i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Chyba za bardzo się staram zasnąć - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Sen (https://i-sen.pl/Forum-Sen--32)
+--- Dział: Problemy ze snem (https://i-sen.pl/Forum-Problemy-ze-snem--47)
+--- Wątek: Chyba za bardzo się staram zasnąć (/Temat-Chyba-za-bardzo-sie-staram-zasnac--4465)Chyba za bardzo się staram zasnąć - senioritta83 - 09-07-2019

Cześć! 

 Od kilku dni uczę się wywołać LD,  miałam chwilowy przebłysk świadomości we śnie co prawda,  ale coś jest nie tak.  Mianowicie wstaję nad  ranem w okolicach 4-5:00, nie rozbudzam się zbytnio,  idę tylko do toalety i kładę się z intencją uzyskania świadomego snu. Stosuję techniki SSILD, dziś próbowałam WILD. Jednak nie udaje mi się zasnąć już do rana. Dziś czułam paraliż senny,  przyszło kilka hipnogagòw i to wszystko,  3 h leżenia bez ruchu z nadzieją najpierw na świadomy sen,  potem już tylko marzyłam żeby normalnie zasnąć,  bo wciąż jestem niewyspana,  i o dziwo też mam wieczorem problemy z zaśnięciem mimo wyczerpania.  Dbam o higienę snu,  wietrze pokój  przed snem,  lecz to nie pomaga.
Więc poprostu może za bardzo chcę być świadoma we śnie i dlatego taki skutek. 

 Pomóżcie proszę, bo marzę o tym żeby zwyczajnie się wyspać ziew


RE: Chyba za bardzo się staram zasnąć - sz4m4n - 09-07-2019

Jak chcesz się wyspać to nie stosuj WBTB :D w początkowych etapach nauki powinno próbować się raczej wyrabiać nawyki TR, licząc na przypadkowe wykorzystanie podczas fazy REM. Przynajmniej ja tak zaczynałem. 
Niektórzy nie uzyskują efektów nawet po roku ćwiczeń, jeżeli frustrujesz się po tygodniu to zabraknie Ci cierpliwości do kontynuowania. WILD z pewnością nie jest techniką dla początkujących.
Co do SSILD się nie wypowiem bo nie znam i nie stosowałem.

Był kurs wideo z którym polecam się zapoznać, tylko coś nie widzę filmików.
https://i-sen.pl/Temat-Kurs--3697
@Slavia coś się zepsuło? czy to tylko u mnie nie widać?


RE: Chyba za bardzo się staram zasnąć - incestus - 09-07-2019

Jednorazowe wstanie ze snu do toalety chyba każdy zna, każdy po nim łatwo zasypia i nie nazwał bym tego WBTB. Jeżeli wcześniej dawałaś radę zasypiać po takiej krótkiej pobudce, to chyba ekscytacja utrudnia ci sen. Każdą emocje da się jednak pokonać zmęczeniem, może spróbuj ostatni płyn przyjąć wcześniej, żeby ewentualnie obudzić się do toalety godzinę wcześniej ;).
Przede wszystkim jednak zrób sobie teraz parę dni przerwy od prób LD. Nie chcemy dopuścić, żeby organizm utrwalił sobie bezsenność poranną i skojarzył ją z autosugestią.


RE: Chyba za bardzo się staram zasnąć - grubas - 12-07-2019

Po prostu trzeba Ci więcej treningu, to nie przychodzi od razu. Mi zajęło ponad miesiąc, żeby zaczęło działać "stabilnie", a to dopiero początek. Może na początku prowadź zeszyt snów? Zmusisz się w ten sposób do ich zapamiętywania.


RE: Chyba za bardzo się staram zasnąć - Korsarz04 - 15-07-2019

Miałem to samo, po prostu nie myśl o LD tylko jakbyś miała zwykły sen, czyli myśl tak jak wtedy gdy nie praktykowałaś a wtedy zaśniesz łatwo. Wiem sam to miałem bo wakacje itp i się myśli o następnym dniu też albo o LD.  :) Pozdrawiam


RE: Chyba za bardzo się staram zasnąć - Korsarz04 - 15-07-2019

To racja, najgorsze jest zabardzo się ekscytować  :))


RE: Chyba za bardzo się staram zasnąć - senioritta83 - 21-07-2019

Dzieki :)