i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Mdłe sny - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Sen (https://i-sen.pl/Forum-Sen--32)
+--- Dział: Problemy ze snem (https://i-sen.pl/Forum-Problemy-ze-snem--47)
+--- Wątek: Mdłe sny (/Temat-Mdle-sny--4952)



Mdłe sny - PseudonimJa - 04-08-2021

Od ponad miesiąca występuje u mnie specyficzny problem, wszystkie sny opowiadają o niczym, są głuche a kolory wyblakłe, nie dzieje się w nich kompletnie nic, idę po prostu przed siebie i przykładowo oglądam wystawy sklepowe.

Nie pamiętam zbyt wiele, po przebudzeniu kiedy przypominam sobie sen szybko następuje irytacja tym jak mdły był a chwilę potem mój mózg wypiera go kompletnie z pamięci.
Zauważyłam że boję się chodzić spać bo wiem że kiedy wstanę będę się czuła gorzej przez te sny, a sny od zawsze pełnią dużą rolę w moim życiu. 

"Normalny sen" miałam jakieś 3 dni temu, pierwsze zachowane senne wspomnienie od jakiś 3 tygodni, a i tak była to sama końcówka chwilę przed przebudzeniem

Afirmuję przed pójściem spać, zapisuję to co zapamiętam, poświęcam snom dużo uwagi, czytam stare sny itd ale ich jakość nie ulega zmianie

Już nie wiem co mam zrobić by znowu miały fabułę i były barwne


RE: Mdłe sny - Maxik - 05-08-2021

Mi dobrze robią przerwy, tytylko kontrolowane dość... 
Jak schowasz dziennik i wrócisz do jawy z nastawieniem że ci nie zależy to może ten okres sam minie i po 2-3 tygodniach wróć do praktyki i zobacz czy się zmieniło. 
Tylko nie rób przerwy na lata jak ja xD moja najdłuższa przerwa to prawie 6 lat   facepalm


RE: Mdłe sny - PseudonimJa - 05-08-2021

(05-08-2021, 08:06 )Maxik napisał(a): Mi dobrze robią przerwy, tytylko kontrolowane dość... 
Jak schowasz dziennik i wrócisz do jawy z nastawieniem że ci nie zależy to może ten okres sam minie i po 2-3 tygodniach wróć do praktyki i zobacz czy się zmieniło. 
Tylko nie rób przerwy na lata jak ja xD moja najdłuższa przerwa to prawie 6 lat   facepalm

Nie skupiałam się na samym LD od kilku miesięcy, jeszcze do niedawna sny były normalne i co ciekawsze zapisywałam-ponad już miesiąc temu postanowiłam ponownie wrócić do tematu i wtedy zaczęły się właśnie te problemy z jakością snów, więc w zasadzie powrót do praktyki (a raczej nieudana próba) to przyniosły 

jako że też sny są "usuwane" po przebudzeniu to dziennik nie jest zbyt pełny ewentualnie zawiera jakieś jedno zdanie na tydzień


RE: Mdłe sny - incestus - 05-08-2021

Może masz wyjątkowo nudne wakacje i nie wychodzisz poza strefę komfortu ;). Sny muszą przerabiać rzeczywistość. Jeżeli w życiu dzieje się na tyle mało, że nie masz nad czym się zastanawiać i przeżywać emocjonalnie za dnia, to nie będzie się to też działo w nocy.


RE: Mdłe sny - PseudonimJa - 05-08-2021

(05-08-2021, 18:24 )incestus napisał(a): Może masz wyjątkowo nudne wakacje i nie wychodzisz poza strefę komfortu ;). Sny muszą przerabiać rzeczywistość. Jeżeli w życiu dzieje się na tyle mało, że nie masz nad czym się zastanawiać i przeżywać emocjonalnie za dnia, to nie będzie się to też działo w nocy.

Całkiem możliwe że tak właśnie jest, główną część dnia spędzam w dość monotonnej pracy a w domu jestem po 19 więc za bardzo nie mam jak "ubarwić" sobie życia

W takim razie muszę zaczekać do rozpoczęcia roku szkolnego :/

Bardzo dziękuję za odpowiedź