i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
TR - palec przez dłoń + problem z TR w snie (#obszerny post) - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Świadome śnienie - LD (https://i-sen.pl/Forum-Swiadome-snienie-LD--9)
+--- Dział: Pytania i problemy (https://i-sen.pl/Forum-Pytania-i-problemy--15)
+--- Wątek: TR - palec przez dłoń + problem z TR w snie (#obszerny post) (/Temat-TR-palec-przez-dlo%C5%84-problem-z-TR-w-snie-obszerny-post--4615)



TR - palec przez dłoń + problem z TR w snie (#obszerny post) - Whoami - 20-03-2020

Czytajac o LD i o TR znalazlem taka informacje ze palec przez dłoń jest bardzo dorbym TRem (probujemy przecisnąc palec przez srodek dloni). I tu pierwsze pytanie czy ktos z was stosuje/stosowal tego TR i czy faktycznie dziala ? 

A teraz druga część postu ;)
Nauczylem sie robic tego TRa jakos 1,5 miesiąca temu  i robie go w miare czesto ( gdy stanie sie lub uslysze cos dziwnego, gdy sobie o przypomne ze trzeba zrobic, gdy uslysze cos o snie i tewnie jescze kilka rzeczy moglbym wymienic ale na chwile obecna nie moge sobie przypomniec przy czym jeszcze sprawdzam ).
Prowadze tez dziennik snów i mialem tak ze przez ostatnie kilka dni ( nie liczac dzisiaj i wczoraj pamietalem sen ale po trzecim polozeniu sie spać, czyli tak zwane jeszcze 5 minut, ktore ostatecznie wychodzi na 1-2h  :D . Trzecie bo próbuje jeszce WBTB + WILD  ) nie pamietalem snów tak jakbym ich w ogole nie mial 0.o ( streak wyniosł chyba 5 dni ).
Przedwczoraj (albo wczoraj, ah ta kwarantanna  :P ) zrobilem sobie program, ktory co 30min wydaje 2 dzwieki, pikniecia z PC, które maja mi przypomnieć o robieniu TR. I teraz trzymam kciuki ze to mi pomoże z pamietaniem o TRach i też od wczoraj zaczałem powtarzac sobie przed snem mantre w której mowie sobie ze po wstaniu bede pamietać sny, wiec i tez tutaj czekam na pozytywne rezultaty.
Wracając do meritum, pomimo tego ze robie w realu czesto te TR to w snie za nic nie pomysle o robieniu ich, prawie zawsze jest tak ze cos sie dzieje w snie i nie sprawdzam  :(  (zauwazylem ze w realu mam tak, ze zazwyczaj po czyms [ i tutaj mozna by duzo dać ] robie TRy. Zauwazylem to i probuje nad tym pracować, pamietąc o tym zeby robic te TRy podczas jakis czynnosci i faktycznie je robic ale nie zauwazylem tego kilka dni temrekeu tylko jakis miesiac temu :| co mnie troche irytuje ale nie poddaje sie.
Zauważylem że w snach nie mam okularów ( od niedawna zaczalem je nosic ) i teraz za kazdym razem gdy je zdejume to po chwili robie TRa żeby wyrobić sobie nawyk ale oczywiscie w snie nie robie tego bo nawet sie nie orientuje ze ich nie mam.

Podsumowujać troche tego jest. Robie TRy wmiare czesto, mam tez znak senny na ktory jestem wyczulon. Nawet zacząlem mniej kawy pić a wiecej cherbat ale jak narazie srednio mi to idzie. I tutaj moje pytania, które chce zadać choć pewnie juz kazdy z was wie o co chce spytać :p (by the way *bink, bink* czas na TR) 
Czy robie coś zle (w takiej sytuacji wydaje mi sie ze tak :| ) ?
Powinienem coś zmienić ?
Czy tryb życia w znacznym stopniu wpływa na LD (Prowadze osiadły tryb zycia przed PC [w gry nie gram, jedynie to hobby i praca] , jestem maturzystą, jak wyjscia to do sklepu/poczte lub z dziewczyna ale to w weekendy [ choć terazu juz nie bo wiadomo kwarantanna jest ] , cwiczenia rozgrzewkowe w domu. Przed kwarantanna zaczalem grac w pokemony to troche wiecej na swiezym powietrzu przebywalem ).
Slyszałem też, że podobno nie powinno sie patrzeć w ekrany telefonu/pc/tv godzine przed snem ( chodzi tu pewnie o swiatlo niebieskie emitowane przez te urzadzenia ale mam oksy z filtrem swiatla niebieskiego to nvm czy mam sie do tego stosowac i czy w ogole trzeba)