)

Mam 28 lat i mój problem urodził się tydzień temu. W telegraficznym skrócie - nie mogę zasnąć. Kładę się do łóżka . Zamykam oczy, słyszę swój oddech - i w tym momencie dzieje się coś, co nigdy nie sprawiało mi problemu, albo tego nie zauważałem. Mianowicie po 1-3 minutach, kiedy czuję, że zasypiam naglę odzyskuje świadomość (wybudzam się z bardzo płytkiego snu?) wciągając w tytej samej chwili mały lub duży chałst powietrza. 
Taka sytuacja potarza się non stop. Od momentu kiedy się położę, do 8 rano. "Budzę się" co 7-15 min z zegarkiem w ręku, non stop w ten sam sposób - słyszę dźwięki z mojego nosa/gardła, potem jakby ułamek sekundy bezdech, następnie odzyskanie świadomości i pełne wybudzenie. Czasem zasnę na 20-30 min, ale graniczy to z cudem.

Zacząłem podejrzewać bezdech i kilkukrotnie udało mi się wyregulować oddychanie w nocy, jednak wtedy zauważyłem coś równie niepokojącego - mój sen jest bardzo płytki. Zasypiam na pograniczu wyłączenia świadomości. Udaje mi się tak pospać 20-30 min, nie dłużej, daje mi to pewien relaks, ale o ciągłym śnie przez kilka godzin mogę tylko pomarzyć...

Za dnia jestem rozdrażniony, niewyspany - zamykam oczy za kierownicą, na ławce, czy biorąc kąpiel. Zaczynam się źle czuć i nie mogę prawidłowo funkcjonować.

Dużo myślałem, nad tym, czy coś mnie strofuje, ale stresów raczej żadnych nie mam. Wszystko jest OK.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? 

Pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Tak działa niemal każda bezsenność, choć objawy bardziej przypominają tło organiczne niż psychiczne. Może przyczyna jest błaha i przejściowa, jak np inne warunki zasypiania, ale może to coś poważniejszego, jak ten bezdech. Proponuję pójść do POZ jak się będzie utrzymywało dłużej niż tydzień. Pamiętaj, żeby za bardzo się tym nie przejmować, bo dojdzie ci bezsenność z lęku przed bezsennością ( jest takie coś :) )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1