i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia
Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) - Wersja do druku

+- i-Sen.pl - Polskie Forum Świadomego Śnienia (https://i-sen.pl)
+-- Dział: Sen (https://i-sen.pl/Forum-Sen--32)
+--- Dział: Analiza snów (https://i-sen.pl/Forum-Analiza-snow--54)
+--- Wątek: Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) (/Temat-Sen-o-mojej-bylej-klasie-szkole--4435)

Strony: 1 2


Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) - supreme - 30-05-2019

Witam, 
Czy mogę prosić o interpretację takiego snu jeżeli da się ?.
 Od czasu do czasu prześladują mnie sny o mojej byłej klasie , w której obecności jestem w teraźniejszości , czyli nie kiedyś tam jak za czasów szkolnych, ale obecnie , są to różne sytuacje .
Dodam, że za czasów szkoły nie przepadałam za nikim z mojej klasy, a oni za mną, jednak śnią mi się bardzo często.

te sny są takie bardzo realistyczne, w których w chwili obecnej mam nadal kontakt z klasą, ale na innym poziomie bo to już nie jest gimnazjum lub podstawówka tylko coś więcej.


Teraz nawiążę do rzeczywistości- obecnie mieszkam całkiem gdzie indziej i nie mam z nimi żadnych przyjacielskich kontaktów, za tamtych czasów też one takie nie były, a jednak teraz śnią mi się osoby z mojej klasy.


RE: Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) - Rebeliusz - 30-05-2019

Osoby z którymi spędzamy ,bądź spędzaliśmy dużo czasu często pojawiają się w snach ponieważ ich obraz został na trwałe zapisany w naszej podświadomości.

Ciężko stwierdzić o co może chodzić. Musisz opisać dokładnie jeden z takich snów ,bo obecnie to tak jakbyś powiedział ,że często śnią ci się samochody. Nic z tego nie wynika. 

Możliwe ,że chodzi o zobrazowanie jakichś emocji podczas snu np. żeby pokazać strach lub przemoc twój mózg w śnie ukaże chłopaka który gnębił cie w szkole itp. Po prostu dorastając twój młody mózg mógł przypisać jakieś cechy/stany emocjonalne konkretnym osobom i teraz gdy potrzebuje pokazać je w śnie używa właśnie tych ludzi. Ale to tylko gdybanie. 


Opisz dokładnie taki sen. Nie zapomniaj o zapisaniu tego co czułeś w trakcie tego snu ,jakie emocje odczuwałeś.


RE: Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) - supreme - 03-06-2019

Emocje pozytywne bardzo jakąś taką nostalgię, wspomnienia z przeszłości. Podczas snu gdy ta przeszłość wraca i obraz tych ludzi ze szkoły  to uczucie w trakcie tego snu jest bardzo upragnione, miłe i takie nie codzienne. Bardzo dobrze się czuję w trakcie takich snów , w których spotykam twarze z przeszłości , które mnie dzisiaj zapomniały.

Ostatnio bardzo często mnie prześladują takie sny.



Dziękuję za część interpretacji takiego snu jednak. :)


RE: Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) - incestus - 03-06-2019

Właśnie przypomniałem sobie poprzednie twoje interpretowane sny i tam za każdym razem masz tą nostalgię, która aż zahacza o eskapizm. Jak zachowują się wobec Ciebie osoby z klasy podczas snu ? Tak samo jak faktycznie w przeszłości, czy traktują Cię cieplej ?


RE: Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) - supreme - 03-06-2019

(03-06-2019, 22:02 )incestus napisał(a): Właśnie przypomniałem sobie poprzednie twoje interpretowane sny i tam za każdym razem masz tą nostalgię, która aż zahacza o eskapizm. Jak zachowują się wobec Ciebie osoby z klasy podczas snu ? Tak samo jak faktycznie w przeszłości, czy traktują Cię cieplej ?


Podczas snu pozostają obojętne , nie zauważają mnie. - Co jest dla mnie takim rozczarowaniem.
Zawodzę się na tym. Budząc się myślę, że to naprawdę się dzieje, a to tylko było snem i kolejny raz się zawodzę... mam tak bardzo często ostatnio.

Śni mi się jeszcze to, że osoby, z którymi byłam w bardzo złych relacjach za czasów szkolnych, a podczas snu próbuję z nimi normalnie, przyjaźnie rozmawiać i próbuję również ich zachęcić do tego.


RE: Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) - incestus - 04-06-2019

Czekaj, nie rozumiem. Podczas snu odczuwasz rozczarowanie czy przyjemną nostalgię ? Nie wyobrażam sobie tych emocji naraz. 
Nie udaje Ci się podczas snu nabyć lepszych stosunków z tymi osobami ?


RE: Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) - Howolf - 05-06-2019

Przyjemna nostalgia i rozczarowanie naprawdę nie są aż tak daleko, jedno może wynikać z drugiego, przykładowo nostalgia do czegoś co było i rozczarowanie, że tak nie jest


RE: Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) - incestus - 05-06-2019

Nie wiem czy nie mylisz nostalgii z żalem. Nostalgia opisuje emocję, która motywuje nas do powrotu, wspominania, przywrócenia jakiegoś okresu z przeszłości. Z kolei żal wyraża emocję, która powoduje chęć zmiany danego okresu z przeszłości. Przyjemne wyobrażanie sobie przeszłości zmienionej, innej niż rzeczywista, było by wynikiem żalu. To jak to jest u Ciebie ?


RE: Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) - supreme - 06-06-2019

(05-06-2019, 12:58 )incestus napisał(a): Nie wiem czy nie mylisz nostalgii z żalem. Nostalgia opisuje emocję, która motywuje nas do powrotu, wspominania, przywrócenia jakiegoś okresu z przeszłości. Z kolei żal wyraża emocję, która powoduje chęć zmiany danego okresu z przeszłości. Przyjemne wyobrażanie sobie przeszłości zmienionej, innej niż rzeczywista, było by wynikiem żalu. To jak to jest u Ciebie ?


Być może tak zmieszały mi się te pojęcia i coś przedobrzyłam. 

Bardziej w trakcie snu towarzyszy mi jednak żal , i takie uczucie bezpowrotnego przemijania przeszłości i osób z przeszłości , a co do tego konkretnego snu czyli o klasie. 
zdarza się  też , że po przebudzeniu płaczę , ale tak jakoś nieświadomie podczas takiego snu, w których pojawia się dawne życie .


RE: Sen o mojej byłej klasie ( szkole ) - incestus - 07-06-2019

Strasznie chaotyczne są te twoje wypowiedzi, nie mogę się połapać :)
Cytat:zdarza się  też , że po przebudzeniu płaczę , ale tak jakoś nieświadomie podczas takiego snu

Znowu nie wiem czy płaczesz podczas snu czy po przebudzeniu, czy i tu i tu. Spróbujmy więc skupić się na jawie - teraz chciałabyś wrócić do tamtych czasów ? Co byś zmieniła ?