i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Próba LD - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Świadome śnienie - LD (https://i-sen.pl/Forum-Swiadome-snienie-LD--9)
+--- Dział: Pytania i problemy (https://i-sen.pl/Forum-Pytania-i-problemy--15)
+--- Wątek: Próba LD (/Temat-Proba-LD--927)



Próba LD - niewyspany - 10-06-2012

Szanuje wasz czas więc napisze to krótko...

Stosuje WBTB i we śnie licze na przebłysk co do TR''a i uzyskania LD,aczkolwiek ta sztuka udała mi się 2 na 16/19~ snów <foch>
Wykonuję 11 dni regularne TR''y za dnia (nie na odpieprz) i jak widać prawie zawsze nie przypominam sobie o TR kiedy śpię.
Tylko mnie porywa niekiedy bezsensowna akcja snu.
Czy dalsze robienie Tr'ów za dnia może mi dać w przyszłości "ogarnięcie się"
i zwiększyć ilość LD''ków ?


RE: Próba LD - Piotreq - 11-06-2012

Tak, rob jak najwiecej TRow. Powiedz ile razy dziennie je robisz. Przeczytaj wszystkie swoje sny(jesli prowadzisz dziennik snow, a jesli nie to go zaloz) i zastanow sie czy w snach czesto powtarza sie jakis przedmiot, osoba, motyw senny. Jesli takie cos jest to rob TR zawsze kiedy zobaczysz to na jawie.
Co do wbtb to moze sprobuj innych godzin. I pytanie jak robisz te wbtb? Budzisz sie, robisz TR, a moze po obudzeniu rozbudzasz sie np. 30min i robisz WILDa? Zawsze mozesz sprobowac inaczej zrobic to wbtb.
A tak poza tym, to na poczatku na te 16 snow 2 LD to jest dobry wyczyn :) sa tacy ktorzy na pierwsze LD czekaja miesiacami. Jeszcze chcialbym wiedziec ile zapamietujesz snow jednej nocy?


RE: Próba LD - incestus - 11-06-2012

Ponadto polacz robienie TRow na jawie z jakas czesto powtarzana czynnoscia - np przy zmianie lokacji, wyjrzeniu przez okno, dotknieciu klamki, pomysleniu o seksie , tym bardziej jak ktoras z tych rzeczy czesto powtarza sie w snach ;)

Jezeli w wyniku proby Wilda w koncu zasypiasz, to zawsze po Wbtb warto go sprobowac, to ogromnie zwieksza szanse na przypomnienie sopbie o TRze juz podczas snu.

Po pierwszysz LDkach ich czestotliwosc nakreca sie sama, tak ze potem ani TRow ani nic nie trzeba stosowac :)


RE: Próba LD - niewyspany - 11-06-2012

(11-06-2012, 14:58 )Piotreq183 napisał(a): Tak, rob jak najwiecej TRow. Powiedz ile razy dziennie je robisz. Przeczytaj wszystkie swoje sny(jesli prowadzisz dziennik snow, a jesli nie to go zaloz) i zastanow sie czy w snach czesto powtarza sie jakis przedmiot, osoba, motyw senny. Jesli takie cos jest to rob TR zawsze kiedy zobaczysz to na jawie.
Co do wbtb to moze sprobuj innych godzin. I pytanie jak robisz te wbtb? Budzisz sie, robisz TR, a moze po obudzeniu rozbudzasz sie np. 30min i robisz WILDa? Zawsze mozesz sprobowac inaczej zrobic to wbtb.
A tak poza tym, to na poczatku na te 16 snow 2 LD to jest dobry wyczyn :) sa tacy ktorzy na pierwsze LD czekaja miesiacami. Jeszcze chcialbym wiedziec ile zapamietujesz snow jednej nocy?

Padło dużo pytań i oczywiście na je odpisze:

Ostatnio każdy mój sen od poprzedniego różni się praktycznie WSZYSTKIM ,więc nie ma szans na powtarzalny motyw.

TR''ów za dnia bywa może około 12 ,tych z rozkminą dlaczego i w jakim celu. A szczerze dziennik to nie wiem po co mi.

WBTB po 5-6h spania kładąc się spowrotem po około 10 min z rozkminianiem poprzedniego snu (bywa że rozpamiętuje 5 ''mini'' snów jednego ranka)

WILD odpada po tym jak udało mi się 2x do halunów i jednorazowe otwarcie oczów(tak mój błąd) psuło cały proces.

Po ostatnich 6 snach nie miałem sił na więcej ,więc to chyba górna granica.

(11-06-2012, 15:51 )incestus napisał(a): Ponadto polacz robienie TRow na jawie z jakas czesto powtarzana czynnoscia - np przy zmianie lokacji, wyjrzeniu przez okno, dotknieciu klamki, pomysleniu o seksie , tym bardziej jak ktoras z tych rzeczy czesto powtarza sie w snach ;)

Jezeli w wyniku proby Wilda w koncu zasypiasz, to zawsze po Wbtb warto go sprobowac, to ogromnie zwieksza szanse na przypomnienie sopbie o TRze juz podczas snu.

Po pierwszysz LDkach ich czestotliwosc nakreca sie sama, tak ze potem ani TRow ani nic nie trzeba stosowac :)

Zdarzało się że po nieudanych próbach WILDA zasypiałem i to bywały bardzo głupie sny/ robienie we śnie próby WILDa , ze 1% szansa na ''ocknienie'' i zrobienie TR'a.

Twoje ostatnie zdanie napawa mnie optymizmem:) musze dążyc do tego zwłaszcza po dzisiejszym może i krótkim ale TRZECIM ldku :D


RE: Próba LD - incestus - 11-06-2012

"zdarzało się że po nieudanych próbach WILDA zasypiałem i to bywały bardzo głupie sny/ robienie we śnie próby WILDa , ze 1% szansa na ''ocknienie'' i zrobienie TR'a.""

Oto najczestszy moj motyw odzyskiwania swiadomosci we snie - we snie robie Wilda. Zamkniete oczy i brak czucia, jedynie oddech. Jest tylko jedna roznica miedzy realnym Wildem i prawdziwym Wildem. Jak jestes juz we snie bedziesz odczuwal wibracje WYRAZNIE - zwracaj uwaga jak podczas wdechu unosisz sie, a podczas wydechu opadasz. Kiedy bedzie to bardzo mocne, porusz leciutko reka, poprowadz ja do nosa i zrob TR - bedzie pozytywny. Mimo zamknietych oczu zacznie pojawiac sie obraz.
W wiekszosci moich LD nie moge rozeznac czy zrobilem Wilda w realu czy juz podczas snu - efekt jest identyczne - pelnoprawne LD


RE: Próba LD - Piotreq - 11-06-2012

Padlo tyle pytan zeby mozna bylo jak najlepiej Ci pomoc.
Prawie nie ma mozliwosci zeby KAZDY sen roznil sie prawie WSZYSTKIM od reszty. Zaloz na forum notatnik, opisuj wszystkie sny, a gwarantuje ze otrzymasz pomoc w znalezieniu czegos co jest podobne w wielu snach. Tylko sny musisz opisywac z wszystkimi szczegolami, uczuciami itp.
12 TR dziennie to zdecydowanie zamalo... W ciagu godziny powinienes robic okolo 10, a nie 12 dziennie(wcale nie przesadzam) :) jesli zapominasz o TR, mozesz napisac sobie na dloni jakies litery ktore Ci sie z tym kojarza np. TR, LD, S. Co do dziennika snow to z wlasnego doswiadczenia wiem ze to podstawa. W pewnym momecie mialem co tydzien 1-3 LD. Na 2 tygodnie przestalem prowadzic dziennik snow, zadnego LD nie bylo. Po okolo 4 dnia od ponownego rozpoczecia zapisywania snow udalo mi sie uswiadomic. Mozesz cala sytuacje w moim notatniku na forum zobaczyc :)
Sprobuj np. Obudzic sie w nocy po 3 godzinach ustawic budzik aby obudzil Cie za jakies 30-40 min(nawet gdybys mial LD to zapewne nie bedzie tyle trwalo i nie przerwiesz go), i odrazu zasypiasz, z mysla ze snisz. Rob tak aby od obudzenia do zasniecia minelo jak najmniej czasu. Jesli obudzisz sie przed budzikiem to i tak przestaw zeby obudzil za nastepne 30-40 min. Mozesz rowniez obudzic sie po 5-6h, wstac na 30-60 min, (to zalezy czy masz jakies klopoty ze snem, czy jestes wyspany itp. Sam musisz dobrac odpowiedni czas), i zrobic WILDa, poniewaz nie rozumiem czemu on odpada. Jesli doszedles do tych jak to nazywasz "halunow" [sa to hipnagogi, moga to byc zarowno jakies halucynacje, dzwieki, jak uczucie ze np. Ktos stoi w pokoju(to ostatnie moze byc oznaka zblizajacego sie paralizu sennego)]. Od nich droga do LD moze byc naprawde krotka (chociaz nie musi :P ). Z otwieraniem oczu rowniez mialem problem, ale go rozwiazalem. Wystarczy ukladajac sie do WILDa polozyc tak aby rece byly przycisniete do oczu. Oczywiscie nie za mocno, i najlepiej przez koc czy koldre bo inaczej bola oczy. :)
Moze u Ciebie jest inaczej ale u mnie te wszytkie sny w ktorych tresci spie lub robie WILDa wydaja sie dobra "podstawa" do uswiadomienia sie.

Hehe, incestus mnie wyprzedzil, ale tak to jest jak je sie kolac, robi prace domowa i pisze z telefonu xD


RE: Próba LD - niewyspany - 11-06-2012

(11-06-2012, 21:31 )incestus napisał(a): "zdarzało się że po nieudanych próbach WILDA zasypiałem i to bywały bardzo głupie sny/ robienie we śnie próby WILDa , ze 1% szansa na ''ocknienie'' i zrobienie TR'a.""

Oto najczestszy moj motyw odzyskiwania swiadomosci we snie - we snie robie Wilda. Zamkniete oczy i brak czucia, jedynie oddech. Jest tylko jedna roznica miedzy realnym Wildem i prawdziwym Wildem. Jak jestes juz we snie bedziesz odczuwal wibracje WYRAZNIE - zwracaj uwaga jak podczas wdechu unosisz sie, a podczas wydechu opadasz. Kiedy bedzie to bardzo mocne, porusz leciutko reka, poprowadz ja do nosa i zrob TR - bedzie pozytywny. Mimo zamknietych oczu zacznie pojawiac sie obraz.
W wiekszosci moich LD nie moge rozeznac czy zrobilem Wilda w realu czy juz podczas snu - efekt jest identyczne - pelnoprawne LD

Cholera ,myślałem nad tym co napisałeś i ja nigdy nie robiłem głębokich wdechów/ wydechów przy WILD.

A motyw z ręką muszę wcześniej robić w rzeczywistości żeby się ''przyjął'' podczas snu i dał pozytywny TR ?

(11-06-2012, 21:50 )Piotreq183 napisał(a): Padlo tyle pytan zeby mozna bylo jak najlepiej Ci pomoc.
Prawie nie ma mozliwosci zeby KAZDY sen roznil sie prawie WSZYSTKIM od reszty. Zaloz na forum notatnik, opisuj wszystkie sny, a gwarantuje ze otrzymasz pomoc w znalezieniu czegos co jest podobne w wielu snach. Tylko sny musisz opisywac z wszystkimi szczegolami, uczuciami itp.
12 TR dziennie to zdecydowanie zamalo... W ciagu godziny powinienes robic okolo 10, a nie 12 dziennie(wcale nie przesadzam) :) jesli zapominasz o TR, mozesz napisac sobie na dloni jakies litery ktore Ci sie z tym kojarza np. TR, LD, S. Co do dziennika snow to z wlasnego doswiadczenia wiem ze to podstawa. W pewnym momecie mialem co tydzien 1-3 LD. Na 2 tygodnie przestalem prowadzic dziennik snow, zadnego LD nie bylo. Po okolo 4 dnia od ponownego rozpoczecia zapisywania snow udalo mi sie uswiadomic. Mozesz cala sytuacje w moim notatniku na forum zobaczyc :)
Sprobuj np. Obudzic sie w nocy po 3 godzinach ustawic budzik aby obudzil Cie za jakies 30-40 min(nawet gdybys mial LD to zapewne nie bedzie tyle trwalo i nie przerwiesz go), i odrazu zasypiasz, z mysla ze snisz. Rob tak aby od obudzenia do zasniecia minelo jak najmniej czasu. Jesli obudzisz sie przed budzikiem to i tak przestaw zeby obudzil za nastepne 30-40 min. Mozesz rowniez obudzic sie po 5-6h, wstac na 30-60 min, (to zalezy czy masz jakies klopoty ze snem, czy jestes wyspany itp. Sam musisz dobrac odpowiedni czas), i zrobic WILDa, poniewaz nie rozumiem czemu on odpada. Jesli doszedles do tych jak to nazywasz "halunow" [sa to hipnagogi, moga to byc zarowno jakies halucynacje, dzwieki, jak uczucie ze np. Ktos stoi w pokoju(to ostatnie moze byc oznaka zblizajacego sie paralizu sennego)]. Od nich droga do LD moze byc naprawde krotka (chociaz nie musi :P ). Z otwieraniem oczu rowniez mialem problem, ale go rozwiazalem. Wystarczy ukladajac sie do WILDa polozyc tak aby rece byly przycisniete do oczu. Oczywiscie nie za mocno, i najlepiej przez koc czy koldre bo inaczej bola oczy. :)
Moze u Ciebie jest inaczej ale u mnie te wszytkie sny w ktorych tresci spie lub robie WILDa wydaja sie dobra "podstawa" do uswiadomienia sie.

Hehe, incestus mnie wyprzedzil, ale tak to jest jak je sie kolac, robi prace domowa i pisze z telefonu xD

To co napisałeś na pewno mi się przyda ,więc Dzięki.

Rozpisałeś się tak więc aż tak głupio krótko tobie odpisać :D dodam że na pewno spóbuje na sobie co napisałeś.


RE: Próba LD - incestus - 12-06-2012

A mi chodzilo generalnie o to, ze jak snisz o robieniu Wilda, to nie jestes w stanie, jak w innych snach, dowiedziec sie czy snisz poniewaz wiadomo, ze nie robimy przerwy na TR podczas Wilda. Dlatego zeby sprawdzic czy to sen zamiast TRa z nosem probujemy kontrolowac sen jedynym co mamy - oddechem. Jak sie okaze ze czujemy jakies dziwne sensacje przy wdechu i wydechu to bardzo mozliwe, ze to sen. W tym przypadku robimy OSTROZNY TR z nosem tak jak opisalem, tylko tym sie rozni od zwyklego TRa z nosem.

Czyli Wildujac skupiaj sie na oddechu, wtedy nawet jak przysni ci sie Wild to bedziesz w stanie sie uswiadomic. A Wild sni sie bardzo czesto ;)

Edit: Bardzo szybko okazalo sie, ze myle sie ze sprawa, jakoby kazdy Wild, niezaleznie czy prawdziwy czy we snie, dawal pelnoprawne LD. Dzisiejszy sen udowodnil mi, ze jak sie zrobi Wilda w tresci glebokiego snu, to nawet TR z nosem nie pomoze w uzyskaniu pelnej swiadomosci, bo pamiec jest zafalszowana. Tym bardziej jest to motyw, dla ktorego nalezy jakos zrobic innego TRa ZANIM sie wejdzie z Wilda.


RE: Próba LD - niewyspany - 03-07-2012

1 lipca udało sie LD z WILDA :)


RE: Próba LD - incestus - 04-07-2012

Gratsy ;)