i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Wizualizacje wzrokowe podczas paraliżu sennego pomimo zamkniętych oczu? - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Świadome śnienie - LD (https://i-sen.pl/Forum-Swiadome-snienie-LD--9)
+--- Dział: Pytania i problemy (https://i-sen.pl/Forum-Pytania-i-problemy--15)
+--- Wątek: Wizualizacje wzrokowe podczas paraliżu sennego pomimo zamkniętych oczu? (/Temat-Wizualizacje-wzrokowe-podczas-paralizu-sennego-pomimo-zamknietych-oczu--4506)Wizualizacje wzrokowe podczas paraliżu sennego pomimo zamkniętych oczu? - Mariusz 12345 - 26-08-2019

Więc śniła mi się osoba bliska w bardzo nieprzyjemny sposób, sam to wywołałem gdyż przed snem pomyślałem o tym przez 5 sekund. Tak się przestraszyłem gdyż we śnie rozpoznałem że ta osoba nie żyje ale się nie uświadomiłem. Zaraz po strasznym monologu, znalazłem się w paraliżu i tu się stała dziwna rzecz, zawsze podczas paraliżu nie otwieram oczu żeby nic nie widzieć i zawsze mam czarny "ekran" a mimo to widziałem biały pokój z akcentami pomarańczowego na małym meblu i ten pokój zmieniał kształt rozciągał się i kurczył, widziałem wszystko z kamery na rogu sufitu. I tu pytanie, czy mimo paraliżu można widzieć wizualizacje/sny? Mimo kilkudziesięciu przeżytych nigdy mi się takie coś nie zdarzyło, jedyne wizualizacje przeżyłem jak raz otworzyłem oczy, żeby sprawdzić i miałem halucynacje a tym razem oczy miałem zamknięte.


RE: Wizualizacje wzrokowe podczas paraliżu sennego pomimo zamkniętych oczu? - Mariusz 12345 - 26-08-2019

Po dłuższym zastanowieniu myślę, że po prostu wszedłem w sen i czułem efekty paraliżu jako jeden z elementów "fabuły" (jeżeli fabułą można nazwać oglądanie pustego pokoju).


RE: Wizualizacje wzrokowe podczas paraliżu sennego pomimo zamkniętych oczu? - incestus - 26-08-2019

Ja za to jeszcze nie słyszałem, żeby komuś udało się powstrzymać halucynacje zamknięciem oczu :). Zazwyczaj coś przynajmniej się bezkształtnego układa za powiekami.
Tutaj sytuacja jest jednak taka jak zauważyłeś : objawy paraliżu poprzedzały przebudzenie i mieszały z treścią snu. To bardzo częste zjawisko u ludzi manipulujących przy naturalnym rozkładzie faz snu :)