i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Książki - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Pozostałe (https://i-sen.pl/Forum-Pozostale--12)
+--- Dział: Hyde Park (https://i-sen.pl/Forum-Hyde-Park--13)
+---- Dział: Kultura i Sztuka (https://i-sen.pl/Forum-Kultura-i-Sztuka--58)
+---- Wątek: Książki (/Temat-Ksiazki--566)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Re: Książki - wampia - 27-07-2010

W takim razie czekam na piątego sierpnia. ;) Moja polonistka, która podesłała mi kilka książek, mówila, że Alchemik totalnie ją zaczarował. Oczywiście ją rozumiem, ale ja nie czytałam tej książki z zapartym tchem, do bialego rana. Nie, ja zabierałam się za nią w sumie dwa razy. No i ta nauczycielka opowiadała mi, jak to po przeczytaniu Alchemika zaczeła czytać inne książki Paolo i "czar prysł". To dokładnie jej słowa. Zaczęłam się wiec zatanawiać, czy warto iść dalej... A wracając do samego Alchemika to najbardziej zastanowil mnie cytat w sumie prosty i jasny "Kocha się za nic. Nie ma żadnego powodu do miłości". Naprawdę długo myślalam nad słusznością tego stwierdzenia XD


Re: Książki - Ninja - 27-07-2010

wiesz, nie z wszystkim trzeba się zgadzać z autorem :D z resztą z Panią Polonistką też :P
Co do Pani Polonistki - bardziej od Alchemika podobał mi się chyba "Pielgrzym", natomiast o wiele bardziej "Piąta góra" (zastanawiam się czy to nie najlepsza książka Paolo, która czytałem). Weronika, Usiadłam nad rzeką Piedrą, Wojownik Światła mniej od Alchemika a Jedenaście minut na równi :D
Jakbyś była z Krakowa to bym Ci pożyczył te książki :)
co do cytatu - zależy od której strony spojrzysz :D


Re: Książki - wampia - 27-07-2010

No wlaśnie, dla mnie to nie jest cytat, o którym można powiedzieć "tak, prawda" , czy "nie, bzdura". Co do Pani polonistki, to nie uzasadniła swojego "czar prysł", wiec średnio się tym sugerowałam. Po prostu nie miałam jakoś możliwości, by wypożyczyć inne ksiażki Coehlo...A co do książek, to bardzo chętnie bym od Ciebie pożyczyła, ale Kraków to trochę daleko, bo mieszkam w Wielkopolsce ;)


Re: Książki - Ninja - 28-07-2010

No cóż, jakbyś zmieniła zdanie to zapraszam do najpiękniejszego miasta na Ziemi :)


Re: Książki - wampia - 28-07-2010

Hmm ;) W Krakowie byłam raz i nie wiem, czy jest to najpiekniejsze miasto na Ziemi, ale w Polsce na pewno. Czaruje, zdecydowanie tak.
PS. Czy Ty nie jesteś aby w zmowie z Legendą, ktory też ciągle mnie namawia, żebym przyjechała do jego miasta? ;) ;) ;)


Re: Książki - Ninja - 28-07-2010

Ależ skąd, nasze działania nie mają ze sobą powiązania :) z resztą, ja na razie tylko zasugerowałem przyjazd, zaprosiłem :) na namowę jeszcze przyjdzie czas, hehe :)


Re: Książki - wampia - 28-07-2010

W takim razie trzymam Cię za slowo ;) A tak poważnie to Kraków planuję odwiedzić jeszcze nie raz :)
Co do książek Coehlo, to muszę sie najpierw zorientować, czy nasza biblioteka posiada wymienione przez Ciebie tytuły. A jeśli nie, to zawsze mogę zwrócić się do mojej Szanownej Pani Polonistki z prośbą o pomoc ;)


Re: Książki - Ninja - 28-07-2010

hmm, możesz też przeszukać bibliotekę Papa Google :P Innymi słowy, Coelho jest na tyle popularnym pisarzem, a Google prowadziło na tyle dużą akcję książek w internecie, że nie zdziwiłbym się gdyby były e-booki Paola gdzieś w sieci :)


Re: Książki - wampia - 28-07-2010

Też myślę, że ze znalezieniem e-booków nie było by problemu. Problem jest z kolei w tym, że nienawidzę wprost czytać książek na monitorze. Czytałam tak ostatnią częśc "Zmierzchu". Niby ta sama treśc, ale jakoś zupelnie inaczej. Może trochę tandetnie to zabrzmi, ale ja naprawdę uwielbiam szelest kartek, zapach książek. Poza tym uważam że takiemu czytaniu towarzyszy jakaś magia, której na próżno szukać przed komputerem. Gdybym już naprawde nie miala możliwości, żeby wypożyczyć te ksiażki, to możliwe że wyskrobię jakieś oszczędności i udam się do księgarni ;) :) :D


Re: Książki - Ninja - 28-07-2010

Rozumiem Cię. Ja czytam e-booki dość często, ponieważ niektóre książki dość ciężko dostać. Ale nie ma to jak usiąść w fotelu, wziąć bardzo starą książkę (w moim przypadku być to może bardzo stara książka o szachach i taktyce), duży kubek kawy lub lampka wina, cisza, spokój, wymarzony kominek z odgłosem pękającego drewna i wydobywającym się zapachem żywicy, obok stolik z szachownicą i ręcznie robionymi figurkami (koniecznie z drewna!) i jeszcze piękna i inteligenta kobieta w łóżku obok (ja to powiedziałem na forum? :P) i życie staje się piękniejsze.... :) rozmarzyłem się :P