i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Niech mi ktoś pomoże ! - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Pozostałe (https://i-sen.pl/Forum-Pozostale--12)
+--- Dział: Archiwum (https://i-sen.pl/Forum-Archiwum--34)
+--- Wątek: Niech mi ktoś pomoże ! (/Temat-Niech-mi-ktos-pomoze--849)

Strony: 1 2


Niech mi ktoś pomoże ! - gosia11073 - 23-02-2012

Od trzech miesięcy próbuję osiągnąć LD, wykorzystałam wszystkie techniki, korzystałam z najróżniejszych autosugestii i nic! Mało tego - im bardziej chcę zapamiętać swoje sny, tym mniej je pamiętam. Nie robię tych afirmacji w czasie przyszłym, tylko teraźniejszym, też nie pomaga. Co dziesięć minut robię TR i wciąż mi to nie weszło w nawyk, nie wykonuję tego odruchowo. Może jestem jakimś specjalnym przypadkiem?


RE: Niech mi ktoś pomoże ! - incestus - 23-02-2012

Typowym przypadkiem :)
Mam nadzieje ze nie korzystalas z najrozniejszych technik w sensie tylko odmian Wilda. Te sa zarezerwowane dla predysponowanych.
Podejrzewam ze sie antyafirmujesz. Afirmacja ma polegac na tym, ze wbijasz sobie do glowy wiedze, a nie zyczenie. Musisz to zrobic tak, zebys uwierzyla ze to faktycznie bezblednie dziala i na pewno bedziesz miec LD. Oczywiscie nielatwo jest to zrobic samemu, ale jezeli wypowiadajac afirmacje myslisz sobie " niech to w koncu chociaz raz zadziala " i obawiasz sie ze nie zapamietasz snu to przynosi to odwrotny efekt. Gorliwym onejronautom ten blad przychodzi latwo, lepsze efekty maja ludzie skoncentrowani na swoich snach zwyklych, niz ci, ktorzy chca miec LD jak najszybciej.
TRy nalezy wykonywac pod jakies skojarzenie, na pewno o tym na forum gdzies pisze - robisz TR jak kaszlniesz, zmienisz pomieszczenie, pomyslisz o seksie itd.
Poza tym zaloze sie, ze antyafirmujesz sie przez reszte dnia, myslac ze chcialabys miec LD - wtedy podprogowo sugerujesz sie w czasie przyszlym. W ciagu dnia wyobrazaj sobie, ze wlasnie snisz w tym momencie!


RE: Niech mi ktoś pomoże ! - Slavia - 24-02-2012

Kolega incestus ma rację. Jeśli miałbym promować oneironautykę, to promowałbym ją hasłem "skup się na zwykłych snach, a nie na osiągnięciu LD". Niekorzystne są działania "na chama". Robisz TRy co 10 minut -dobrze, rób dalej, najlepiej ten z zatykaniem nosa, bo uniwersalny i skuteczny. Śpij w miarę możliwości jak najwięcej, do tego zapisuj sny -i tu moja recepta dla Ciebie -staraj się je każdego dnia analizować, interpretować. Ważne, by w twoim życiu codziennym znalazło się miejsce i czas dla snów. Odpuść sobie techniki a'la WILD, VILD itp. początkującym i ogólnie wszystkim polecam WBTB, który autentycznie cholernie pomaga.

Jak długo już prowadzisz ćwiczenia? Jednym mimo dyscypliny przychodzi pierwszy LD po 2 dniach, innym po tygodniu, jeszcze innym po miesiącu. Jest warto, więc się nie poddawaj mimo braku efektów.


RE: Niech mi ktoś pomoże ! - Przyjaciel Noni - 25-02-2012

Cytuje: Od trzech miesięcy próbuję osiągnąć LD

widzę nie rozumiesz na czym to polega i się za bardzo spinasz


Świadome sen naturalnie występuje kiedy człowiek prowadzi świadome życie na jawie. Poza tym jak już chcesz to skupiaj się na własnych snach a nie na osiąganiu świadomych snów.

Będę to powtarzał do skutku, nie leczymy objawów tylko przyczynę.


kto jest nieświadomy w śnie nie powinien dążyć do leczenia objaw nieświadomości tylko do ich przyczyn.


Poza tym pewnie masz zły trening albo nie prowadzisz go systematycznie, nie wiem dopóki forum nie zostanie naprawione jedynie co mogę Ci zaoferować to kupienie trenera i treningu u jakiegoś eksperta w tej dziedzinie który nauczy Cię wszystkiego i poprowadzi aż do własnej samodzielności :)

zdaje się na tym forum jest około 2-3

Jak potrzebujesz to coś teoretycznie mogę Ci pomóc doradzić ale musisz podać więcej informacji na temat Swojej diety, treningu itd

Przykład: mam sny świadome średniej jakości prawie codziennie , a dobrej raz na jakiś czas z 3 razy w tygodniu. Dobry trening, dobra dieta, świadome życie i efekty widać bo urosło drzewo z którego mogę mieć owoce. Zapracowałem Sobie na to po ponad 2 latach siedzenia w temacie.

Czy Tobie urosło już drzewo, że chcesz mieć owoce Swojego treningu? Może źle podlewasz i nie rośnie, a jeszcze jest cały proces kwitnięcia, a potem dopiero rosną owoce


RE: Niech mi ktoś pomoże ! - Kromek - 25-02-2012

Bystre wykorzystanie metody RILD i PILD (wymagania: nałóg + silna wola):

Człowiek posiadający jakiś nałóg lub nałogi, może to wykorzystać. Zrezygnować z papierosa/korzystania z kompa/nauki/kawy/herbaty/seksu czy czegośtam od czego jest się uzależnionym do czasu uzyskania LD (o narkotykach raczej nie wspomnę... przy nich chyba nikt by nie miał aż tak silnej woli aby wytrzymać do czasu LD).
Po jakimś czasie organizm jest tak zdesperowany, że w końcu podaruje to LD :)


RE: Niech mi ktoś pomoże ! - Slavia - 25-02-2012

(25-02-2012, 11:51 )Przyjaciel Noni napisał(a): jedynie co mogę Ci zaoferować to kupienie trenera i treningu u jakiegoś eksperta w tej dziedzinie który nauczy Cię wszystkiego i poprowadzi aż do własnej samodzielności :)
Namawiasz usera by płacił za naukę LD? Do czego ten świat zmierza...


(25-02-2012, 11:51 )Przyjaciel Noni napisał(a): Cytuje: Od trzech miesięcy próbuję osiągnąć LD

Cóż za niedopatrzenie :


RE: Niech mi ktoś pomoże ! - Lucid_Fighter_Pl - 25-02-2012

materialiści... Zgadzam się ze z Tb Slavia



RE: Niech mi ktoś pomoże ! - Przyjaciel Noni - 26-02-2012

Z czegoś trzeba zarabiać na życie , ja zamierzam robić to co kocham i utrzymać się z tego, to nie jest materializm to że was utrzymują rodzice nie oznacza, że Mnie też.

Jak wiecie za darmo nie prowadzę treningów indywidualnych ani kursów. Ktoś chce ma wystarczająco wiedzy w necie, a zapłaci Swoim czasem, nie Moim.


życie ciśnie i trzeba zarabiać:) Moja praca i treningi są warte dotacji dla osób które są tym zainteresowane.

Nie którzy mają pretensje , że autorzy książek nie dają ich za darmo tylko sprzedają po 30 zł, także nic Mnie nie zdziwi. pewnie to materialiści co nie?

Kurs jest inną lepszą formą książki , bo uczestnik aktywnie trenuje i zdobywa wiedzę oraz ma dostęp do konsultacji czego książka nie daje.

Dla Was może być LD hobby dla Mnie bycie trenerem osobistym to już zawód.


Nikt Wam nie zabrania ułożyć treningu na 90 dni dla jakiejś osoby i przez 90 dni ją trenować i to wszystko za darmo. Robicie tak?? NIE? to po co te komentarze może spróbujcie a potem pogadamy czy nie jest to warte Swojej ceny.

Cytuje Slavie:
Namawiasz usera by płacił za naukę LD? Do czego ten świat zmierza...

namawiam usera by kupił trening i konsultacje np. na 90 dni Teoria jest za darmo :) i ogólnie dostępna w internecie. Może kupić książki cena przeważnie około 30 zł


RE: Niech mi ktoś pomoże ! - incestus - 27-02-2012

O ile pamietam zmieniles ksywke z Sensei na Przyjaciel, poniewaz zdales sobie sprawe, ze byles zbyt arogancki i dumny z siebie. Widze, ze wielkosciowosc latwo ci przychodzi, robisz cale swoje zycie tylko to co sprawia ci przyjemnosc (LD), po czym zachowujesz sie jakbys tym sposobem odwalil ciezka prace dla ludzkosci. To tylko hobby, drobna ale piekna przyjemnosc, nie cos co mozna sprzedawac. Jaka teraz chcesz miec ksywke? Moze Profesor Adiunkt Noni?


RE: Niech mi ktoś pomoże ! - Slavia - 27-02-2012

Ok Noni, ale to forum powstało po to, by pomagać w osiągnięciu LD, a nie proponować userom "gdzie/jak/u kogo i za ile". Oczywiście można reklamować tutaj kursy i warsztaty, w osobnych tematach i odpowiednich działach, ale tylko wtedy, gdy mają one do zaoferowania więcej niż to, co jesteśmy w stanie przekazać tutaj -na forum.