Odbiór czasu
#1
Mam pytanie, które nasunęło mi się po dzisiejszym LD. Czy to jest ogólną reguła, że po uzyskaniu świadomości odczuwa się upływ czasu podobnie jak na jawie? Bo wcześniej wszystko wydaje się kilkakrotnie przyspieszone, a jak pośrednio uzyskał świadomość, automatycznie zwalnia do "normalnego" tempa? Czy może to związane jest tylko z moimi oczekiwaniami i brakiem zdecydowania, kiedy nie mam na ten dzień planu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Przeżywanie czasu jest całkowicie sprzężone z jasnością świadomości. W pełnym LD tak samo jak na jawie sekunda przeżyta to sekunda realna. Kiedy w LD świadomość zaczyna upadać, z odbiorem czasu dzieje się to samo, co na jawie pod wpływem intoksykacji, zaburzeń świadomości - sekundy, całe minuty uciekają, przez co odbiera się wydarzenia jako szybsze i krótsze niż w rzeczywistości. W snach zwykłych z kolei, gdzie świadomość jest bardzo głęboko przymglona, mogą dodatkowo zaistnieć urojenia dotyczące czasu - często słyszy się, że ktoś czuł, jakby przeżył kilka dni we śnie. Dzieje się tak ponieważ sen potrafi wstawić gotowe zbitki informacji do pamięci dotyczące jakiegoś długiego okresu z przeszłości, bez realnego przeżywania takiego okresu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zatrzymywanie czasu wewnątrz LD. Jaroxd00 5 3,865 20-09-2016, 19:21
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1