i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
FILD - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Świadome śnienie - LD (https://i-sen.pl/Forum-Swiadome-snienie-LD--9)
+--- Dział: Dyskusje (https://i-sen.pl/Forum-Dyskusje--51)
+--- Wątek: FILD (/Temat-FILD--789)

Strony: 1 2


FILD - Tehij - 30-12-2011

Widzę, że nie ma tu tej techniki, a warto ją opisać, bo mi wyszło za drugim razem :).

FILD - Finger Induced Lucid Dream

Technikę najlepiej połączyć z WBTB. Trzeba się obudzić baaardzo zmęczonym, po czym położyć się ponownie spać. Relaksujemy się. I najważniejsza część. Wykonujemy mały ruch dwoma palcami, najlepiej wyobrazić sobie granie na pianinie. Trzeba się upewnić, że ten ruch jest mały i potrzebuje mało energii. Po 30 sekundach (czas można dowolnie dobierać) robimy RT. Bardzo prawdopodobne, że jesteśmy już we śnie i dalej ruszamy palcami. Jeśli się nie udało poczekaj trochę i spróbuj znowu. Byle nie robić RT co 30 sekund, bo to wybudza. Podczas wykonywania tego skupiaj się na ruchu i relaksacji.

Jak już wspominałem technika zadziałała za 2 razem u mnie. Powodzenia :)




RE: FILD - incestus - 30-12-2011

Dalbym glowe ze jest to tu jednak gdzies opisane ;)
Problem z ta technika polega na tym, ze TR wymaga duzo bardziej zamaszystego ruchu niz rdzen techniki. Dlatego najlepiej obserwowac opor przy wykonywaniu danego ruchu - jezeli praktycznie go nie ma to mozna sie upewnic TRem, bo najpewniej jestesmy we snie.
I oczywiscie nie odliczac tych 30 sekund, tylko na oko ;)


RE: FILD - Tehij - 01-01-2012

Jeśli chodzi o RT, to technika zakłada, że po tych 30 sekundach edziemy już śnić.


RE: FILD - Juan - 05-01-2012

Mi raz to wyszło.Zrobiłem to podczas obudzenia się w nocy . Jak szedłem spać to chciałem tak zrobić i jak się obudziłem, jakby od razu przypomniałem sobie, że mam zrobić FILD i po 20-30 sekundach zrobiłem TR-pozytywny. Otworzyłem oczy, wstałem z łóżka i się obudziłem :(


RE: FILD - AngryRabbit - 11-01-2012

Hahaha ! Technika którą stosowałem na początku ! Bardzo dobra ;)


RE: FILD - Michal1515 - 05-01-2014

Sprobuje ta technike dzisiaj.


RE: FILD - Misiek - 01-08-2014

A jak działa? Bo ja próbuję ale nie mogę dostosować budzika do faz rem przez co nie moge wejść w ld bo przeszkadza mi frem.

Wyszło innym osobom? Potrzeba do tego paraliżu czy mogę się przekręcać?


RE: FILD - Fallen Leaf - 01-08-2014

Nie wymierzaj faz. Chodzi tylko o obudzenie się bardzo sennym. Jeśli budząc się w REM jesteś rozbudzony, staraj się obudzić w N-REM.


RE: FILD - Misiek - 01-08-2014

A mam się nie poruszać aby uzyskać paraliż czy mogę pozycje nóg zmienić czy coś? Czy tylko palce i nic więcej?


RE: FILD - Fallen Leaf - 01-08-2014

W technice paraliż nie jest w żadnym razie celem, nie wiem skąd tak wywnioskowałeś.
Mechanika techniki jest bardzo prosta. Wykorzystuje ona zasadę "ostatnia myśl na jawie = pierwsza we śnie". W tej technice ostatni ruch przechodzi do snu. Dlatego w śnie będziesz kontynuował ruch z jawy. Po czym zrobisz TR i się zdziwisz :)
Do techniki musisz być bardzo senny bo ruch palcami poniekąd rozbudza, a musisz zasnąć machając palcami. Jak jesteś taki senny to wątpię, że chciało by się zmieniać pozycje, ale jeśli chcesz ją zmienić to zmień. Możesz się ruszać, paraliż nie jest tu celem.